Bilgi Samsung Cihazlarında Android Sürümü Düşürme ve U Sürümü

Serdar hocam ben galaxy c5 pro (sm-c5010) Android 7 kullanıcısı idim. Telefona Android 8 romu flaşladım. Şimdi downgrade edemiyorum eskiden ediyordum ancak u sürümüyle alakalı sanırım odin flaşlamıyor android 7 rom unu.
Android 7 sürümüm şu idi: C5010ZHU1BRC1
İki tane Android 8 sürümü bulunuyordu: C5010ZHU1CRH1 ve C5010ZHU2CRK1 ikisi de Tayland sürümü telefonla uyumlu. yani Ben yanlışlıkla U2 yazanı yüklemişim yazılım çalışıyor ancak tamamen ingilizce ve downgrade edemiyorum. türkçe de olmuyor maalesef denedim.
Adsız.png

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-c5-pro/firmware/SM-C5010/TGY/download/C5010ZHU1BRC1/214678/

Serdar hocam ben galaxy c5 pro (sm-c5010) Android 7 kullanıcısı idim. Telefona Android 8 romu flaşladım. Şimdi downgrade edemiyorum eskiden ediyordum ancak u sürümüyle alakalı sanırım odin flaşlamıyor android 7 rom unu.
Android 7 sürümüm şu idi: C5010ZHU1BRC1
İki tane Android 8 sürümü bulunuyordu: C5010ZHU1CRH1 ve C5010ZHU2CRK1 ikisi de Tayland sürümü telefonla uyumlu. yani Ben yanlışlıkla U2 yazanı yüklemişim yazılım çalışıyor ancak tamamen ingilizce ve downgrade edemiyorum. türkçe de olmuyor maalesef denedim. Ekli dosyayı görüntüle 10880

https://www.sammobile.com/samsung/galaxy-c5-pro/firmware/SM-C5010/TGY/download/C5010ZHU1BRC1/214678/
Evet sürümü düşmez malesef. Yarı Türkçe yarı İngilizce oluyor ama sitede bulunan konu ile full Türkçe yapabilirsiniz.

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung cihazlarında android sürümü nasıl düşürülür onu anlatacağım.

Yazılım seçerken bakmamız gereken yer; telefon hakkında ya girip yazılım bilgisine bakmaktır. Ana bant sürümü veya yapım numarasına bakıyoruz. Yada cihazı recovery moda alıp o şekilde de yazılım bilgisini öğrenebilirsiniz. Diğer yöntem ise *#1234# yapıp öğrenmektir.

Önemli olan nokta U harfinden sonraki rakamdır 0 , 1 , 2 , 3 , 4 , 5 veya 6 olur genelde bazı yazılımlarda U yerine S olur. S1 , S2 , S3 , S4 sürümleri genelde aynı U1, U2 , U3 , U4 gibi sürümlere yüklenebilir.

Yazılım düşüreceksek U dan sonraki rakam aynı olmalıdır. bir örnekle açıklayalım.
Modelimiz Samsung Galaxy SM-G935F olsun 7.0.1 yüklü olsun.

Ana bant sürmüne bakıyoruz. G935FXXU1DQBO olduğunu görüyoruz. Dikkat edeceğimiz nokta "U" harfinden sonraki rakamdır Yani "1". Yükleceğimiz yazılımda da "U" dan sonraki rakam "1" olmalıdır. Örneğin G935FXXU1BPLB.

Başka bir örnek verelim. SM-A710FN olsun modelimiz 7.0.1 yüklü numaramız A710FXXU2CQE3
U dan sonraki rakam "2" dir. 6.0.1 yapmak istiyorsak U dan sonraki rakamı 2 olan bir yazılım seçmeliyiz.

Örneğin A710FXXU2BQC8 bunu yükleyebiliriz. 5.1.1 e düşürmek istersek U2 olan 5.1.1 yazılım yok hepsi U1 dir. Onun için öncelikle aynı sürmde yani 6.0.1 de U1 olan bir yazılım (örneğin A710FXXU1BPG6) kuruyoruz.

Sonra U1 olan 5.1.1 yazılımımızı kuruyoruz örneğin A710FXXU1APBA

Aynı işlemler combination dosyaları içinde geçerlidir.

Gene takıldığınız yerde konu altından yardımcı olmaya çalışacağım.
ustam yani
Örneğin A710FXXU2BQC8 bunu yükleyebiliriz. 5.1.1 e düşürmek istersek U2 olan 5.1.1 yazılım yok hepsi U1 dir. Onun için öncelikle aynı sürmde yani 6.0.1 de U1 olan bir yazılım (örneğin A710FXXU1BPG6) kuruyoruz.

Sonra U1 olan 5.1.1 yazılımımızı kuruyoruz örneğin A710FXXU1APBA
boyle U surumu dusure biliriz ozaman

ustam yani

Sonra U1 olan 5.1.1 yazılımımızı kuruyoruz örneğin A710FXXU1APBA boyle U surumu dusure biliriz ozaman
U sürümü düşmez konuyu dikkatli okuyun

Merhaba GSM Turkey Üyeleri bu paylaşacağım konuda Samsung cihazlarında android sürümü nasıl düşürülür ve düşürmek için nelere dikkat etmek lazım onları anlatacağım.

Öncelikle cihazınızın çalışıyorsa U sürümünü öğrenmek için Ayarlar Telefon Hakkında Yazılım Bilgisi Ana bant sürümü veya yapım numarasına bakıyoruz.

Yada en sağlıklı olanı cihazınızı download moda alıp AP SWREV yazan yerden öğrenebilirsiniz. U1 B1 şeklinde yazmaktadır.

Örnek;

85416abbc3324a99843e3e07b2444a17.jpg

Cihazınız açık ve çalışıyor ise cihazın arama yerinden de *#1234# yapıp yazılımınızın U sürümünü öğrenebilirsiniz.

Örnek;

694c69425f620afe782846a85369cc3a.jpg

Cihazınızın üzerindeki yazılım sürümünü öğrendikten sonra cihaza yükleyeceğiniz yazılımda U sürümü uyumlu olmak zorundadır.

Aşağıda örnekleri mevcuttur.

Cihazımızın yazılımın bilgisini öğrendik ve yazılımlarından hangisini seçeceğimizide bir örnek ile açıklayalım.

Burada önemli olan nokta U harfinden sonraki rakamdır. Örnek "G935FXXU1DQBO" 0 , 1 , 2 , 3 , 4 , 5, 7 ,8 ,9 olur. UA U10, UB U11, UC U12, UD U14 şeklinde gitmektedir.

Bazen yazılımlarda U yerine S olur. S1 , S2 , S3 , S4 gibi bunlar U1, U2 , U3 , U4 gibi sürümlere yüklenebilir.

Yazılım düşüreceksek U dan sonraki rakam aynı olmalıdır. bir örnekle açıklayalım.

Modelimiz Samsung Galaxy A7 SM-A710F olsun. Cihazımızın üzerindeki yazılım A710FXXU2CQE3 olsun.

Dikkat edeceğimiz nokta "U" harfinden sonraki rakamdır Yani "2". Yükleceğimiz yazılımda da "U" dan sonraki rakam "2" veya daha üst rakamlar olmalıdır. U1 olan yazılımlar artık bu cihaza yükleme olmaz.

Aşağıdaki örneğe bakalım.

754d7577c2181a2d7ab38490c98a7b9a.jpg

Merhaba Ustam azerbaycandan selamlar peki samsunglarda telefonun U sürümünü nasil düşüre biliriz Mesela telefon S9 android 9 PİE u6 ama oreo yüklemek istoyorum Oreo yazilimda U2 daha üstü yok diyilim peki nasil yukleye biliriz stock rom

Merhaba Ustam azerbaycandan selamlar peki samsunglarda telefonun U sürümünü nasil düşüre biliriz Mesela telefon S9 android 9 PİE u6 ama oreo yüklemek istoyorum Oreo yazilimda U2 daha üstü yok diyilim peki nasil yukleye biliriz stock rom
Yüklenmez.

Şu an bir çare yok. Çok uğraştık ama olmuyor.
J530 da twrp ve ya root yaparken hata aliyorsan miracle tool işini görür miracle toolu çalistir samsungu seç ve (reset Revactiation/EE Locks) bölümüne tik koy telefonu download moda alip yukarida com pordan telefonu seçip start vur ve telefonu yeniden download moda al twrp yukle root yap telefon açildikda elinde chemeria tool varsa Knox Guard remove yap eyer yoksa tarihi geri çekip oem kilidini aç eyer oem kilit açik olmazsa telefon tekrar açildikda hata verir

J530 da twrp ve ya root yaparken hata aliyorsan miracle tool işini görür miracle toolu çalistir samsungu seç ve (reset Revactiation/EE Locks) bölümüne tik koy telefonu download moda alip yukarida com pordan telefonu seçip start vur ve telefonu yeniden download moda al twrp yukle root yap telefon açildikda elinde chemeria tool varsa Knox Guard remove yap eyer yoksa tarihi geri çekip oem kilidini aç eyer oem kilit açik olmazsa telefon tekrar açildikda hata verir
Konuyla yazdığınız çözümün ne alakası var. Konu Samsung U sürümü ile ilgilidir.​

Yani işin kısacası U sürümü versiyon düşürmede işimize yarıyor. Versiyon düşürürken U sürümü aynı olmak zorunda. Ama versiyon yükseltirken U sürümü fark etmez.
Doğru mu anlamışım hocam?
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

Yani işin kısacası U sürümü versiyon yüklemede işimize yarıyor. Versiyon düşürürken U sürümü aynı olmak zorunda. Ama versiyon yükseltirken U sürümü fark etmez.
Doğru mu anlamışım hocam

Tertemiz mükemmel bir anlatım olmuş. Emeğinize sağlık...Çok ince araştırılıp öğrenilmiş bir bilgi...

Son düzenleme:
Yani işin kısacası U sürümü versiyon düşürmede işimize yarıyor. Versiyon düşürürken U sürümü aynı olmak zorunda. Ama versiyon yükseltirken U sürümü fark etmez.
Doğru mu anlamışım hocam?

Yani işin kısacası U sürümü versiyon yüklemede işimize yarıyor. Versiyon düşürürken U sürümü aynı olmak zorunda. Ama versiyon yükseltirken U sürümü fark etmez.
Doğru mu anlamışım hocam

Tertemiz mükemmel bir anlatım olmuş. Emeğinize sağlık...Çok ince araştırılıp öğrenilmiş bir bilgi...
Doğru anlamışsınız aynen öyle.

Abi tam olarak anlamadım yani ben u4 olan cihazıma s4 olan bir rom Yükleyebilirmiyim

Geri
Üst Alt