Çözüldü Samsung Galaxy A3-2017 SM-A320FL U2 REV2 IMEI Repair

King

Üye
SM-A320FL U2 z3x ile Toplanın (octo chimera yapmadı)
ÖNCELİKLE ŞU (A320FLXXU2BRB5_OXX2BRB1) YAZILIMINI BOXTAN İNDİR

Twrp: Burada
Supersu 2.82 yaptım düşük versıyonlarda hata verdi yazmadı.

Kod:
 Waiting ADB device... OK
Reading phone info...
Model: SM-A320FL
Android version: 7.0
PDA version: A320FLXXU2BRB5
CSC version: A320FLOXX2BRB1
Phone version: A320FLXXU2BRB5
Product code: SM-A320FZKNROM
CSC country code: Romania
CSC sales code: ROM
Phone SN: RF8J12B8R1Y
IMEI: 356xxxx
HW version: MP 0.300
RF cal date: 20170120
Chip name: EXYNOS7870
Modem board: SHANNON315
Security patch: 2018-02-01
Boot Warranty bit: 1
Checking Super user right... true
Reading NV data... OK
Checking NV data... OK
Reading data... OK
Detecting MODEM... OK
Reading MODEM... OK
Calculating... OK
Initialization data... OK
Rebooting phone... OK
Waiting ADB device... OK
Waiting for device to become ready... OK
Writing zTool... OK
Initialization zTool... OK
Running zTool, please wait...
Start... OK
Initialization... OK
Generate and check client proof... OK
Verify proof by client... OK
Reading data... OK
HWID: 54 05 00 00 00 00 00 00 00 00 00 00 8B 22 F0 46
Calculating... OK
Repairing... OK
Writing NV data... OK
Rebooting phone... OK
Repair done
Done with Samsung Tool PRO v.31.5.1

Moderatör tarafında düzenlendi:
üstad A320FL custom binary blocked by frp lock yazıyor buna rom atmaktan başka çözüm var mı?

U2 yazılım indirin. içinden Boot Sboot recovery system yükleyin. veriler silinmeden açılması lazım[/QUOTE
ustam U2 yazılımı hazırda var komple flaşladım Z3X ile ''reading pit from phone...eror '' hatası veriyor.Senin dediğin gibi Boot Sboot recovery system seçip flaşladım yine aynı hatayı verdi

ustalar yokmu bu konuya el atacak kimse??
Frplock cihazınızın FRP kilidine düştüğünü ve yazılım atmadan açılmayacağı bu işlemde verileriniz önemlimi ise yukarıda ustanın anlattığı gibi sboot system dosyalarını yüklemeniz gerekecek. içindeki bilgiler önemli değilse full yazılım yükleyin açılacaktır.

U2 yazılım indirin. içinden Boot Sboot recovery system yükleyin. veriler silinmeden açılması lazım
Eğer pit sorunu veriyorsa o zamanda romu açıp csc kısmına çift tıklayın ve winrar ile açın diyin. açılan klasörde pit dosyasını göreceksinin onu masa üstüne çekin ve cihazı pit ile romlayın.
Abim eğer frp lock hatası alıyosanız ilk kombinasyon atın cihazı açın usb debugging (usb ayıklama) kısmını açın. Bazı cihazlarda oem kilidi de açılıyor bazılarında da açılmıyor ama bu önemli değil siz usb ayıklamayı açın ve cihazı tekrar download moda alın. Peşine cihazın rom dosyasını odin aracılığı ile cihaza gömün. Odin için de 13.1 i kullanın. Rom dosyasını gömerken CSC kısmına home csc yi atın ve işlemi gerçekleştirin. cihaz açılıp kapanıcak ve işlem gerçekleşmiş olacak. tüm bunlara rağmen yine de frp de kalırsanız z3x boxı açın cihazın modelini açın ve frp reset yapın. cihaz artık tamamen açılıcaktır. Hayırlı günler

Eğer pit sorunu veriyorsa o zamanda romu açıp csc kısmına çift tıklayın ve winrar ile açın diyin. açılan klasörde pit dosyasını göreceksinin onu masa üstüne çekin ve cihazı pit ile romlayın.
Abim eğer frp lock hatası alıyosanız ilk kombinasyon atın cihazı açın usb debugging (usb ayıklama) kısmını açın. Bazı cihazlarda oem kilidi de açılıyor bazılarında da açılmıyor ama bu önemli değil siz usb ayıklamayı açın ve cihazı tekrar download moda alın. Peşine cihazın rom dosyasını odin aracılığı ile cihaza gömün. Odin için de 13.1 i kullanın. Rom dosyasını gömerken CSC kısmına home csc yi atın ve işlemi gerçekleştirin. cihaz açılıp kapanıcak ve işlem gerçekleşmiş olacak. tüm bunlara rağmen yine de frp de kalırsanız z3x boxı açın cihazın modelini açın ve frp reset yapın. cihaz artık tamamen açılıcaktır. Hayırlı günler
csc dosyasına çift tıkladım da winrar ile aç gibi birşey yok. bildiğin media center wordpad, paint v.s seçenekleri var.

o zaman csc belgesine sağ tıkla ve winrar ile aç de
:) hocam sağ tıklayınca birlikte aç seçeneği yok zaten.Winrar ile aç seçeneği de yok haliyle.Neyse CSC dosyasının sonundaki md5 kısmını silip rar klasörüne çevirdim zaten.Rar dan klasöre çıkardım.Sanırım senin söylediğinle aynı kapıya çıkmayı başardım sonunda ustam.Şimdi denicem tekrardan

:) hocam sağ tıklayınca birlikte aç seçeneği yok zaten.Winrar ile aç seçeneği de yok haliyle.Neyse CSC dosyasının sonundaki md5 kısmını silip rar klasörüne çevirdim zaten.Rar dan klasöre çıkardım.Sanırım senin söylediğinle aynı kapıya çıkmayı başardım sonunda ustam.Şimdi denicem tekrardan
:) Evet oda olur kusura bakma o yöntem aklıma glemedi valla

:) Evet oda olur kusura bakma o yöntem aklıma glemedi valla
Ve yine o mutlu son :) Fakat sizi de kendimi de boşuna yormuşum arkadaşlar.Son anda gözüme çarpan ful orjinal yakışıklı bir usb kablo ile deneyince pit eror vermeden romu flaşladım çok şükür.(keşke en başta deneseydim.Tabi bazen bizim de sistem çökebiliyor):):)

a320fl de patlak ses problemi oluştu imei yazdık çok şükür ama zil sesleri dahi patlak hoporler cazırtılı oldu yardım

a320fl de patlak ses problemi oluştu imei yazdık çok şükür ama zil sesleri dahi patlak hoporler cazırtılı oldu yardım
Wipe cache partition yapin 4 sefer
Olmazsa root u değiştirin magisk ile yapın yada eft

tekrar twrp mode 'u açın Reboot kısmına tıklayın ordan da "System" kısmına basın cihaz kendini yeniden başlatıcak sonrasında o sorun ortadan kalkmış olacak. Gerçi sorun çözülmüş ama bu da bi çözüm tabi ben çok karşılaşırdım samsung cihazlarında

SM-A320FL U2 z3x ile Toplanın (octo chimera yapmadı)
ÖNCELİKLE ŞU (A320FLXXU2BRB5_OXX2BRB1) YAZILIMINI BOXTAN İNDİR

Twrp: Burada
Supersu 2.82 yaptım düşük versıyonlarda hata verdi yazmadı.

Waiting ADB device... OK
Reading phone info...
Model: SM-A320FL
Android version: 7.0
PDA version: A320FLXXU2BRB5
CSC version: A320FLOXX2BRB1
Phone version: A320FLXXU2BRB5
Product code: SM-A320FZKNROM
CSC country code: Romania
CSC sales code: ROM
Phone SN: RF8J12B8R1Y
IMEI: 356xxxx