Çözüldü Samsung Galaxy A7 2018 SM-A750F U2 Custom Rom Yükleme

a7 2018 telefonumda android 9 güncellemesini yaptıktan sonra birkaç yazılımsal hata ile karşılaştım(sistem çökmesi, uygulama verilerinin silinmesi, kapanıp açılma vs). (ekranda kırık olduğu için) sorun anakartta mı ögrenemiyorum(zira yetkili servis bakmıyor bile telefona). android 8 custom rom yüklemek istedim ama şu an twrp modda select storage kısmında 0 mb görünüyor hepsi. Neler yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?
elimde şu an bu dosyalar ve quantum stock custom rom var. Cihazı yalnızca twrp modda açabiliyorum, restart yaptıgımda ise ilk acılıs ekranı sonsuz döngüye giriyor.
Teşekkürler
1576352932304.png

a7 2018 telefonumda android 9 güncellemesini yaptıktan sonra birkaç yazılımsal hata ile karşılaştım(sistem çökmesi, uygulama verilerinin silinmesi, kapanıp açılma vs). (ekranda kırık olduğu için) sorun anakartta mı ögrenemiyorum(zira yetkili servis bakmıyor bile telefona). android 8 custom rom yüklemek istedim ama şu an twrp modda select storage kısmında 0 mb görünüyor hepsi. Neler yapabilirim yardımcı olabilir misiniz?
elimde şu an bu dosyalar ve quantum stock custom rom var. Cihazı yalnızca twrp modda açabiliyorum, restart yaptıgımda ise ilk acılıs ekranı sonsuz döngüye giriyor.
TeşekkürlerEkli dosyayı görüntüle 8972
Frp ve oem ne durumda. Download modda off yazıyor dimi.
Elinizde chimera veya eft varmı

Frp ve oem ne durumda. Download modda off yazıyor dimi.
Elinizde chimera veya eft varmı
Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Frp ve oem kapalı olmalı zira tüm google hesaplarımdan çıkış yaptım. Download mod ise aynı, açtığım zaman (telefon sağlamken olduğu gibi )hazırda duruyor. Elimde Maalesef chimera veya eft yok ama indirebileceğim bir şey ise indirebilirim.
Teşekkürler iyi geceler

Öncelikle ilginize teşekkür ederim. Frp ve oem kapalı olmalı zira tüm google hesaplarımdan çıkış yaptım. Download mod ise aynı, açtığım zaman (telefon sağlamken olduğu gibi )hazırda duruyor. Elimde Maalesef chimera veya eft yok ama indirebileceğim bir şey ise indirebilirim.
Teşekkürler iyi geceler
Ücretli program o söylediklerim. Eft dongle olan bir servis stock roma dönebilir.
Kendiniz 5 parçalı yazılım yüklerken csc seçip mi denediniz
Herhangi bir hata veriyormu.
Vereceğim yazılımı deneyin
Download SM-A750F_1_20190828165614_v2ihcgfa7p_fac.zip, TUR Region - Fan club Sfirmware.com
Download Mode görüntüsü ekleme şansınız varsa ekleyiniz

Ücretli program o söylediklerim. Eft dongle olan bir servis stock roma dönebilir.
Download SM-A750F_1_20190828165614_v2ihcgfa7p_fac.zip, TUR Region - Fan club Sfirmware.com
öncelikle, ilk olarak birinci gönderimde ekran görüntüsü aldığım dosyaları odin ile telefona yüklemeye çalıştım. once set.partition kısmında takılı kaldı ben de odin sürümünü değişitridm. Bu sefer de <ID:0/004> sboot.bin <ID:0/004> param.bin <ID:0/004> FAIL! diye bir hatayla karşılaştım. Sonrasında pc portu değiştim ve işlemi tekrarladım ve bu sefer recovery.img de takılı kaldı. bundan sonra rqt close hatası aldım ve bootloaderi unlock ettim( yanlıs hatırlamıyorsam geliştirici seçeneklerinden oem ile alakalı bir secenegi açtım) sonrasında telefon sıfırlandı. açıldı, kurulumu yapmadan kapattım ve odin ile twrp yükledim. Ondan sonra telefonu açamadım.
Yazılımı yarın müsait bir zamanda deneyeceğim. Tekrar teşekkür ederim.
Ekleme: csc yi de seçtim, sadece apyi de seçtim ama hiçbirinde işlem başarılı olmadı.Fotoğraf okunamayabilir,
ODIN MODE
DOWNLOAD SPEED FAST
PRODUCT NAME SM-A750F
CURRENT BİNARY CUSTOM (0xc)
FRP LOCK OFF
OEM LOCK OFF
Secure download: enabled
carrier_td TUR
Warranty woid 1 (0x030c)

20191215_013747.jpg

Son düzenleme:
öncelikle, ilk olarak birinci gönderimde ekran görüntüsü aldığım dosyaları odin ile telefona yüklemeye çalıştım. once set.partition kısmında takılı kaldı ben de odin sürümünü değişitridm. Bu sefer de 004> sboot.bin 004> param.bin 004> FAIL! diye bir hatayla karşılaştım. Sonrasında pc portu değiştim ve işlemi tekrarladım ve bu sefer recovery.img de takılı kaldı. bundan sonra rqt close hatası aldım ve bootloaderi unlock ettim( yanlıs hatırlamıyorsam geliştirici seçeneklerinden oem ile alakalı bir secenegi açtım) sonrasında telefon sıfırlandı. açıldı, kurulumu yapmadan kapattım ve odin ile twrp yükledim. Ondan sonra telefonu açamadım.
Yazılımı yarın müsait bir zamanda deneyeceğim. Tekrar teşekkür ederim.
Ekleme: csc yi de seçtim, sadece apyi de seçtim ama hiçbirinde işlem başarılı olmadı, fotoğrafı
Cihazın download görüntüsünü atın tam uygun yazılımı vereyim. Önce stock rom yüklememiz lazım.

TeşekkürlerEkli dosyayı görüntüle 8972
Cihazda TWRP yüklü ise wipe kısmından format data yapın ve Yazılımı yükleyin. Format atınca zaten cihazın içini göreceksiniz 0 yazmayacak.

Diğer yöntem SM-A750F U2 Stock Firmware bulup odin ile yükleme yapabilirsiniz.​

Hayırlı geceler. Deneyip dönüş yaparsınız

Cihazda TWRP yüklü ise wipe kısmından format data yapın ve Yazılımı yükleyin. Format atınca zaten cihazın içini göreceksiniz 0 yazmayacak.

Diğer yöntem SM-A750F U2 Stock Firmware bulup odin ile yükleme yapabilirsiniz.
Oncelikle iyi geceler, tekrar tekrar teşekkür ederim. TWRP modda wipe kısmından format data yaptım ve yukarıda verdiğiniz linkten yazılımı indirdim. Odin üzerinden BL, AP, CP, CSC yi seçtim ve şu an sorunsuz yükleniyor.
Ve şimdi pass yazısını gördüm, mavi ekranda telefon güncellemesi yaptı ve şu an telefon açılıyor gibi.
Ekleme: açılışta Samsung ekranında takılı kaldı 5. dakikadayım bir değişiklik yok. Zorla yeniden başlatmalı mıyım?

Ekleme 2 : Uzun bir beklemeden sonra şu an açıldı. İlginize ve yardımlarınıza çok teşekkür ederim. İyi geceler, keyifli çalışmalar dilerim. :)

Son düzenleme:
Oncelikle iyi geceler, tekrar tekrar teşekkür ederim. TWRP modda wipe kısmından format data yaptım ve yukarıda verdiğiniz linkten yazılımı indirdim. Odin üzerinden BL, AP, CP, CSC yi seçtim ve şu an sorunsuz yükleniyor.
Ve şimdi pass yazısını gördüm, mavi ekranda telefon güncellemesi yaptı ve şu an telefon açılıyor gibi.
Ekleme: açılışta Samsung ekranında takılı kaldı 5. dakikadayım bir değişiklik yok. Zorla yeniden başlatmalı mıyım?

Ekleme 2 : Uzun bir beklemeden sonra şu an açıldı. İlginize ve yardımlarınıza çok teşekkür ederim. İyi geceler, keyifli çalışmalar dilerim. :)
Geçmiş olsun

Öncelikle iyi dilekleriniz ve yardımlarınız için tekrar teşekkürler.
Uygulama kitlenme/kapanıp açılma/verilerin kaybolması gibi sorunları aşamadım. Bu yüzden tekrardan android 8 sürümüne geçmek istiyorum bir de öyle deneyeyim bakalım gerçekten düşündüğüm gibi yazılımsal mı yoksa donanımsal mı.
Sammobile de 2 ayrı 8.0 (sm-a750f tur modeli için) linki var, birinin rar dosyası bozuk, diğer ise flashlanmıyor. Acaba bu konuda da yardımcı olabilir misiniz? Bahsettiğiniz u2-u1 olayına hakim değilim tekrar sizlere danışmak istedim.
İyi geceler :)

Öncelikle iyi dilekleriniz ve yardımlarınız için tekrar teşekkürler.
Uygulama kitlenme/kapanıp açılma/verilerin kaybolması gibi sorunları aşamadım. Bu yüzden tekrardan android 8 sürümüne geçmek istiyorum bir de öyle deneyeyim bakalım gerçekten düşündüğüm gibi yazılımsal mı yoksa donanımsal mı.
Sammobile de 2 ayrı 8.0 (sm-a750f tur modeli için) [Gizli içerik]linki var, birinin rar dosyası bozuk, diğer ise flashlanmıyor. Acaba bu konuda da yardımcı olabilir misiniz? Bahsettiğiniz u2-u1 olayına hakim değilim tekrar sizlere danışmak istedim.
İyi geceler :)
Ekleme:Geçen günlerde güncelleme geldi ama güncelleme yapınca eski sürüme geçilemeyeceği için güncelleme yapmadım.

sizin cihaz binary u2 olduğu için stock rom android 8 yok o yüzden custom rom indirip denemeniz lazım

sizin cihaz binary u2 olduğu için stock rom android 8 yok o yüzden custom rom indirip denemeniz lazım
Teşekkürler :D custom rom deneyeyim dedim twrp yükledim custom romu yüklemek için ama yukarıdaki sorun tekrar ortaya çıktı. yine samsung ekran döngüsü devam ediyor. orijinal yazılımı tekrardan yüklüyorum. Sorun twrpde imiş sanırım

Hocam iyi günler günaydın. Öncelikle biraz konuyu hortlatmış gibi oldum ama, Az önce fark ettim ki dahili depolamam 64 gb yerine 16gb görünüyor. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmış mıydınız acaba? Yeniden bu yazılımı mı kurmalıyım? Hard reset atsam çözüme kavuşur muyum?
Teşekkürler
Bir de, cihazımı ilk aldığımda android 8 idi ama 8 rom yok demiş bir diğer hocam. Garip bir durum :D
Twrp yükleyince telefonu açamadığım için custom rom da deneyemiyorum telefon tamamen elimde kaldı :(

Hocam iyi günler günaydın. Öncelikle biraz konuyu hortlatmış gibi oldum ama, Az önce fark ettim ki dahili depolamam 64 gb yerine 16gb görünüyor. Daha önce böyle bir sorunla karşılaşmış mıydınız acaba? Yeniden bu yazılımı mı kurmalıyım? Hard reset atsam çözüme kavuşur muyum?
Teşekkürler
Bir de, cihazımı ilk aldığımda android 8 idi ama 8 rom yok demiş bir diğer hocam. Garip bir durum :D
Twrp yükleyince telefonu açamadığım için custom rom da deneyemiyorum telefon tamamen elimde kaldı :(
Bu sorun genelde Rootdan ve Yazılımı yanlış yüklemeden oluşabiliyor bi hard reset yapın düzelmese temiz yazılım yükleyin

Selam, telefona güncelleme geldi ben de güncellemeyi yaptım şu an telefon samsung ekranında kalıyor. TWRP yükleyip
bu yazılımı kurmaya çalışıyorum hata alıyorum. Wipe data işe yaramıyor. Önceden bu yazılım işe yaramıştı ama şu an kuramıyorum. Download moda girince önceden

ODIN MODE
DOWNLOAD SPEED FAST
PRODUCT NAME SM-A750F
CURRENT BİNARY CUSTOM (0xc)
FRP LOCK OFF
OEM LOCK OFF
Secure download: enabled
carrier_td TUR
Warranty woid 1 (0x030c)

yazıyordu ama şu an hiçbir şey yazmıyor. Telefonumun ekranı kırık olduğundan dolayı servise gönderdim, cihazda sanırım twrp yüklü olduğundan dolayı "Anakartınız kilitlenmiş 800 TL ödemelisiniz" tarzı bir cümle kuruldu telefonu geri istedim. Sizler ne diyorsunuz? TWRP'yi kaldırmanın bir yolu var mı?

Yardımcı olabilir misiniz?

Geri
Üst Alt