Bilgi Samsung Cihazlarında Android Sürümü Düşürme ve U Sürümü

Bir çok kişinin böyle bir şey beklediğini tahmin ediyorum
İnşallah başarılı olur.
Aynen İnşaAllah bende araştırıyorum ama galiba hintli yazılımcılar konuya el atmışlar bakalım nasıl olacak. Kısa zamanda çözüm bulurlarsa artık bu U larla uğraşmaz millet. Bence bunu yapanın yılın kişisi seçilmeli çünkü önemli bir şey.

5-6 gün araştırma yaptım, uğraştım ama bu işin çözümünü bulamadım
Çözüm bulan kişi gönlümüzde yılın kişisi olur
hem de dualarımızı alır

Aynen İnşaAllah bende araştırıyorum ama galiba hintli yazılımcılar konuya el atmışlar bakalım nasıl olacak. Kısa zamanda çözüm bulurlarsa artık bu U larla uğraşmaz millet. Bence bunu yapanın yılın kişisi seçilmeli çünkü önemli bir şey.
Şöyle birşey de var. Sürüm düşse bile modem sürümü düşmeyecektir. Modem düşürünce null a düşer

Yazılım seçerken bakmamız gereken yer; telefon hakkında ya girip yazılım b
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung cihazlarında android sürümü nasıl düşürülür onu anlatacağım.

Yazılım seçerken bakmamız gereken yer; telefon hakkında ya girip yazılım bilgisine bakmaktır. Ana bant sürümü veya yapım numarasına bakıyoruz. Yada cihazı recovery moda alıp o şekilde de yazılım bilgisini öğrenebilirsiniz. Diğer yöntem ise *#1234# yapıp öğrenmektir.

Önemli olan nokta U harfinden sonraki rakamdır 0 , 1 , 2 , 3 , 4 , 5 veya 6 olur genelde bazı yazılımlarda U yerine S olur. S1 , S2 , S3 , S4 sürümleri genelde aynı U1, U2 , U3 , U4 gibi sürümlere yüklenebilir.

Yazılım düşüreceksek U dan sonraki rakam aynı olmalıdır. bir örnekle açıklayalım.
Modelimiz Samsung Galaxy SM-G935F olsun 7.0.1 yüklü olsun.

Ana bant sürmüne bakıyoruz. G935FXXU1DQBO olduğunu görüyoruz. Dikkat edeceğimiz nokta "U" harfinden sonraki rakamdır Yani "1". Yükleceğimiz yazılımda da "U" dan sonraki rakam "1" olmalıdır. Örneğin G935FXXU1BPLB.

Başka bir örnek verelim. SM-A710FN olsun modelimiz 7.0.1 yüklü numaramız A710FXXU2CQE3
U dan sonraki rakam "2" dir. 6.0.1 yapmak istiyorsak U dan sonraki rakamı 2 olan bir yazılım seçmeliyiz.

Örneğin A710FXXU2BQC8 bunu yükleyebiliriz. 5.1.1 e düşürmek istersek U2 olan 5.1.1 yazılım yok hepsi U1 dir. Onun için öncelikle aynı sürmde yani 6.0.1 de U1 olan bir yazılım (örneğin A710FXXU1BPG6) kuruyoruz.

Sonra U1 olan 5.1.1 yazılımımızı kuruyoruz örneğin A710FXXU1APBA

Aynı işlemler combination dosyaları içinde geçerlidir.

Gene takıldığınız yerde konu altından yardımcı olmaya çalışacağım.

hocam peki U sürümünü düşürme şansımız var mı ?

@adnanmirsad56 hocam;
sürüm düşürme olmuyorsa; data bölümünün mount edilememe sorununu çözerseniz sevinirim.
çok uğraştım beceremedim. dosya sistemini değiştirince mount edilebiliyor ama açılışta şifre istiyor
userdata.tar dosyasını yükleyerek eski haline getirebiliyorum.

10.0 sürümü tam root edilemiyor.
9.0 sürümü tam root yapılıyor
mount edilememe sorunu çözülürse sürüm düşürmeye gerek kalmaz 9.0 kullanırım

data mount edilemediği için TWRP den sadece sistemi yedekleyebiliyorum
program ve ayarların bulunduğu data kısmını yedekleyemiyorum (önemli olan da odur zaten)

@adnanmirsad56 hocam;
sürüm düşürme olmuyorsa; data bölümünün mount edilememe sorununu çözerseniz sevinirim.
çok uğraştım beceremedim. dosya sistemini değiştirince mount edilebiliyor ama açılışta şifre istiyor
userdata.tar dosyasını yükleyerek eski haline getirebiliyorum.

10.0 sürümü tam root edilemiyor.
9.0 sürümü tam root yapılıyor
mount edilememe sorunu çözülürse sürüm düşürmeye gerek kalmaz 9.0 kullanırım

data mount edilemediği için TWRP den sadece sistemi yedekleyebiliyorum
program ve ayarların bulunduğu data kısmını yedekleyemiyorum (önemli olan da odur zaten)
Mount derken görmüyor mu twrp bende ayni hata vardi orayi tekrar yarata biliyor twrp ile icini silip yeniden olusturuyor sonra onar diyorsun bu sefer goruyor twrp

Mount derken görmüyor mu twrp bende ayni hata vardi orayi tekrar yarata biliyor twrp ile icini silip yeniden olusturuyor sonra onar diyorsun bu sefer goruyor twrp
twrp ile icini silme işlemini nasıl yapıyorsunuz silme işlemi ilemi? Twrp nin File explorer özelliği ile mi?

twrp de DATA bölünümü görüyor ama direk onarmıyor. Sildikten sonra onarıyor
onarmadan sonra mount edilebiliyor o sorunu çözmüş oluyorum ama başka sorun çıkyor
SORUN: Telefon açılışta siyah ekranda parola istiyor o kısmı geçemiyorum Telefon açılmıyor
Baştan format atmak zorunda kalıyorum Formattan sonra tekrar mount edilemiyor eski haline dönüyor

twrp ile icini silme işlemini nasıl yapıyorsunuz silme işlemi ilemi? Twrp nin File explorer özelliği ile mi?

twrp de DATA bölünümü görüyor ama direk onarmıyor. Sildikten sonra onarıyor
onarmadan sonra mount edilebiliyor o sorunu çözmüş oluyorum ama başka sorun çıkyor
SORUN: Telefon açılışta siyah ekranda parola istiyor o kısmı geçemiyorum Telefon açılmıyor
Baştan format atmak zorunda kalıyorum Formattan sonra tekrar mount edilemiyor eski haline dönüyor

Userdata dan kaynaklı büyük ihtimal. Userdata yüklemek lazım

Userdata dan kaynaklı büyük ihtimal. Userdata yüklemek lazım
userdata yükleyince veya format atınca telefon açılıyor ama
data bölümü mount edilemiyor.
Çözemediğim sorun da budur zaten. (Sistem bozulmadan data bölümünün moun edilebilmesi)

userdata yükleyince veya format atınca telefon açılıyor ama
data bölümü mount edilemiyor.
Çözemediğim sorun da budur zaten. (Sistem bozulmadan data bölümünün moun edilebilmesi)
Twrp den de kaynaklanabilir bazen. F arklı twrp de denedinizmi?

8.0 U2 Yükleyip Deneyebilirsiniz ...Yada U3 Combation Yükleyip U2 8.0 Yazılımı Yükleme Yapıp Denemelisiniz Alırsa U2 Yazılımı Sonradan 7.0 U2 Yazılımı Yüklersiniz Ustam Malesef Şuan 7.0 U3 Yok olmadığı İcin Bu Yöntemlerle Denemeniz Lazım.. Öncelikle Cihazınıza 8.0 U2 Düşürmeniz Gerek

merhabalar elimde a530f u8 cihazım var android 9 kurulu 8 e düşürmek istiyorum lütfen yardım. u8 olarak bulamadım ne yapabilirim.

Twrp den de kaynaklanabilir bazen. F arklı twrp de denedinizmi?
TWRP-3.3.0-0 sürüm ile data bölümünü silip tekrar oluşturunca mount edebiliyorum
TWRP_3.2.3.0 sürümü ile data bölümünü silip tekrar oluşturunca bile mount edemiyorum

başka sürüm TWRP bulamadım
farklı ve sorunsuz bir sürüm varsa link veya dosya paylaşır mısınız? Hocam

TWRP-3.3.0-0 sürüm ile data bölümünü silip tekrar oluşturunca mount edebiliyorum
TWRP_3.2.3.0 sürümü ile data bölümünü silip tekrar oluşturunca bile mount edemiyorum

başka sürüm TWRP bulamadım
farklı ve sorunsuz bir sürüm varsa link veya dosya paylaşır mısınız? Hocam
Konu açınız. Burası farklı konu

8.0 U2 Yükleyip Deneyebilirsiniz ...Yada U3 Combation Yükleyip U2 8.0 Yazılımı Yükleme Yapıp Denemelisiniz Alırsa U2 Yazılımı Sonradan 7.0 U2 Yazılımı Yüklersiniz Ustam Malesef Şuan 7.0 U3 Yok olmadığı İcin Bu Yöntemlerle Denemeniz Lazım.. Öncelikle Cihazınıza 8.0 U2 Düşürmeniz Gerek
yani 8.0 u3 8.0 u2 düşürüp sonra 7.0 u2 yapamazmıyız

Geri
Üst Alt