Custom Rom Samsung Galaxy A3 2017 SM-A320FL Custom Rom Kurulumu

eray67

Üye
Merhaba telefonuma custom yüklemek istiyorum custom romun daha hızlı ve performabslı olduğunu söylüyorlar.Ama custom rom nasıl kuruluyor bilmiyorum yardım edebilirmisiniz?
Custom Romun Linki:[ROM][A320FL/F/Y] LineageOS 16.0

Merhaba telefonuma custom yüklemek istiyorum custom romun daha hızlı ve performabslı olduğunu söylüyorlar.Ama custom rom nasıl kuruluyor bilmiyorum yardım edebilirmisiniz?
Custom Romun Linki:[ROM][A320FL/F/Y] LineageOS 16.0
Custom rom kurmak için önce cihazınızın yedeklerini düzgünce alın.

Ardından cihazınızın ayarlarında girip Gmail hesabından çıkış yapın.
Ayarlara girip usb hata ayıklama ve varsa oem kilidini açın.

Ardından cihazınıza uygun twrp yükleyin.

TWRP içine girip cihazınıza format atın.
TWRP içinden cihazınızın full yedeğini alın ve cihazı açıp o yedeği PC de sağlam bir yerde saklayın.
Ardından tekrar twrp moda girip full format atın ve SD karta attığınız custom rom ve gapps dosyasını yükleyin.

Bu işlemler için tabi biraz bilgi ve tecrübeli olmanız lazım. Takıldığınız yerden konu yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.

TWRP içinden cihazınızın full yedeğini alın ve cihazı açıp o yedeği PC de sağlam bir yerde saklayın.
Ardından tekrar twrp moda girip full format atın ve SD karta attığınız custom rom ve gapps dosyasını yükleyin.

Bu işlemler için tabi biraz bilgi ve tecrübeli olmanız lazım. Takıldığınız yerden konu yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.
Ben nasıl indirileceğini anlamadım bana direk indirmem gereken dosyaların linkini atabilirmisiniz.Kurulumu biraz daha detaylı anlatabilirmisiniz.
Teşekkürler

Hocam birde a320f için mroot dışında bi root atma yöntemi yokmu sitenizdeki supersu olmuyor twrp den yükleyince telefon Samsung yazısında kalıyor.
U sürümünde U4 yazıyor

Hocam birde a320f için mroot dışında bi root atma yöntemi yokmu sitenizdeki supersu olmuyor twrp den yükleyince telefon Samsung yazısında kalıyor.
U sürümünde U4 yazıyor
TWRP + SuperSu 2.82 ZİP dosyasını kurun ardından burada bulunan dosyayı yükleyin cihaz açılacaktır.

super suyu yükledim hocam samsung yazısında kaldı ne yapayım şimdi.Benim telefon a320f modeli

SüperSu Yükler Gibi Yüklüyeceksiniz Hocam Twrp den
indirip sd karta atıp yükliycem demi.
Öyleyse telefona tekrar stock kurarayım indirip sd karta atayım tekrar twrp kurup supersu yu yükleyip sonra bunu kuracağım demi hocam.Kusura bakmayın çok sordum ama yanlış birşey yapmaktan korkuyorum onun için.Bunu yükleyince cihaz direk açılacakmı?
İyi akşamlar.

indirip sd karta atıp yükliycem demi.
Öyleyse telefona tekrar stock kurarayım indirip sd karta atayım tekrar twrp kurup supersu yu yükleyip sonra bunu kuracağım demi hocam.Kusura bakmayın çok sordum ama yanlış birşey yapmaktan korkuyorum onun için.Bunu yükleyince cihaz direk açılacakmı?
İyi akşamlar.
Açılır Hocam açılmadığı taktirde geri dönüş yapın yardımcı oluruz yine hocam

Geri
Üst Alt