Çözüldü Samsung Galaxy A5 SM-A520F U7 RMM Çözüm ve Root

OMERz

Üye
Selamün aleyküm rmm için öncelikle COMBINATION_FAC_FA60_A520FXXU7ARJ1 yükleyin.

Sistem bir kere açıldıktan sonra A520FXXU7CRHA bu yazılımı kurun.

Hem bu yazılımda root sonra Wi-Fi sıkıntısı olmuyor.
(chimera oto root atıyor bu modele)

Geliştirici seçenekerini açıyoruz. Ardından sistem oto güncellemeyi kapatıyoruz ve güncelleme seçeneklerinden otomatik güncelleştirmeyi kapatıyoruz.

Cihazı Wi-Fi i bağlıyoruz ardından saat ve tarih otomatik kapatıp 1 şubat ayarlıyoruz.

Sonrasında yazılım güncelleştirmesine üzerine hızlı birşekilde basıyoruz.
Güncelleştirme denetleme gelene kadar.

Eğer güncelleştirme bulup yükleme ekranı çıkarsa telefonu yeniden başlatın.

Eğer güncelleştirme tarihi 01.02.2019 yazıyorsa 1. adım olmuş demektir.

Ardından tarih ve saati kontrol edin, eğer tarih ve saat güncel tarih olmuşsa tekrar 1 şubat alın ve tekrar güncelleştirme üzerine hızlı birşekilde güncelleştirme verene kadar basın.

Yeni yazılım güncelleştirme bulursa yükle veya sonra seçeneği çıkacak sonrayı seçin ve yeniden başlatın.

Sistem açılınca tarihi 24 nisan ayarlayın ve tekrar yazılım güncelleştirme seri birşekilde basın güncelleme ekranı gelirse sonra deyin ve yeniden başlatın.

Sistem açıldığında yazılım güncelleme son kontrol 24.04.2019 yazıyorsa saat ve tarihi otomatik alıp tekrar yazılım güncelleştirme tıklayın.

Yazılım güncelleştirme bulursa sonra tıklayıp yeniden başlatın.
Sistem açılınca gelliştirici seçeneklerinden oem açıksa rmm kalkmış olması lazım.

Bu yöntemi olana kadar tekrarlayın ben 3 kez denedim üçünde de başarılı sonuç aldım.
Umarım sizlerde aynı sonuca ulaşırsınız.

Repair işlem yapacaklar özellkile SM-A520F U7 ise kesinlikle chimeradan direk root atmayın büyük ihtimal rmm olacak 3 kez başıma geldi.

Onun için öncellikle twrp kurun sistem açılmadan recovery girin sonrasında advanced wipe kısmından format userdata yapın tekrar recovery başlatın.

Mount kısmından sytem ,data,boot,efs seçin.

Ardından install kısmından sd karta vereceğim linklerdeki RMM-State_Bypass_Mesa_v2.zip ve no-verity-opt-encrypt-6.0.zip atın.

Ve sırasıyla RMM-State_Bypass_Mesa_v2.zip kurun.

Ardından no-verity-opt-encrypt-6.0.zip kurun ve sistemi yeniden başlatın.

Repair ve patch işleminden sonra stock recovery kurmak daha sağlıklı olur.

Rom: Download Samsung A5 2017 SM-A520F Firmware A520FXXU7CRHA REV U7 File

Combination : Combination

TWRP : TWRP.tar

RMM : RMM-State_Bypass_Mesa_v2.zip

No-verity: no-verity-opt-encrypt-6.0.zip

Moderatör tarafında düzenlendi:
Selamün aleyküm rmm için öncelikle COMBINATION_FAC_FA60_A520FXXU7ARJ1 yükleyin.

Sistem bir kere açıldıktan sonra A520FXXU7CRHA bu yazılımı kurun.

Hem bu yazılımda root sonra Wi-Fi sıkıntısı olmuyor.
(chimera oto root atıyor bu modele)

Geliştirici seçenekerini açıyoruz. Ardından sistem oto güncellemeyi kapatıyoruz ve güncelleme seçeneklerinden otomatik güncelleştirmeyi kapatıyoruz.

Cihazı Wi-Fi i bağlıyoruz ardından saat ve tarih otomatik kapatıp 1 şubat ayarlıyoruz.

Sonrasında yazılım güncelleştirmesine üzerine hızlı birşekilde basıyoruz.
Güncelleştirme denetleme gelene kadar.

Eğer güncelleştirme bulup yükleme ekranı çıkarsa telefonu yeniden başlatın.

Eğer güncelleştirme tarihi 01.02.2019 yazıyorsa 1. adım olmuş demektir.

Ardından tarih ve saati kontrol edin, eğer tarih ve saat güncel tarih olmuşsa tekrar 1 şubat alın ve tekrar güncelleştirme üzerine hızlı birşekilde güncelleştirme verene kadar basın.

Yeni yazılım güncelleştirme bulursa yükle veya sonra seçeneği çıkacak sonrayı seçin ve yeniden başlatın.

Sistem açılınca tarihi 24 nisan ayarlayın ve tekrar yazılım güncelleştirme seri birşekilde basın güncelleme ekranı gelirse sonra deyin ve yeniden başlatın.

Sistem açıldığında yazılım güncelleme son kontrol 24.04.2019 yazıyorsa saat ve tarihi otomatik alıp tekrar yazılım güncelleştirme tıklayın.

Yazılım güncelleştirme bulursa sonra tıklayıp yeniden başlatın.
Sistem açılınca gelliştirici seçeneklerinden oem açıksa rmm kalkmış olması lazım.

Bu yöntemi olana kadar tekrarlayın ben 3 kez denedim üçünde de başarılı sonuç aldım.
Umarım sizlerde aynı sonuca ulaşırsınız.

Repair işlem yapacaklar özellkile SM-A520F U7 ise kesinlikle chimeradan direk root atmayın büyük ihtimal rmm olacak 3 kez başıma geldi.

Onun için öncellikle twrp kurun sistem açılmadan recovery girin sonrasında advanced wipe kısmından format userdata yapın tekrar recovery başlatın.

Mount kısmından sytem ,data,boot,efs seçin.

Ardından install kısmından sd karta vereceğim linklerdeki RMM-State_Bypass_Mesa_v2.zip ve no-verity-opt-encrypt-6.0.zip atın.

Ve sırasıyla RMM-State_Bypass_Mesa_v2.zip kurun.

Ardından no-verity-opt-encrypt-6.0.zip kurun ve sistemi yeniden başlatın.

Repair ve patch işleminden sonra stock recovery kurmak daha sağlıklı olur.

Rom: Download Samsung A5 2017 SM-A520F Firmware A520FXXU7CRHA REV U7 File

Combination : Combination

TWRP : TWRP.tar

RMM : RMM-State_Bypass_Mesa_v2.zip

No-verity: no-verity-opt-encrypt-6.0.zip
Teşekkürler paylaşım için. Bu sorun eski prenormal cihazlar için. Şu an oem kilidini açınca sıfırlama istiyorsa direk prenormal oluyor.

Teşekkürler paylaşım için. Bu sorun eski prenormal cihazlar için. Şu an oem kilidini açınca sıfırlama istiyorsa direk prenormal oluyor.

doğrudur daha hiç öyle bir cihaz gelmedi sanırım öyle cihazlara combinasyon atıp system.img bir hex editörle system içindeki rlc ile alakalı ne varsa silip combinasyon yükledikten sonra tekrar editli sistemi eft yükleyip ardından stock sboot,boot,recovery yükleyip denemek lazım

doğrudur daha hiç öyle bir cihaz gelmedi sanırım öyle cihazlara combinasyon atıp system.img bir hex editörle system içindeki rlc ile alakalı ne varsa silip combinasyon yükledikten sonra tekrar editli sistemi eft yükleyip ardından stock sboot,boot,recovery yükleyip denemek lazım
Benim elime gelirse aklımda var birşeyler uygulama yapacağım.

rmm silinmiş ustam eline sağlık

google aratın aynı dosyaları bulabilrsiniz

ustam u13 binary icin prenormal cozumu lazm yardm edermisiniz

Geri
Üst Alt