Çözüldü Samsung Galaxy A8 + SM-A730F IMEI Repair Sorunu

rustamaze

Üye
Merhaba Arkadaslar Samsung A730F U4 telefon formatlqndiktan sonra imei silinmis simdi imei ekrana cikarmak isterken imei is not supported shows yaziyor kac tane CP Modem idirip yazdim ise yaramadi surumu U3 du U4 yaptim yine deyisen bi sey yox U5 yukseltmek istemiyorum sonra Prenormal sorunu cikmasin diye su andadan Rmm de zaten rootluyamiyorum yardimci ola bilicek varmi Elimdede Samsung ucun Her turlu box program var z3x -octoplus-chimera ve eft dongle..

Merhaba Arkadaslar Samsung A730F U4 telefon formatlqndiktan sonra imei silinmis simdi imei ekrana cikarmak isterken imei is not supported shows yaziyor kac tane CP Modem idirip yazdim ise yaramadi surumu U3 du U4 yaptim yine deyisen bi sey yox U5 yukseltmek istemiyorum sonra Prenormal sorunu cikmasin diye su andadan Rmm de zaten rootluyamiyorum yardimci ola bilicek varmi Elimdede Samsung ucun Her turlu box program var z3x -octoplus-chimera ve eft dongle..
RMM bypass yapıp cihazı root yapın

Farklı bir yazilim yükleyip deneyin isterseniz

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ana bant durumu nedir?

Ana bant düzeltilmesi lazım. Yazılım içinden modem yükleyin. Farklı modemler deneyin.
Octoplus sun kendi serverinden farkli 5 tane cp yukledim ayni sey full Frimware yukledim yine ayni sey biliyorum normalde bu tip sorunlar modemle alakali oluyor ama bu sefer direndi ne bulursam yukluyucem

Octoplus sun kendi serverinden farkli 5 tane cp yukledim ayni sey full Frimware yukledim yine ayni sey biliyorum normalde bu tip sorunlar modemle alakali oluyor ama bu sefer direndi ne bulursam yukluyucem
Bu cihazdan arkadaşa geldi. IMEI repair için IMEI Repair yaptık fakat bir türlü Patch olmadı. En sonunda ben custom rom yükledim verdim original EFS yükledik. Bende U4 EFS Yedeği var. Not aldım size atarım onu bir denersiniz. Odin ile yükleyince düzelmesi lazım.

Bu cihazdan arkadaşa geldi. IMEI repair için IMEI Repair yaptık fakat bir türlü Patch olmadı. En sonunda ben custom rom yükledim verdim original EFS yükledik. Bende U4 EFS Yedeği var. Not aldım size atarım onu bir denersiniz. Odin ile yükleyince düzelmesi lazım.
Tamamdir Hocam Tesekkur ederim bekliyorum Bende Efs bulamadim

Merahaba hocam Efs ile ilgili bi sey bula bildinizmi?

Arkadaşlar imei not set sorunun çözen oldumu ? benim elimde bir tane a730f var ayni imei sorunu arkadaçların paylaşdığı EFS yazdim yine yardimci olmadiş kimse bu sorunu çözmüşse yardim etsin lütfen

Arkadaşlar imei not set sorunun çözen oldumu ? benim elimde bir tane a730f var ayni imei sorunu arkadaçların paylaşdığı EFS yazdim yine yardimci olmadiş kimse bu sorunu çözmüşse yardim etsin lütfen
IMEI yokmu cihazda?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190610-011805_Settings.jpg
    Screenshot_20190610-011805_Settings.jpg
    96 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_20190610-011822_Settings.jpg
    Screenshot_20190610-011822_Settings.jpg
    181.8 KB · Görüntüleme: 31
  • Screenshot_20190610-011837_Settings.jpg
    Screenshot_20190610-011837_Settings.jpg
    259.2 KB · Görüntüleme: 28
Nasıl bu hale geldi?
Abi bana geldiyine bu halde idi cok güman ki repair yapmaq istemişler EFS uçurmuşlar. Buna conbinasiyon getmiyor hata veriyor versiyon u3 den u4 kimi kaldirdim android 9 yazilimin yüledim yine ayni cok ilginc bi durum. bende boyle hal j400f de olmuşdu diger j400f octopusla efs backup yapdim .aefs formatinda hatali olana yazdim ondan sonra imeiler yerine geldi. buna octopus .aefs formatinda bulamyorum bulub yazib yoklamam lazim

Geri
Üst Alt