Bilgi Samsung Cihazlarında Android Sürümü Düşürme ve U Sürümü

merhaba , benim numaralarda u'dan sonra rakam yok harf var UC olarak. 5.1.1 den 7 yaptım emei var şebeke yok telefoncuya götürdüm root olmadıgı için yani bulamadıkları için sorunumu çözemediler sürüm düşürsem olur mu acaba ?

merhaba , benim numaralarda u'dan sonra rakam yok harf var UC olarak. 5.1.1 den 7 yaptım emei var şebeke yok telefoncuya götürdüm root olmadıgı için yani bulamadıkları için sorunumu çözemediler sürüm düşürsem olur mu acaba ?
Cihazı Recovery Alıp Resm Atarsanız Yardımcı oluruz

Cihazı Recovery Alıp Resm Atarsanız Yardımcı oluruz
IMG_6541.JPG

Hocam iyi günler anlatımınız çok güzel ve anlaşılır teşekkür ederim. Peki u2 ile olan bir sürümü u1 olarak indirdiğimiz bir romla değiştirme imkanımız yokmu? samsung m20 ap: m20fddu2bsh3 cp: m205fddu2bsh1 android 8 e önceden sürüm düşürürken artık yapamıyorum .Sonradan sizin yazınızı okuduktan sonra bundan dolayı olabileceğini sanıyorum artık. sammobilede 8.1 sürümünün romlarına baktığımda hepsi u1 olarak devam ediyor. önceden yaptığıma göre demek benim telefonda u1 idi diye düşünüyorum. yada öyle zannediyorum. ama şimdi and 9 da u2 ile devam ediyor. u2 ile devam eden 8.1 rom bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim

Hocam iyi günler anlatımınız çok güzel ve anlaşılır teşekkür ederim. Peki u2 ile olan bir sürümü u1 olarak indirdiğimiz bir romla değiştirme imkanımız yokmu? samsung m20 ap: m20fddu2bsh3 cp: m205fddu2bsh1 android 8 e önceden sürüm düşürürken artık yapamıyorum .Sonradan sizin yazınızı okuduktan sonra bundan dolayı olabileceğini sanıyorum artık. sammobilede 8.1 sürümünün romlarına baktığımda hepsi u1 olarak devam ediyor. önceden yaptığıma göre demek benim telefonda u1 idi diye düşünüyorum. yada öyle zannediyorum. ama şimdi and 9 da u2 ile devam ediyor. u2 ile devam eden 8.1 rom bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim
U2 Android 8.0 yoksa yüklenmez.​

Cihaza uygun u2 Android 8 sürümü mevcut değil malesef. Android 9 daha stabil zaten.

hocam peki bir sorum daha olacak m20 telefonumda son güncelleme ile u2 olan and 9, S3 ile devam etmeye başladı, şimdi and 8 sürümünü (hepsi U1 ile devam ediyor) yükleme olnağım olurmu? teşekkürler

hocam peki bir sorum daha olacak m20 telefonumda son güncelleme ile u2 olan and 9, S3 ile devam etmeye başladı, şimdi and 8 sürümünü (hepsi U1 ile devam ediyor) yükleme olnağım olurmu? teşekkürler
Şuan U2 se U1 Yüklenemez U3 Yüklenir

@silivriserdar Hocam
bu konuda anlattığınıza göre sürüm düşürebilmem gerekiyordu ama;
anlattığınız herşeyi harfiyen uygulamama rağmen sürüm düşüremedim

Telefona Yüklü olan 9.0 sürüm
M205F.DDS3.BSK2_M205FOJM3BSK4_TUR
Denediğim 9.0 sürümler
M205F.DDU2.BSH3_M205FOJM2BSI1_TUR
M205F.DDU1.BSF4_M205FOJM1BSF4_TUR
M205F.DDU1.BSF1_M205FOJM1BSEC_TUR

mümkünse müsait olduğunuzda team wiever den bağlanarak yardımcı olabilir misiniz?

@silivriserdar Hocam
bu konuda anlattığınıza göre sürüm düşürebilmem gerekiyordu ama;
anlattığınız herşeyi harfiyen uygulamama rağmen sürüm düşüremedim

Telefona Yüklü olan 9.0 sürüm
M205F.DDS3.BSK2_M205FOJM3BSK4_TUR
Denediğim 9.0 sürümler
M205F.DDU2.BSH3_M205FOJM2BSI1_TUR
M205F.DDU1.BSF4_M205FOJM1BSF4_TUR
M205F.DDU1.BSF1_M205FOJM1BSEC_TUR

mümkünse müsait olduğunuzda team wiever den bağlanarak yardımcı olabilir misiniz?
Konuda dediğiniz işlem ile ilgili birşey yazmıyor

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung cihazlarında android sürümü nasıl düşürülür onu anlatacağım.

Yazılım seçerken bakmamız gereken yer; telefon hakkında ya girip yazılım bilgisine bakmaktır. Ana bant sürümü veya yapım numarasına bakıyoruz. Yada cihazı recovery moda alıp o şekilde de yazılım bilgisini öğrenebilirsiniz. Diğer yöntem ise *#1234# yapıp öğrenmektir.

Önemli olan nokta U harfinden sonraki rakamdır 0 , 1 , 2 , 3 , 4 , 5 veya 6 olur genelde bazı yazılımlarda U yerine S olur. S1 , S2 , S3 , S4 sürümleri genelde aynı U1, U2 , U3 , U4 gibi sürümlere yüklenebilir.

Yazılım düşüreceksek U dan sonraki rakam aynı olmalıdır. bir örnekle açıklayalım.
Modelimiz Samsung Galaxy SM-G935F olsun 7.0.1 yüklü olsun.

Ana bant sürmüne bakıyoruz. G935FXXU1DQBO olduğunu görüyoruz. Dikkat edeceğimiz nokta "U" harfinden sonraki rakamdır Yani "1". Yükleceğimiz yazılımda da "U" dan sonraki rakam "1" olmalıdır. Örneğin G935FXXU1BPLB.

Başka bir örnek verelim. SM-A710FN olsun modelimiz 7.0.1 yüklü numaramız A710FXXU2CQE3
U dan sonraki rakam "2" dir. 6.0.1 yapmak istiyorsak U dan sonraki rakamı 2 olan bir yazılım seçmeliyiz.

Örneğin A710FXXU2BQC8 bunu yükleyebiliriz. 5.1.1 e düşürmek istersek U2 olan 5.1.1 yazılım yok hepsi U1 dir. Onun için öncelikle aynı sürmde yani 6.0.1 de U1 olan bir yazılım (örneğin A710FXXU1BPG6) kuruyoruz.

Sonra U1 olan 5.1.1 yazılımımızı kuruyoruz örneğin A710FXXU1APBA

Aynı işlemler combination dosyaları içinde geçerlidir.

Gene takıldığınız yerde konu altından yardımcı olmaya çalışacağım.
Üstadım aşağıdaki linkteki bir videoya rastladım U sürümünü düşürmeye yönelik bu ne kadar mümkün.

Bir çok kişinin böyle bir şey beklediğini tahmin ediyorum
İnşallah başarılı olur.

Geri
Üst Alt