silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy C Serisi android cihazlarda nasıl frp reset yapılır onu anlatacağım.

Samsung Galaxy C5 SM-C5000 FRP Reset İşlemi

Samsung Galaxy C5 Pro SM-C5010 FRP Reset İşlemi

Samsung Galaxy C5 Pro SM-C5018 FRP Reset İşlemi

Samsung Galaxy C7 SM-C7000 FRP Reset İşlemi

Samsung Galaxy C7 Pro SM-C7010 FRP Reset İşlemi

Samsung Galaxy C7 Pro SM-C7018 FRP Reset İşlemi

Samsung Galaxy C7 Pro SM-C701F FRP Reset İşlemi

Samsung Galaxy C8 SM-C7100 FRP Reset İşlemi

Samsung Galaxy C9 Pro SM-C9000 FRP Reset İşlemi

Samsung Galaxy C9 SM-C9008 FRP Reset İşlemi

Samsung Galaxy C9 Pro SM-C900F FRP Reset İşlemi

Samsung Galaxy C9 Pro SM-C900Y FRP Reset İşlemi

Bu C Serisi android cihazlar Çin ve Hongkong için üretilmiştir.

Hongkong versiyonundan Türkçe dil ve Google Play Mağazası vardır. Ama Çin için üretilen modeller de Türkçe dil ve Google Play Mağazası yoktur.

Ülkemizde satılan modeli Hongkong için üretilen TGY modelidir. İçinde Türkçe ve Google Play Mağazası vardır. Ve Hongkong modelinin yazılımı Çin modeline yüklenmemektedir. 2'sinin de yazılımları kendine özeldir.

Bu anlatacağım işlemler Hongkong modeli için geçerlidir.

Tabi Çin için üretilen modellerde de kendi yazılımları deneme yapılabilinir.

Bu cihazlar diğer Samsung cihazları gibi değillerdir. Güvenlik açısından biraz daha katıdır. İşlemci olarak snapdragon Qualcom işlemci kullanmışlardır.

Benim bugüne kadar FRP olarak kuramadığım bu seride olmamıştır. Ve özellikle şunu da belirtmek isterim. Bu C serisinde Crom Service lock olması frp açısından hiç bir önem taşımamaktadır.

Şimdi geçelim nasıl yapıldığına dair işlemlere.

Ben öncelikle cihazın sürümüne bakarım. Cihazın sürümünü öğrenmek için cihazı recovery moda alın ve orada yazan android 6.0.1 veya 7.0 sürümüne göre hareket edeceğiz.

Android sürümünü en alt uygun sürüme çekip frp kıracağız. Benim genelde yöntemim bu şekildedir.

Bu cihazlar için Combination dosyası fazla yoktur. Onun için sürümü en düşük android 6.0.1 sürümüne çekip FORMAT attıktan sonra sırası ile;

1. Wi-Fi AĞ EKLE
2. BİRŞEYLER YAZ VE YAZDIKLARININ ÜZERİNE PARMAĞINI BASILI TUT.
3. ŞİMDİ GOOGLE YARDIM GÖRECEKSİNİZ ONA TIKLAYIN.
4. GOOGLE SAYFASINA GİRİN.
5. ARAMA YERİNDEN GALAXY APP YAZIN VE ÇIKAN İLK SAYFAYA GİRİN.
6. ÇIKAN SAYFADA GALAXY APP UYGULAMASINA TIKLAYIN.
7. GELEN UYARILARI KABUL EDİN.
8. ARAMA YERİNDEN ES FİLE EXPLORER YAZIN VE İNDİRİN.
9. SİZDEN SAMSUNG HESABI İSTER.
10. BİLDİĞİNİZ SAMSUNG HESABINI GİRİN VEYA YENİ OLUŞTURUN.
11. ES FİLE İNDİRİN AÇIN.
12. HAFIZA KARTINA GOOGLE ACCOUNT MANAGER VE FRP APK DOSYALARINI ATIN.
13. HAFIZA KARTINI CİHAZINIZA TAKIN VE SIRASI İLE GOOGLE ACCOUNT MANAGER VE FRP APK UYGULAMASINI KURUN.
14. FRP APK KURDUKTAN SONRA AÇ DEYİN.
15. ŞİMDİ ÇIKAN SAYFADA ARAMA YERİNE GOOGLE YAZIN.
16. E-POSTA VE ŞİFRE YAZAN YERE TIKLAYIN.
17. CREATE TIKLAYIN.
18. ÜST SAĞ KÖŞEDE 3 NOKTAYA TIKLAYIN VE TARAYICIDA AÇ DEYİN.
19. BİLDİĞİNİZ GMAİL ADRESİNİ VE ŞİFRESİNİ GİRİP OTURUM AÇ DEYİN.
20. ŞİMDİ CİHAZI YENİDEN BAŞLATIN.
21. CİHAZ AÇILDIĞI ZAMAN KURULUMU YAPIN VE AYARLARDAN TÜM HESAPLARDAN ÇIKIŞ YAPIN.
22. İŞLEMLER BU KADAR.

Yazıları büyük yazdım okunması ve anlaşılması açısından. Yapamayan olursa konu altından yardımcı olacağım.

Son düzenleme:
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy C7 SM-C7000 cihazının google account sorununu nasıl ortadan kaldırdım onu anlatacağım.

Cihazda crom service olsa dahi bu işlem ile FRP (google account) ortadan kalkıyor.

5bd60ad29d806b4cc1862a5f0548a7ff.jpg

Arkadaşlar bu Samsung Galaxy C7 SM-C7000 cihazından 2 tane var. 1 tanesi çin için üretilen ve içinde Google Play Store olmaz ayrıca Türkçe dil seçeneği de yoktur. Kodu ZCU CHC diye geçer ve bu cihazdan elime hiç gelmedi ama bu cihaz ile ilgili kombinasyon dosyası vesaire mevcuttur.
Diğeri Hongkong için üretilmiş olanıdır ve ZHU TGY diye geçiyor. Ve içinde Türkçe dil mevcuttur. Google Play Store vardır. Ülkemizde genelde bu model satılmaktadır. Benim elimde olan modelde bu modeldir. İşte recovery ekran görüntüsü

31266fc36dc221a8a14b137dc1447dac.jpg

Ayrıca arkadaşlar bu model için Unlock Service On veya Of olmuş fark etmez FRP kırmak için yazılım yüklemek için. O yüzden az önce denemiş olduğum ve kırdığım yöntemi yazıyorum. Hemde Crom Service Lock iken.

Yapılışı ;

1. Android 7 sürümünden android 6 sürümüne cihazımızı çekeceğiz.

2. Android 6 yazılımını burada bulunan siteden indirip yükleme yapın.

3. Yükleme yaptıktan sonra WİFİ bölümünden şifre yazın ve şifreyi girin sonra üzerine basılı tutun tümünü seç yapın resimdeki gibi google yardım tıklayın.

8a77ceb274bf660988d6893f14842b62.jpg

4. Google sitesine girdikten sonra buradan bu apk indirin. Buradan bu dosyayı da indiriyoruz ve sırası ile ilk önce indirdiğimizi sonra diğer apk dosyasını kuruyoruz ve son kurduğumuz apk açıyoruz ve Google hesap yöneticisi seçip şifre ad yazan yetr tıklayınız. Açılan sayfada sag üst köşede bulunan tarayıcıda aç diyoruz ve gmail adresimizi girip şifreyi girip telefonu kapatıp açıyoruz. Açıldığı zaman FRP olmayacak.

Dosyaların bulunduğu site

Not = Başka sitelerde de açılan bu konunun sahibi benim.

Son düzenleme:
Yeni güncellemeler ile frp olayı da değişmektedir. O yüzden lütfen sitemizde arama yapın. Hemen hepsinin çözümü vardır.

Samsung Galaxy C5 SM-C5000 FRP Reset İşlemi
C5000ZHU1AQC5_C5000ZZH1AQC5_TGY.zip İNDİR
Bu Yazılımı Attıktan Z3X C5000 seç Unlock Bölümünden Download moda Alarak Reset FRP/React/EE yap Geç açacak frp kalkmış olacak Test ok
vrNtff.jpg

mrb öncelikle konuya değindiğiniz için teşekkürler .. c7000 frp link acılmıyor birde 8.0 oreo sürümünden bir türlü frp yi kaldıramadım yardımcı olurmusunuz bunun için boot dosyanız yada bildiğini bir yöntem var mı

mrb öncelikle konuya değindiğiniz için teşekkürler .. c7000 frp link acılmıyor birde 8.0 oreo sürümünden bir türlü frp yi kaldıramadım yardımcı olurmusunuz bunun için boot dosyanız yada bildiğini bir yöntem var mı
Cihazın U sürümü U3 ise android 7.0 sürümü U3 yükleyin. Manuel veya EFT Dongle ile yapabilirsiniz. Veya dosyası sitemizde olacaktı boot.img ve sboot.bin dosyaları yükleyerek kırabilirsiniz. İyi forumlar.

Selamlar, c7 8.0 modelini 7.0 sürümüne düşürdüm. Android 6.0 romunu yükleyemedim. Frp kilidim var. ama ağ ekleye gelince yazı yazınca google asist kutusu gelmiyor. yukarıdaki linklere de bakamadım. en üstteki linklere tıklayınca açılmıyor. yardımcı olabilir misiniz?

Selamlar, c7 8.0 modelini 7.0 sürümüne düşürdüm. Android 6.0 romunu yükleyemedim. Frp kilidim var. ama ağ ekleye gelince yazı yazınca google asist kutusu gelmiyor. yukarıdaki linklere de bakamadım. en üstteki linklere tıklayınca açılmıyor. yardımcı olabilir misiniz?
Android 6.0.1 sürümüne düşmez. Android 7 yükleyip manuel veya frp dosyası ile kırabilirsiniz. VIP bölümünde gerekli dosyalar vardır.

Burada ve burada

Evet o konuya baktım ama yardım makalelerine gelince youtube videoları gözükmüyor. Silinmiş sanırım.

ustalarım elimde müşterimin c5000 cihazı (c5) frp sorunuyola geldicihaz 8.0 ..burda hep 7 ve 6 lar için çözüm gördüm 8.0 için frpyi nasıl kırarım w3xe sahibim
8.0.0 R16NW/C5000ZHU1CSA1

ustalarım elimde müşterimin c5000 cihazı (c5) frp sorunuyola geldicihaz 8.0 ..burda hep 7 ve 6 lar için çözüm gördüm 8.0 için frpyi nasıl kırarım w3xe sahibim
8.0.0 R16NW/C5000ZHU1CSA1
Konudakileri uygulamayı deneyin

PEKİ 8 DEN 6.01E NASIL DOWNGRADE YAPILIR ?

iyi günler samsung c8 sm-c7108 frp nasıl açarım acaba yardımcı olablirmisinz..teşekkürler

Geri
Üst Alt