fba31ea04a2e51be307c1fb51c68c21d.jpg

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung cihazlarında oluşan Custom binary blocked by FRP Lock Hatasını nasıl çözdüğümü anlatacağım.

Bu hatanın sebebi cihazınızda root olduğu için system bunu algılayıp kendini korumaya alıyor. Bende öyle yaptı şayet root olunca bu hatayı vermeye başladı. Oem kilidini açıp kapatsam bile sonradan gene bu hata ile karşılaştım.

Ben bu hatayı Samsung Galaxy Note 5 SM-N920C Android 7 son sürüm cihazında denk geldim.

Cihaza yazılım atınca sorun yok. Ama root yapınca cihazı kapatıp açınca cihaz açılmıyor ve kırmızı yazı ile Custom binary blocked by FRP Lock yazısında açılıp kapanıyor.

Aynı zamanda download moda girdiğim zamanda CURRENT BİNARY: Custom
SYSTEM STATUS OFİCİAL: Custom
Şeklinde yazıyordu.

Cihaz yurt dışı olduğu için ve mecburen root yapmak zorunda olduğum için ilk önce root edip imei repair ve repair network yapıp sonra root kaldırmam lazımdı.

İşte burada devreye EFT Dongle girdi.
İlk önce EFT Dongle ile boot.img üzerinden root yaptım.
Sonra octoplus Box ile imei repair ve repair network yaptım.

Cihazı download moda alıp sadece original üzerinde bulunan yazılımın içindeki boot.img dosyasını yükledim.

Cihaz artık rootlu değildi açıldığında ve original system üzerinde olduğu için herhangi bir hata vermeden düzgünce çalıştı.

Ama tabi bu cihaza imei repair ve repair network işlemi yapıldığı için yazılım güncellemesi almak sıkıntı olabilir.

Cihazda root olmadığı için muhtemelen yazılım güncellemesi de alacaktır.

Bunu denemedim çünkü ben işlemleri en son sürüm olan android 7 sürümünde yaptım.

Ayrıca

Bu hata
Ayarlar
Uygulamalar
ayarların verilerini silersek geliştirici seçenekleri kapanıyor ve böyle bir hata ile karşılaşmıyoruz.

4086aef551ce2e317dc3517cddd9bc84.jpg
[/B]

Süper paylaşım.

z3x box la mümkün değilmi bi cihaz geldi bu hatayı veriyo
Custom binary blocked by FRP Lock

z3x box la mümkün değilmi bi cihaz geldi bu hatayı veriyo
Custom binary blocked by FRP Lock
Z3x box ile de yapabilirsin.
Repair yap. Sonra konuda anlatıldığı gibi stock boot yükle. Sadece bu hatayı atlamak içinde boot sboot ve recovery yükle cihaz açılır

MAR-LX1A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

usta icindekiler silinmemesi icin bi cözüm varmı u sürümüde belli değil
cihazı download moduna al u sürümü gözükecek recoverye alip Android sürümünede bakabilirsin

@silivriserdar Bu Hatayı Komple Kaldırmak İçin Herhangi Bir Tool ile Uğraşmak Gerekli Olduğunu Sanmıyorum Bu Linkteki Dosyayı Koydum İncelersiniz Bu Direk RMM lock ile alakalı hocam çözümü basit standart bi şekilde TWRP Yükledikten Sonra Magisk Kurun Ondan Sonra Bunu Flashlayın Sorun Çözülücektir Knox vb... Servisleriyle Oynarak Rahatça Çözülebiliyor Hocam Yani Tool İle De Yapılır Fakat Böyle Kolay Yöntem Varken Tool Tercih Etmenin Bi Gereği Yok Bence :)

Z3x box ile de yapabilirsin.
Repair yap. Sonra konuda anlatıldığı gibi stock boot yükle. Sadece bu hatayı atlamak içinde boot sboot ve recovery yükle cihaz açılır

MAR-LX1A cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
sadece bu hatayı atlasam yeterli
cihazı download moduna al u sürümü gözükecek recoverye alip Android sürümünede bakabilirsin
recorvery girmiyor kı is not seand birşeyler yaziyor download modda yazmıyor

teşekkürler yartdımınız icin cihaz reset atıyor acılmıyor recorvery hard reset yaptım yine ayunı nad passed apw provisioned yazıyor pembe yazıyla

Geri
Üst Alt