Çözüldü Samsung Galaxy A6 SM-A600FN IMEI Repair İşlemi

Hocam çok para istiyorlar öğrenciyim zor geçiniyorum zaten 220 tl istedi 2 ay önce gittim onda da kesin yapabilirim demedi olursa 220 tl dedi bu yüzden bilgisayardan kendim yapma şansım var mı diye sormuştum
Çok para istemişler. Kargo ücretini karşılama yaparsanız bizde yardımcı oluruz. Nerede ikamet ediyorsunuz.

Salam qardaslar ve programist dostlar... a600fn imei berpasi ve deyisimi
Patch Certificate
bunlar iki boxla aparilir Chimera Box ve Octaplus boxla .... eft dongle ile root etdim octopus boxla imei yazdim ve network repair
(Patch certificate) verdim. sebeke geldi telefon aclidiqdan 2 deqiqe sonra. iki deqiqeye kimi #0011# da imei NG yazirdi...sonra telefonu hard reset verdim.....sebeke yene yoxa cixdi... bu ise yaramadi....
SONRA Chimera Box LA MARAQLANDIM ONDADA SON SATIRI OXUDUQDAN SONRA BILDIMKI ODA ISE YARAMIR..If a new firmware is used, the patchcert process must be repeated.
QARDASLAR NE Chimera Box NE OCTOPUS BOX NE Z3X BOX HEC BIRI BIR ISE YARAMIYOR....BUNLARA PARA VERMEK MENASIZZ.....
EGER REPAIR HARD RESETDEN SONRA VE YA YENI PROGRAM YAZDIQDAN SONRA TEKRAR OLUNMALIDIRSA MENCE BU MENASIZ BIR IS...YENI BIR SEY TAPMAQ LAZIMDIR....
Salam qaqasim sen ede bilmemisen boxlarin gunahi yoxdu

salam qaqam men edemekden sohbet getmir ki boxlarin ozleri yazdiqlarini baxanda gorunur ki daimi yoxdur .....

salam qaqam men edemekden sohbet getmir ki boxlarin ozleri yazdiqlarini baxanda gorunur ki daimi yoxdur .....
Heleki tebiki yoxdi irelide elbet qurdalanmamis cert file ler cixacaq onda rahat etmek olar meselen men indi edirem sadece telefona komputer ile frimware yuklenerse zeng getmir ama bele format zad edirsen yani problem olmur zeng gedir rootda eft dongle ile edirem daha rahat olur

mence var sadece basqa usullvar var mende chimera octoplus eft dongle isledirem. ancaq bir nece programist tanish var ukraniyadan onlar basqa ne ise istifade edirler butun model samsunglari daimi edirler....misal a300h samsung kohne modeldi ancaq cert fayill yazib berpa edirler amma onlar oz imei-ni berpa edirler bu nece olur..

Herkese merhaba. Yurtdışından gelen A600FN model telefonum kayıtsız olduğundan dolayı IMEI Repair düşünüyorum bunu nasıl yapabilirim ? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

EDİT=ÇÖZÜLDÜ

1. Cihazın original cert yedeğini Chimera Tool ile alın.

2. Ardından alınan cert yedeklerinin üzerinde oynama yapın ve imei numaralarını yazın. 2 sim ise 2 kere read cert yapın sim 1 ve sim 2 olarak.

3. Ardından Write Cert yapın.

4. IMEI Repair olmuş olacak.

5. Sonra Chimera Tool ile Patch işlemi yapın işlem tamam.

NOT = Denenmiş ve test edilmiştir. Chimera Tool üzerinde Patch varsa ve IMEI Repair yoksa bu yöntemi uygulayın.

Tabi tüm yedekleri düzgünce alıp bu işlemleri yapın.
shimdi denedim usul ishliyor) sagolasin

Herkese merhaba. Yurtdışından gelen A600FN model telefonum kayıtsız olduğundan dolayı IMEI Repair düşünüyorum bunu nasıl yapabilirim ? Yardımlarınızı bekliyorum teşekkürler.

EDİT=ÇÖZÜLDÜ

1. Cihazın original cert yedeğini Chimera Tool ile alın.

2. Ardından alınan cert yedeklerinin üzerinde oynama yapın ve imei numaralarını yazın. 2 sim ise 2 kere read cert yapın sim 1 ve sim 2 olarak.

3. Ardından Write Cert yapın.

4. IMEI Repair olmuş olacak.

5. Sonra Chimera Tool ile Patch işlemi yapın işlem tamam.

NOT = Denenmiş ve test edilmiştir. Chimera Tool üzerinde Patch varsa ve IMEI Repair yoksa bu yöntemi uygulayın.

Tabi tüm yedekleri düzgünce alıp bu işlemleri yapın.
ustam oynamayı hangi proğramnda yapcaz çünkü kayıt defterinde izin vermiyor da

Arkadaslar israfil_92 arkadasin dedigi dogru A600FN certini read edin sonra note pad ile icinden imei degistirin save edin Chimera ile telefona yukleyin patch cert edin telefon acilicak 5 saniye gibi ucus modda olucak sonra sebeke gelicek ben denemdim soruncsuz calisiyor
ustam Chimera patch yapmıyor hata veriyor

herkese salam.mende a600fn imei degistirmek lazimdi. kimse bunu ede biler menim ucun tebii ki haqqi nedise verecem. çox vacibdi xahiş edirəm cavab yazasız

herkese salam.mende a600fn imei degistirmek lazimdi. kimse bunu ede biler menim ucun tebii ki haqqi nedise verecem. çox vacibdi xahiş edirəm cavab yazasız
Azerbaycanda iseniz orda ustalarimiz var yönlendirebilirim

Kolay gelsin

A605F 8.0.0 root dosyası var mı elinizde

Kolay Gelsin
Cert yediğini nasıl aldınız elmde Z3x ve Chimera tool var ama cert yedeğini alamadım

Geri
Üst Alt