Tamamdır hocam açıklama da yazıyormuş parola teşekürler

Bu yazılımı yükleyin sonra cihaza HardReset Atın cihaz Açılır.
hata veriyor hocam olmadı yani
20181018_220500.jpg

Ekli dosyalar

• 20181018_221842.jpg
    20181018_221842.jpg
    5.6 MB · Görüntüleme: 9
Seri no dediğiniz imei mi hocam
Cihaza EFT Dongle veya SPT Box ile reset efs yapmak lazım. Bu araçlar ücretli araçlardır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

Hayır imei numarası ayrı, seri numarası ayrıdır. *#06# yapınca seri no gözükmez. Ve imei 0000000 şeklinde gözükür. Ama cihaz büyük ihtimalle açılır.

O zaman da sim kartı görmez heralde te
Cihaza EFT Dongle veya SPT Box ile reset efs yapmak lazım. Bu araçlar ücretli araçlardır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

Hayır imei numarası ayrı, seri numarası ayrıdır. *#06# yapınca seri no gözükmez. Ve imei 0000000 şeklinde gözükür. Ama cihaz büyük ihtimalle açılır.
Sim kartı görürmü yani hat kullanabilirmiyim o şekilde

O zaman da sim kartı görmez heralde te

Sim kartı görürmü yani hat kullanabilirmiyim o şekilde
Şebeke vermez. Cihaza daha fazla zarar vermeden bence yakındaki bir telefon tamir servisine gidin.

Şebeke vermez. Cihaza daha fazla zarar vermeden bence yakındaki bir telefon tamir servisine gidin.
Götürdüm bi kaç telefoncuya çözemediler Samsung Kore genel merkeze e mail attım durumu tek tek anlattım ordanda yardımcı olmazlarsa benzin döküp yakacağım telefonu valla deli oldum o kadar para verdim üstüne bide kasko yaptırdım rot lu diye bakmıyorlar telefona

Götürdüm bi kaç telefoncuya çözemediler Samsung Kore genel merkeze e mail attım durumu tek tek anlattım ordanda yardımcı olmazlarsa benzin döküp yakacağım telefonu valla deli oldum o kadar para verdim üstüne bide kasko yaptırdım rot lu diye bakmıyorlar telefona
Bu cihaza imei repair işlemi yapılmıyor. Muhtemelen cpid korumalı o yüzden pasaport kaydı gerekebilir. Cert için bir bakayım belki cert yazılıyordur.

İnşallah yapılıyordur hocam ya güzel haberlerini bekliyorum
Yok hocam cihaz cpid korumalıdır. Pasaport kaydı lazım. Ama pasaport kaydı içinde cihazın imei ile oynamamış ve efs original olması lazım.

Yok hocam cihaz cpid korumalıdır. Pasaport kaydı lazım. Ama pasaport kaydı içinde cihazın imei ile oynamamış ve efs original olması lazım.
Sonuç olarak olmuyor yani hocam öylemi nerden çıkarmışlar bu cpid i eski telefonlara istediğimiz gibi rot, room atabiliyorduk hiçbir sorunda olmuyordu madem böyle bişey çıkardın hiç izin verme rot atılmasına haksızmıyım

Sonuç olarak olmuyor yani hocam öylemi nerden çıkarmışlar bu cpid i eski telefonlara istediğimiz gibi rot, room atabiliyorduk hiçbir sorunda olmuyordu madem böyle bişey çıkardın hiç izin verme rot atılmasına haksızmıyım
Aynen öyle. Aslında Android işletim sistemli telefonlar gene bir nebze iyi, Apple ve WP li cihazlar hiç bir şekilde müdahale edilmiyor. IMEI repair için. Direk pasaport kaydı şart.

teşekkür ederim. bu rom sayesinde hiç gözükmeyen oem kilidi 168 saat sonunda gözükmeye başladı. stock TUR romla defalarca yapmama rağmen gözükmüyordu. sanırım bootloader U2 den U3 e geçmesinin etkisi oldu bunda. rus romunun tek kötü tarafı samsung teknik destekte türk muhattab bulamıyorsunuz :)
A730FXXU3BRI1

Stock A730FXXU3BRI1
• Version Android 8.0
• Model SM-A730F
• Build date Tue, 6 Sep 2018 16:30:26 +0000
• Security Patch Level 2018-09-01
• Product code SER
• PDA A730FXXU3BRI1
• CSC A730FOXM3BRI1
• Phone A730FXXU3BRI1

INDIR

Geri