Yardım Samsung Galaxy A7 2017 SM-A720F IMEI Repair Sorunu

• Konbuyu başlatan binpda45
  • Başlangıç tarihi
Sitemizde güvenlik amaçlı özel mesaj kısmı üyelere kapalıdır. Eğer oturduğunuz il veya ilçeyi söylerseniz admin ve modaratör arkadaşlardan biri sizinle iletişime geçip yardımcı olmaya çalışacaktır.

Eğer octoplus ile yaptıysan yedek öncesi security dosyasını muhakkak yedeklemiştir Backup dosyasına bi bak bulursan write security ile geri getir.

Android 7.0 sürümünde imei repair işlemi yapılır. İşi bilen bir teknik servise götürün. İlk önce EFS reset yapsın. Sonra root ve imei repair ve patch işlemi yapsın. Cihaz şebeke verir düzelir.
A720f imei repair şuan için mümkün değildir. Olduğu zaman bilgi verilecektir.

Yorum yazan herkese teşekkürler. cihazda hala şebeke yok ve ileride tamiri mümkün olana kadar hatsız olarak tablet niyetine kullanıyorum.

Binpda45 kardeşim sana vereceğim linkteki dosyayı indir ve odin v3.10.7 ile AP kısmından dosyayı cihazına flashla bi dene bakalım :)
Link
maalesef sonuç yok. daha önce imei 0000000000 olarak görünüyordu, şimdi çift yuva görünüyor ve *#06# yapınca a720f is not supported on showimei diyor.

maalesef sonuç yok. daha önce imei 0000000000 olarak görünüyordu, şimdi çift yuva görünüyor ve *#06# yapınca a720f is not supported on showimei diyor.
şimdi cihazdan ayarlara gir oradan en altta telefon hakkındaya gir ordan yazılım bilgilerine gir orda anabant yazan yer var ne yazıyor bilinmeyen mi

verdiğin dosyayı atınca wifi ve bluetooth da gitti maalesef.

Tamamdır indirip deneyeceğim. Özetle, önce ap kısmından verdiğin dosyayı atıp onun üzerine bu u6 olan romu mu atacağım?
Bu rom yani yazılım 4 parça.
sana verdiğim kombinasyon dosyasını ilk atacaksın odin ile Ap kısmından cihaza gömeceksin. cihaz factory binary ile açılacak bekle değişik bi ekran gelecek ama açılıcak. sonra cihazı tekrar download moda alacaksın ve sana verdiğim A720-U6 romu Odin v3.13.1 versiyon ile BL, AP, CP , CSC olarak gömeceksin. Son olarak PIT yazan yer var oraya da pit dosyasını atıcaksın. sen oraya kadar gel hallederiz Biraz karışık gibi ama yaptıkça alışıyor insan :)

Bu rom yani yazılım 4 parça.
sana verdiğim kombinasyon dosyasını ilk atacaksın odin ile Ap kısmından cihaza gömeceksin. cihaz factory binary ile açılacak bekle değişik bi ekran gelecek ama açılıcak. sonra cihazı tekrar download moda alacaksın ve sana verdiğim A720-U6 romu Odin v3.13.1 versiyon ile BL, AP, CP , CSC olarak gömeceksin. Son olarak PIT yazan yer var oraya da pit dosyasını atıcaksın. sen oraya kadar gel hallederiz Biraz karışık gibi ama yaptıkça alışıyor insan :)
ya sorun değil bu işlemleri biliyorum yapabilirim. ama verdiğin linkteki combination değildi sanırım. sadece efs vardı içinde. bir da daha önce uygun sürüm combinationlar denedim *#06# yapınca a720f not supported gibi uyarılar verdi. combinationlar hiç düzgün çalışmadı bende.

ya sorun değil bu işlemleri biliyorum yapabilirim. ama verdiğin linkteki combination değildi sanırım. sadece efs vardı içinde. bir da daha önce uygun sürüm combinationlar denedim *#06# yapınca a720f not supported gibi uyarılar verdi. combinationlar hiç düzgün çalışmadı bende.
Şimdi paşam sen ilk dedin ki cihazımın imeisi uçmuş efs yedeği alamıyorum. bende sana bi efs yedeği ayarladım ve sen cihaza gömdün. şimdi cihazın bi imeisi var ama cihaz imei yolunu bulamıyor. O yüzden sana U6 Kombinasyon dosyası verdim. İlk mutlaka onu kuracaksın sonra da sana verdiğim A720-U6 Yazılımını Pit Kullanarak Linkburadatıkla atıcaksın. Ve cihazın düzelicek.

Şimdi paşam sen ilk dedin ki cihazımın imeisi uçmuş efs yedeği alamıyorum. bende sana bi efs yedeği ayarladım ve sen cihaza gömdün. şimdi cihazın bi imeisi var ama cihaz imei yolunu bulamıyor. O yüzden sana U6 Kombinasyon dosyası verdim. İlk mutlaka onu kuracaksın sonra da sana verdiğim A720-U6 Yazılımını Pit Kullanarak Linkburadatıkla atıcaksın. Ve cihazın düzelicek.
tamamdır anladım. kombinasyon linkini görmemişim kusura bakma.

Geri
Üst Alt