Çözüldü Samsung Galaxy A30 SM-A305F U3 EFS Problemi Logoda Kalıyor

NoquitgamE

Yasaklı
Herkese merhaba. Arkadaşlar 3 gündür bir sorun ile karşı karşıyayım. Sorunum ; A30 modeli recovery ekranına girince ''
E:failed to mount /efs (Invalid argument) '' hatası alıyorum. Bir çok 4 parçalı pit dosyası ile yazılım denememe rağmen cihaz saatlerce samsung ekranında kalıyor açılır gibi oluyor ama açılmıyor. Asıl sorun download modda KG State : Prenormal olması. OEM Off ama. Hiç bir box ve diğer programlar ile cihaz açılmadığı sürece adb etkin olmadığı sürece prenormal kapatamıyorum kapatamadığım için cihaz hiç birşeyi kabul etmiyor. A30 Efs yedeği bile yüklenmiyor prenormalden dolayı. Kısaca sizden istediğim şudur ; Downlod modda prenormal nasıl kapatabilirim ? Veya samsung ekranında iken adb nasıl etkinleştirebilirim ? Yada bu cihazı nasıl açarım ? Şimdiden teşekkürler.

20191226_100525.jpg

Herkese merhaba. Arkadaşlar 3 gündür bir sorun ile karşı karşıyayım. Sorunum ; A30 modeli recovery ekranına girince ''
E:failed to mount /efs (Invalid argument) '' hatası alıyorum. Bir çok 4 parçalı pit dosyası ile yazılım denememe rağmen cihaz saatlerce samsung ekranında kalıyor açılır gibi oluyor ama açılmıyor. Asıl sorun download modda KG State : Prenormal olması. OEM Off ama. Hiç bir box ve diğer programlar ile cihaz açılmadığı sürece adb etkin olmadığı sürece prenormal kapatamıyorum kapatamadığım için cihaz hiç birşeyi kabul etmiyor. A30 Efs yedeği bile yüklenmiyor prenormalden dolayı. Kısaca sizden istediğim şudur ; Downlod modda prenormal nasıl kapatabilirim ? Veya samsung ekranında iken adb nasıl etkinleştirebilirim ? Yada bu cihazı nasıl açarım ? Şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyayı görüntüle 9282
Çok sıkıntı bir durum olmuş.

Aynısı benimde başıma gelmişti. Cihaza IMEI Repair işlemi yapılmış mı?

Cihazın kendi EFS yedeği prenormal diye yüklemiyor mu?​

Ekli dosyayı görüntüle 9282
Elinde eft dongle varsa yardımcı olayım

Çok sıkıntı bir durum olmuş.

Aynısı benimde başıma gelmişti. Cihaza IMEI Repair işlemi yapılmış mı?

Cihazın kendi EFS yedeği prenormal diye yüklemiyor mu?

Maalesef yapılmamış kendisine ait hiç backup yok. Başka cihazdakini çektim aynı sürüm aynı model kabul etmiyor.

Daha önce bu şekilde çok telefonu açtım

DRK hatası olunca açılıyor ama bu çok farklı bir durum hocam EFS yüklenmez ise açılmıyor. Samsunglarda bu efs olayını hiç sevmiyorum yazılım içinde olmayan birşey prenormal de tuzu biberi elimi kolumu bağlıyor denemediğim yazılım kalmadı.

Ayrıca Smart Switch de desteklenmeyen model diyor. Yazılım kurtarmada ise SN numarası ile kurtarmaya çalışıyorum model bilgisini kontrol edin diyor.

DRK hatası olunca açılıyor ama bu çok farklı bir durum hocam EFS yüklenmez ise açılmıyor. Samsunglarda bu efs olayını hiç sevmiyorum yazılım içinde olmayan birşey prenormal de tuzu biberi elimi kolumu bağlıyor denemediğim yazılım kalmadı.
Mirackle ile denedinizmi prenormal kapatmayı

( ÇÖZÜLDÜ ) Odin eski sürümü yani V3.11 sürümünde bulunan options da T Flash seçeneği ve EFS clear işaretlenerek EFS dosyası yazıldı sonuç başarılı. Herkese ilgisi için teşekkür ederim. Çözüm; GSM-Forum

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    87.9 KB · Görüntüleme: 56
Geri
Üst Alt