Samsung Galaxy A20 (SM-A205F) ve A20 (SM-A205FN) U4 IMEI Repair ve Root

rever.bleu

Üye
Merhaba dostlar başlıktanda belirtildiği üzere bu iki cihaza repair işlemleri nasıl yapılır onu anlatmaya çalışacagım

Bu işlemleri yapabilmek için öncelikle elinizde aktive edilmiş Z3X veya Chimera olması lazım ben z3x de yaptıgım için bu box üzerinden anlatacagım

Bootloader versiyonu U4 olan arkadaşlar yazılımı yüklemelerine gerek yok ama bazen root atınca boot sürümleri farklı oldugu için cihazın yazılımı çökebiliyor

temiz bir kurulum yapmak için dosyaları sizinle paylaşacagım..

U4 Firmware =
Download Samsung Galaxy A20 SM-A205FN SEK Ukraine (Kyivstar) A205FNXXU4ASK1 firmware

yazılımı yükleyin kurulumu yapın , cihazı wifiye baglayarak OEM kilidinin aktif olmasını bekleyin

Bu yazılıma Uygun Root MEGA

tekrar DOWNLOAD moda alarak root dosyasını yükleyin . Cihaz acıldıktan sonra aynı wifi işlmeini yine yapın

Boot Uyarı Dosyası MEGA

Root işleminden sonra açılış ekranın kırmızı can sıkıcı yazılar filan gelir onu bu dosya ile giderebilirsiniz

Kod:
Waiting ADB device... OK
Reading phone info...
Model: SM-A205FN
Android version: 9
PDA version: A205FNXXU4ASK1
CSC version: A205FNOXM4ASK1
Phone version: A205FNXXU4ASK1
Product code: SM-A205FZKESEK
CSC country code: Ukraine
CSC sales code: SEK
Phone SN: R58M46SGYPA
IMEI: 358XXXXXXXXXXX
HW version: REV0.3
RF cal date: 20190424
Chip name: EXYNOS7884B
Modem board: SHANNON327
Security patch: 2019-10-01
Boot Warranty bit: 1
SIM State: ABSENT
Checking Super user right... true
Initialization zTool... OK
Running zTool, please wait... OK
Reading data from phone... OK
Searching server... OK
Checking server answer... OK
Executing... OK
Searching server... OK
Waiting for server answer... OK
Patching... OK
Rebooting phone... OK
Done with Samsung Tool PRO v.39.3

Gelelim zurnanın zırt dediği yere

Önemli uyarı ;

Arkadaşlar burdaki yaptıgım anlatımlar A205FN modeli içindir A205F modeli z3x de Repair ve Patch olmuyor modem hatası veriyor

bende bu sorunu A205f modelini A205FN modeline çevirerek çözdüm sizde böyle yapabilirsiniz şaunda benim bildiğim kadarı ile bu yol var..

repair yaparken Repair NOV 2019 olan kısımdan yapın aynı sey Patch içinde geçerli..

bu işlerin sonunda isteyen arkadaşlar tekrar A205F modeline uygun yazılımı yükleyip Patch yapmaları gerekir . patch olup olmadıgını denemedim sonuçları paylaşırnısız

A205F yazılım ;
Download Samsung Galaxy A20 SM-A205F XID Indonesia A205FXXS4ASJ4 firmware

sorun olursa yardımcı olmaya gayret ederim..

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt