Yardım Samsung Galaxy A7 SM-A720F Stock Recovery menüde(E:Failed to clear BCB message) Hatası

• Konbuyu başlatan Atila
  • Başlangıç tarihi
A

Atila

selamün aleyküm değerli hocalarım üstadlarım A7 2017 model telefon var elimde Android 8.0 son firmware yüklü stock Recovery ekranında (E: Failed to clear BCB message : failed to find /misc partition hatası alıyorum konu ile ilgili yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılarımla iyi forumlar

selamün aleyküm değerli hocalarım üstadlarım A7 2017 model telefon var elimde Android 8.0 son firmware yüklü stock Recovery ekranında (E: Failed to clear BCB message : failed to find /misc partition hatası alıyorum konu ile ilgili yardımcı olursanız çok memnun olurum saygılarımla iyi forumlar
Cihaz açılmıyor mu? Asıl sorunu nedir? Ayrıca cihazın download mod ekran görüntüsünü konuya atın bakalım.

Cihaz açılmıyor mu? Asıl sorunu nedir? Ayrıca cihazın download mod ekran görüntüsünü konuya atın bakalım.
Cihaz açılıyor hocam fakat root yaptığım da cihaz da anormal bi şekilde ses sorunu ortaya çıkıyor bir diğeri twrp yükleyince partisyon hatası alıyorum ilk yükler yüklemez data kısmı mount olmuyor repair change file system bölümün den dosya formatını değiştirince düzeliyor fakat stock yazılım kurunca recovery de belirttiğim hata kodunu alıyorum ve o mesaj recovery den gitmiyor bir türlü

Buda rocery de ki hata mesajı

Ekli dosyalar

• IMG-20190204-WA0001.jpg
    IMG-20190204-WA0001.jpg
    215.2 KB · Görüntüleme: 159
Sizin amacınız cihaza sorunsuz root yapmak olması herhalde.

Buyrun

Bu failed hatalari android 8 lerin hepsinin recovery nde var. Bir sorun teskil etmez

Merhabalar Ustalar bende de 1 adet a7 2017 sm-a720f var cihaz ilk açtığınızda samsung logosu geliyor sonra siyah ekran oluyor ama telefon arka planda açılıyor yani sesler vs geliyor arama cağrıları geliyor cihaza yeniden yazılım attım yine aynı ilk açılışta samsung logosu geliyor kayboluyor telefon arka planda açılıyor alt ışıklar vs geliyor ekran kırık yada hasarlı dicem samsung logosu gelıyor kurtarma moduna giriyorum ekran gayet sağlam ilk defa karşılaşıyorum acaba hiç denk gelen oldumu .? Yeniden yazılım attım başarı ile tamamlandı ama sorun hala aynı ilk açılışta samsung logosu geliyor sonrası siyah
20190205_122854.jpg
20190205_122854.jpg
ekran ama arka planda telefon açılıyor android reset modu da açılmıyor sadece kurtarma modunda açılıyor. Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Merhabalar Ustalar bende de 1 adet a7 2017 sm-a720f var cihaz ilk açtığınızda samsung logosu geliyor sonra siyah ekran oluyor ama telefon arka planda açılıyor yani sesler vs geliyor arama cağrıları geliyor cihaza yeniden yazılım attım yine aynı ilk açılışta samsung logosu geliyor kayboluyor telefon arka planda açılıyor alt ışıklar vs geliyor ekran kırık yada hasarlı dicem samsung logosu gelıyor kurtarma moduna giriyorum ekran gayet sağlam ilk defa karşılaşıyorum acaba hiç denk gelen oldumu .? Yeniden yazılım attım başarı ile tamamlandı ama sorun hala aynı ilk açılışta samsung logosu geliyor sonrası siyah ekran ama arka planda telefon açılıyor android reset modu da açılmıyor sadece kurtarma modunda açılıyor. Şimdiden teşekkürler.
Ekran ile ilgili sorun. Muhtemelen iç ekran kırık veya soketi felan çıkmış olabilir.

Ekran ile ilgili sorun. Muhtemelen iç ekran kırık veya soketi felan çıkmış olabilir.
Serdar hocam bunlar amoled ekran değilmi yani en ufak bir çatlakta veya kırıkta tamamen görüntü kesiyorlar diye biliyorum ama kurtarma modunda vs ekran var lakin sistem başlayınca kayboluyor acaba ekran dediğiniz gibi arızalı yogun görüntü akışı yaşanınca kesiyormu ki. ?

Serdar hocam bunlar amoled ekran değilmi yani en ufak bir çatlakta veya kırıkta tamamen görüntü kesiyorlar diye biliyorum ama kurtarma modunda vs ekran var lakin sistem başlayınca kayboluyor acaba ekran dediğiniz gibi arızalı yogun görüntü akışı yaşanınca kesiyormu ki. ?
Combination dosyası denediniz mi?

Cihaz sadece odin modunda açılıyor ( recovery e ya geçmiyor yada siyah ekran sadece) odin modu var. Serdar Hocam resim eklemiştim acaba sadece bendemi gözüküyorki ? eğer öyleyse bile tekrar atıyorum ekte mevcuttur. Teşekkürler..

Ekli dosyalar

• 20190205_122854.jpg
    20190205_122854.jpg
    4.5 MB · Görüntüleme: 21
Cihaz sadece odin modunda açılıyor ( recovery e ya geçmiyor yada siyah ekran sadece) odin modu var. Serdar Hocam resim eklemiştim acaba sadece bendemi gözüküyorki ? eğer öyleyse bile tekrar atıyorum ekte mevcuttur. Teşekkürler..
Orjinnal Ekranmı Üstündeki Ekran Hocam

Orjinnal Ekranmı Üstündeki Ekran Hocam
Ekranı sökmedim ama galiba değil Hocam Revize gibi yani servis orj değil %90 ..
J7 lerde son güncellemeden sonra orj olmayan ekranlarda dokunmatik çalışmıyor. Bundada acaba öyle birşey olabilirmi hocam .?

Şimdide upload modunda kalıyor Serdar Hocam nsl açarsam açayım bu ekran da kalıyor. Düzeltme: 2-3 restarttan sonra upload modunu geçti ama yine siyah ekran herhalde ekran arızası gibi Hocam..

Ekli dosyalar

• 20190205_132446.jpg
    20190205_132446.jpg
    1.2 MB · Görüntüleme: 28
Son düzenleme:
Geri
Üst Alt