silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba GSM Turkey Üyeleri bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy A10 SM-A105F cihazına ait root dosyasını paylaşacağım.

Root işlemini yapmadan önce tüm gerekli yedeklerinizi düzgünce alınız cihazınızın içindeki herşey silinecektir.

Ayrıca root cihazınızı garanti dışı bırakacaktır. Root nedir? Ne işe yarar bunları araştırıp cihazınızı öyle root ediniz.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Linki görmek için konuyu beğenin ve ardından sayfayı yenileyin link gözükecektir.
Gizli İçerik
Yapılışı ;

1. Cihazın ayarlarına girip USB hata ayıklama ve varsa oem kilidini kilidini açın.

2. Cihazınızın ayarlarında bulunan hesaplar kısmından google hesabını kaldırın.

3. Cihazı download moda alın.

4. Odin programında AP yerine boot.tar dosyasını seçin ve yükleme yapın.

5. Cihaz siyah ekranda sıfırlama isteyecektir. Sıfırlaya basın ve cihazın açılmasını bekleyin. Bazen sıfırlama isteyebilir sıkıntı olmaz. Cihaz gene root edilmiş olacaktır.

6. Cihaz açılınca cihazı Wi-Fi bağlayın ve kurun.

7. Magisk Manager uygulamasını açın ve güncelleme yapın. Eğer Magisk Manager uygulaması yoksa buradan indirip kurun.

Magisk Manager içine girin ve cihazı 2 kere kapatıp açın. Cihazınız artık root edilmiştir. Bazı durumlarda root yetkileri geç verilir biraz sabırlı olunuz.

Root olup olmadığını öğrenmek için Root Cheker uygulamasını indirip açın.

8. İşlemler bu kadar. Takıldığınız yerden konu altından yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.

SM-A105F U1 ROOT
Kod:
 ŞİFRE =

www.combinefile.com

SM-A105F U2 ROOT

SM-A105F U3 ROOT

Son düzenleme:
magisk uygulamasını cihaza kurun aynı üstündeki yazılımın ap dosyasını cihaz hafızasına aktarın magisk ile yamalayın odin ile flash yapın açlmasına izin vermeden recovery girip sıfırlayın açıldıktan sonra tekrar magisk kur root hazır ama bilğinize u2 knox var yapamıyor z3x

combinatıon dosyasını cıhaza yediremiyoruz sizce nedendir knox da kapalı ??

onun üzerinde çalışıyoruz farklı bir güvenlik daha var o cihazda

peki bu hatayı vermesi normalmi sizce cihaz daha önce kurcalamışlar knox warenty 1 düşürmüşler

SIM State: ABSENT,ABSENT
Initialization zTool... OK
Running zTool, please wait... OK
Reading data from phone... OK
Searching server... OK
Checking server answer... modem not supported
Searching server... OK
Checking available files... not found compatible file
KNOX WARRANTY VOID is 0x1. Phone is not supported

dolayısıyla modemde flashlanamıyor :S

peki bu hatayı vermesi normalmi sizce cihaz daha önce kurcalamışlar knox warenty 1 düşürmüşler

SIM State: ABSENT,ABSENT
Initialization zTool... OK
Running zTool, please wait... OK
Reading data from phone... OK
Searching server... OK
Checking server answer... modem not supported
Searching server... OK
Checking available files... not found compatible file
KNOX WARRANTY VOID is 0x1. Phone is not supported

dolayısıyla modemde flashlanamıyor :S
cihaz U (Binnary) sürümü kaç

buyrun resim vereyim size

68525859_357461208540206_4731482088061009920_n.jpg

tabi resimdeki gibi prenormal değil :) cihaz şuan :D

u2 denemedım ama u3 ile bayağı uğraştım u3 de yemiyordu combination modemi falan
farklı bir güvenlik var binnary dışında birşey eklemişler yakın zamanda çıkar z3x yayınlar ama uygun combinationu
u sürümü dışında k1 s1 gibi combinaiton versiyonu seçiyor tahminimizce

u2 denemedım ama u3 ile bayağı uğraştım u3 de yemiyordu combination modemi falan
farklı bir güvenlik var binnary dışında birşey eklemişler yakın zamanda çıkar z3x yayınlar ama uygun combinationu
u sürümü dışında k1 s1 gibi combinaiton versiyonu seçiyor tahminimizce

peki buna uygun elinizde combınatıon varmı ?? ben bulamadım

nasıl bir koruma ise cihazı sorunsuzca magisk ile rootlayabiliyoruz fakat bu sorun çıkıyor ortaya işin tuhaf tarafı chimera a705fn nin rmm sini sorunsuzca kaldırıyor bu cihaz yemiyor :D

peki buna uygun elinizde combınatıon varmı ?? ben bulamadım

nasıl bir koruma ise cihazı sorunsuzca magisk ile rootlayabiliyoruz fakat bu sorun çıkıyor ortaya işin tuhaf tarafı chimera a705fn nin rmm sini sorunsuzca kaldırıyor bu cihaz yemiyor :D
rmm ve prenormal ufak sorunlar
modem desteklemiyor ve uygun modemi yok piyasada önce onları çözmek lazım

Geri
Üst Alt