Çözüldü Samsung Galaxy A6 SM-A600FN IMEI Repair İşlemi

cox shukur esas hell oldu mende Unibankin carti ile aldim ola bilsin ferq verir komissia haqqinda. xeyirli olsun.
Cox sagol qaqam bird ebir soz soruncum indi isledirem bunu imei repair veya cert yazandan sonra Patch certifikat etmeliyem?

cox shukur esas hell oldu mende Unibankin carti ile aldim ola bilsin ferq verir komissia haqqinda. xeyirli olsun.
samsung a3 17 j330f imei repair edirem hetta certi bele imei repair olur sonra patch edirem sebeke gelmir g570f de hemcinin hec birine sebeke gelmedi -_-

Arkadaslar israfil_92 arkadasin dedigi dogru A600FN certini read edin sonra note pad ile icinden imei degistirin save edin Chimera ile telefona yukleyin patch cert edin telefon acilicak 5 saniye gibi ucus modda olucak sonra sebeke gelicek ben denemdim soruncsuz calisiyor

Arkadaslar israfil_92 arkadasin dedigi dogru A600FN certini read edin sonra note pad ile icinden imei degistirin save edin Chimera ile telefona yukleyin patch cert edin telefon acilicak 5 saniye gibi ucus modda olucak sonra sebeke gelicek ben denemdim soruncsuz calisiyor
İlk defa duyuyorum. Normalde yüklememesi lazım

Cert vursanda patch elemelisen (android 8) ..android 7 ye kadar cert yazanda patch etmeye ehtiyac olmurdu..... J330f mumkunse android 7 ele cert yaz android 8 de yenilesen problem olmur.

adnanmirsad56

bezi modeller var certi ile elle oynayanda problem cixmir....en cox problem cixan modellerden misal ucun Note 4 oluyor

Chimera sadece samsung almaq isteyirem 70 Avro isteyir 135 man zad edir hesabimda 150 man var yene almir paypal la goredi goresen yoxsa men seyf edirem sende 158 azn demisdin sebebi ne ola biler onsuzda tek kom isledirem dongluna ehtiyacim yoxdu sadece chimeranin seyfesinden actigim hesab ucun alanda bes elemir?
Men 157 manata almiwam samsung paketi iwliyir bez problem

j330f rootsuz hcpro keyle ede bilersen 5 deq vaxt alir qaldi ki a600f chimera edir demirem etmir octopludla rahat edirsen

Salam qardaslar ve programist dostlar... a600fn imei berpasi ve deyisimi
Patch Certificate
bunlar iki boxla aparilir Chimera Box ve Octaplus boxla .... eft dongle ile root etdim octopus boxla imei yazdim ve network repair
(Patch certificate) verdim. sebeke geldi telefon aclidiqdan 2 deqiqe sonra. iki deqiqeye kimi #0011# da imei NG yazirdi...sonra telefonu hard reset verdim.....sebeke yene yoxa cixdi... bu ise yaramadi....
SONRA Chimera Box LA MARAQLANDIM ONDADA SON SATIRI OXUDUQDAN SONRA BILDIMKI ODA ISE YARAMIR..If a new firmware is used, the patchcert process must be repeated.
QARDASLAR NE Chimera Box NE OCTOPUS BOX NE Z3X BOX HEC BIRI BIR ISE YARAMIYOR....BUNLARA PARA VERMEK MENASIZZ.....
EGER REPAIR HARD RESETDEN SONRA VE YA YENI PROGRAM YAZDIQDAN SONRA TEKRAR OLUNMALIDIRSA MENCE BU MENASIZ BIR IS...YENI BIR SEY TAPMAQ LAZIMDIR....

Salam qardaslar ve programist dostlar... a600fn imei berpasi ve deyisimi
Patch Certificate
bunlar iki boxla aparilir Chimera Box ve Octaplus boxla .... eft dongle ile root etdim octopus boxla imei yazdim ve network repair
(Patch certificate) verdim. sebeke geldi telefon aclidiqdan 2 deqiqe sonra. iki deqiqeye kimi #0011# da imei NG yazirdi...sonra telefonu hard reset verdim.....sebeke yene yoxa cixdi... bu ise yaramadi....
SONRA Chimera Box LA MARAQLANDIM ONDADA SON SATIRI OXUDUQDAN SONRA BILDIMKI ODA ISE YARAMIR..If a new firmware is used, the patchcert process must be repeated.
QARDASLAR NE Chimera Box NE OCTOPUS BOX NE Z3X BOX HEC BIRI BIR ISE YARAMIYOR....BUNLARA PARA VERMEK MENASIZZ.....
EGER REPAIR HARD RESETDEN SONRA VE YA YENI PROGRAM YAZDIQDAN SONRA TEKRAR OLUNMALIDIRSA MENCE BU MENASIZ BIR IS...YENI BIR SEY TAPMAQ LAZIMDIR....
Cihazın original cert yedeğini alın. Ardından cert üzerinde oynama yapın ve imei numaralarını yazın. Ardından Write Cert yapın. IMEI Repair olmuş olacak. Sonra Patch işlemi yapın işlem tamam. Zaten yorumlarda nasıl yapıldığı mevcut. Octoplus ile uğraşmaya gerek yok.

Değerli hocalarım ben telefoncu olmadığım için bu dediklerinizden pek bir şey anlamadım. Bu cert işlemlerini vs bilgisayar ile yapmam mümkün mü ?

Geri
Üst Alt