Yardım Samsung Galaxy A7 2017 SM-A720F IMEI Repair Sorunu

• Konbuyu başlatan binpda45
  • Başlangıç tarihi
B

binpda45

Merhaba arkadaşlar. Cihazıma twrp yükledikten sonra efs bölümünün yedeğini almak istedim. Ama daha yedek alırken imei uçtu. Telefoncular box ile yapılmaz dedi daha güncelleme gelmemiş boxlara öyle dedi. 4 aydır orijinal kvk lı cihazımda şebeke ve imei yok. Box ile yapılabilir mi? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Merhaba arkadaşlar. Cihazıma twrp yükledikten sonra efs bölümünün yedeğini almak istedim. Ama daha yedek alırken imei uçtu. Telefoncular box ile yapılmaz dedi daha güncelleme gelmemiş boxlara öyle dedi. 4 aydır orijinal kvk lı cihazımda şebeke ve imei yok. Box ile yapılabilir mi? Bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
Cihazın android sürümü nedir?

Androin 7.0 bootloader U3
Android 7.0 sürümünde imei repair işlemi yapılır. İşi bilen bir teknik servise götürün. İlk önce EFS reset yapsın. Sonra root ve imei repair ve patch işlemi yapsın. Cihaz şebeke verir düzelir.

Eyvallah sağolasın telefoncuya söyliyim inşallah halleder. İlgilendiğin için teşekkür ederim.

Edit = Bu cihaza imei repair ve patch işlemi yapılmıyormuş. Şimdi baktım. Original imei geri getirme işlemi yapmanız lazım. İlk önce combinasyon dosyası yükleyip format atın bir deneyin.

Ya ben kombinasyonları da denedim ama a720f dosyalarında cihazım uyumsuz gibi bir uyarı veriyor. Cihazım tek sim kartlı ama çift dual sim kartlı olarak görünüyor. Normalde tek imei olmalı ama 2 tane imei çıkıyor ve hepsi 000000 görünüyor. U4 olan kombinasyon ve u5 olan 8.0 oreo romu var, geri nougata dönemem diye kurmuyorum 7.0 daha iyi çalışıyor. Sırasıyla hangi romu ve kombinasyonu denemeliyim? Sürüm numaralarını biliyorsanız kendim indirip denerim.

Ya ben kombinasyonları da denedim ama a720f dosyalarında cihazım uyumsuz gibi bir uyarı veriyor. Cihazım tek sim kartlı ama çift dual sim kartlı olarak görünüyor. Normalde tek imei olmalı ama 2 tane imei çıkıyor ve hepsi 000000 görünüyor. U4 olan kombinasyon ve u5 olan 8.0 oreo romu var, geri nougata dönemem diye kurmuyorum 7.0 daha iyi çalışıyor. Sırasıyla hangi romu ve kombinasyonu denemeliyim? Sürüm numaralarını biliyorsanız kendim indirip denerim.
Zaten bu şekilde de kullanamıyorsunuz. Android 8.0 sürümüne yükseltip bir şansınızı deneyin derim.

Hayır maalesef hala çözemedim. bugün bir arkadaş diyarbakırdaki samsung servisine götürecek, oradan yapılmadan gelirse, satın aldığım yer olan turkcell bayisinden servise yollayacağım. bir sonuca ulaşırsam yazarım @HavarYu

Hayır maalesef hala çözemedim. bugün bir arkadaş diyarbakırdaki samsung servisine götürecek, oradan yapılmadan gelirse, satın aldığım yer olan turkcell bayisinden servise yollayacağım. bir sonuca ulaşırsam yazarım @HavarYu
Samsung servis yapar büyük ihtimalle. Onların ellerinde gerekli tüm yazılım ve dosyalar mevcut.

Ben yaptırdım telefonu istersen benimle iletişime geç yönlendireyim seni :)

Ben yapmadım telefoncu arkadaşıma yaptırdım. Kendisi box bağladı ancak çözüm bulamadı arkadaşı rusya serverdan orjinal yazılım çekmiş gibi birşey söyledi orjinal yazılımın fiyatı 30 dolar fakat ben bişey ödemedim :D
Geçmiş olsun

Ben yapmadım telefoncu arkadaşıma yaptırdım. Kendisi box bağladı ancak çözüm bulamadı arkadaşı rusya serverdan orjinal yazılım çekmiş gibi birşey söyledi orjinal yazılımın fiyatı 30 dolar fakat ben bişey ödemedim :D
mobil syfada özel mesj atmayı göremedim mecbur buradan yazacam. Zahmet olmazsa yöntemin detaylarını aktarırsan çok işime yarar. Eğer arkadaşın telefoncu ise adres ve telefon numarasını yollarsan ona yollarım gerekirse.

Cep numaranı yollarsan wp üzerinden mesaj olarak numara iletebilirim özel mesajı bende göremedim.

Serdar kardeş, özel mesajı bulamadım. mesajlardan yeni konuşma başlat dediğimde yetkiniz yok diye hata mesajı çıkıyor.

Geri
Üst Alt