Mardanov.T

Özel Üye

Hello GSM Turkey Members, I will share the IMEI repair and Patch Certificate success report of the Samsung Galaxy A32 SM-A325F U2 device on this topic.

Please, when commenting under the subject, let's not pollute the topics by writing words such as Thanks, Good luck, super, thank you, halal. Not everyone can find what they are looking for because of these messages. Just hit the like button below. Comment if you have a problem or solution on the subject. Irrelevant answers will be deleted .

IMEI REPAIR

Repair started
Gathering phone info...
Collecting information. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Model: SM-A325F
Carrier ID: SER
Sales Code: INS
Country Code: India
Timezone: Asia/Tashkent
Android Version: 11 [RP1A.200720.012] [SDK 30]
Build Date: Mon Oct 18 13:18:40 KST 2021
PDA Version: A325FXXU2AUJ4 [october 2021, rev4]
Phone Version: A325FXXU2AUJ6 [october 2021, rev6]
CSC Version: A325FODM2AUJ3 [october 2021, rev3]
Product Code: INS
HIDSw Version: A325FXXU2AUJ4/A325FODM2AUJ3/A325FXXU2AUJ6/A325FXXU2AUJ4
Board Platform: MT6768
Modem Platform: MT6765
Serial Number: RZ8R71CP70N
IMEI: 35083982059****
Connections: AT,MTP
Network Type: GSM
SIM Status: ABSENT,LOADED
Multisim Config: DSDS
Knox Version: v30
Warranty Bits: 1
Security Patch: 2021-11-01
Em Did: 20C2BC0DBCDA0F11
Repair imei...
Operation in progress. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Repaired imei: 35878710532****
Repaired imei2: 358788105322****
Modifications might be lost with a factory reset!
Successfully finished.
Finished at local time: [03.31.22 14:57:06]
WorkID: 174827179

Patch Cert

Patch certificate started
Gathering phone info...
Collecting information. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Model: SM-A325F
Carrier ID: SER
Sales Code: INS
Country Code: India
Timezone: Asia/Tashkent
Android Version: 11 [RP1A.200720.012] [SDK 30]
Build Date: Mon Oct 18 13:18:40 KST 2021
PDA Version: A325FXXU2AUJ4 [october 2021, rev4]
Phone Version: A325FXXU2AUJ6 [october 2021, rev6]
CSC Version: A325FODM2AUJ3 [october 2021, rev3]
Product Code: INS
HIDSw Version: A325FXXU2AUJ4/A325FODM2AUJ3/A325FXXU2AUJ6/A325FXXU2AUJ4
Board Platform: MT6768
Modem Platform: MT6765
Serial Number: RZ8R71CP70N
IMEI: 35878710532****
Connections: AT,MTP
Network Type: GSM
SIM Status: ABSENT,LOADED
Multisim Config: DSDS
Knox Version: v30
Warranty Bits: 1
Security Patch: 2021-11-01
Em Did: 20C2BC0DBCDA0F11
Preparing...
Checking boot...
Patching certificate...
About 20-30 seconds after the phone has started, check the imei status.
You can check the status of imei by using: *#0011#
The patchcert can be removed by repeating the process.
After installing new firmware, the patchcert process must be repeated.
Successfully finished.
Finished at local time: [03.31.22 14:58:29]
WorkID: 174827377

Son düzenleme:
root işleminden sonra açılıştaki uyarıları nasıl kaldırabiliriz acaba

aynı rom la işlem yaptım magisk rot yaptım şebeke var ama stabil değil git gel yapıyor5 dk sonra gidiyor

Sorun şu çok güzel oluyor root filan hepsi tamam sertifika okey 2 3 dakika sonra veya 3 4 saat sonra yuvarlak şebeke oluyor eng modem gerekli sanırım. Ne yaptıysam yine Şebeke geliyor bazen 3 5 saat gitmiyor bir süre sonra yuvarlak şebekeye dönüyor

Sorun şu çok güzel oluyor root filan hepsi tamam sertifika okey 2 3 dakika sonra veya 3 4 saat sonra yuvarlak şebeke oluyor eng modem gerekli sanırım. Ne yaptıysam yine Şebeke geliyor bazen 3 5 saat gitmiyor bir süre sonra yuvarlak şebekeye dönüyor

Eng modem gerekli olsa box patch yapamazdı modem desteklenmiyor derdi.Şebeke yuvarlak olduktan sonra tekrar geliyormu geliyorsa nasıl geliyor.Donanımsal problem olma ihtimalide var.

Eng modem gerekli olsa box patch yapamazdı modem desteklenmiyor derdi.Şebeke yuvarlak olduktan sonra tekrar geliyormu geliyorsa nasıl geliyor.Donanımsal problem olma ihtimalide var.
yuvarlak olunca gelmiyor tekrar baslatınca oluyor bazen tekrar patch yspınca oluyor. acaba yazılımdanmı dedım bu yazılımı ındırıp yaptım yine aynı. bırkac saat sonra veya sabaha yuvarlak sebekede kalıyor. not kendı sebekesı var ıken sorun yoktu yanı donanımsal degıl

yuvarlak olunca gelmiyor tekrar baslatınca oluyor bazen tekrar patch yspınca oluyor. acaba yazılımdanmı dedım bu yazılımı ındırıp yaptım yine aynı. bırkac saat sonra veya sabaha yuvarlak sebekede kalıyor. not kendı sebekesı var ıken sorun yoktu yanı donanımsal degıl
z3x le dene bende de aynı sorun var tam olarak 1 aydan fazladır uğraşıyorum z3x güncelleme yaptı fakat onda da telefon reset atıyor patch sonrası ama yinede sen dene bi belki düzelir yapmadan önce umt veya hydrayla reset nvdata nvram yap yada chimerayla repair yedeğini geri yükle

z3x le dene bende de aynı sorun var tam olarak 1 aydan fazladır uğraşıyorum z3x güncelleme yaptı fakat onda da telefon reset atıyor patch sonrası ama yinede sen dene bi belki düzelir yapmadan önce umt veya hydrayla reset nvdata nvram yap yada chimerayla repair yedeğini geri yükle
CİHAZ RESETLİYOR ÇÖZEN VARMI

Dün Z3x'e yazdım aynı sorundan yeni gelecek güncellemede düzelteceklerini söylediler.
sanmam kısa zamanda olmayacak gibi, sorun patch yaptıktan sonra komple tum romlarda hata vermesı, yedek dosyasını tekrar yuklememe ragmen eski kodları geldi fakat ondada aynı hatayı verdı, halbukı patch bıle yapılmadan status OK'di. 12 sürümüne geçince sorun düzeldi, süre uzatma yaptım.

dft root ile z3xte konudaki yazılım ile yaptım herhangi bir sorun yok

Samsung A32 cihazına chimeray la 5 -6 telofana imei tamiri yaptım sorunsuz çalışıyor. Root magisk kullanıyorum.

Moderatör tarafında düzenlendi:
çözüldü
yapılışı: öncelikle chimera ile repair sırasında alınan yedekleri cihazın eski serileri cihaza geri yükleyin şebekeyi test edin şebekede 5dk sonra çarpı işareti falan varsa aşağıdaki yazılımı cihaza yüklediğizde sorunun düzeldiğini test ettikten sonra root işlemine geçin. cihazı rootladıktan sonra şebekede sorun yoksa repair işlemine geçin.chimera ile repair ve pack cert yapın.

çalışan yazılım

dftpro root vbmeta ve recovery ve boot ile birlikte yükleyin

romun içindeki modem dosyası

Son düzenleme:
onarım sonrasında ilk aramadan sonra modem uçuyo bunu çözen varmı ?

Selamın aleykum ustalarım aynı cihaz bende var cihaz not supported showIMEI hatası veriyor nasıl çözebilrim bunu

Geri
Üst Alt