silivriserdar

Genel Moderator
3ea067a4b5392fdde8a9b82319e6ef5c.jpg

73b97f88f6435b357de80c70a97997eb.jpg

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy C5 Pro SM-C5010 cihazaın android 8.0 sürümünde nasıl root yapılır onu anlatacağım.

İşlemler bu sürümde gereçkeleştirilmiştir. C5010ZHU1CRH1

Bu işlem cihazınızı garanti dışı bırakacaktır ve tüm bilgilerinizi silecektir.
Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk size aittir.

Bu işlemi yapabilmk için elinizde EFT Dongle olması lazım. Bu araç ücretli bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

Cihazınızın gerekli tüm yedeklerini düzgünce alın. Yedek alma işlemini isterseniz manuel isterseniz samsung resmi yedek alma programı Smart Switch ile yedek alabilirsiniz. Smart Switch ile yedek almak gayet basittir. Programı indirin kurun ve yedekle yazsına tıklayın işlem bitene kadar bekleyin. Aldığınız yedeği geri yüklerkende gene Smart Switch programında Geri Yükle yazısına tıklayın yedekleriniz geri yüklenecektir.

Yapılışı;
1. Cihazınızın ayarlarından gmail çıkış yapın.
2. Cihazınızın ayarlarına girin ve usb hata ayıklama ve bilinmeyen kaynakları açın.
3.
Burada bulunan unlock apk uygulamasını indirin. Ve kurun cihazınız unlock olacaktır.
4. Cihazınızı wife yada moil veriniz açık olsun. Yoksa unlock işlemi olmaz.
5.
Burada bulunan boot.EFT dosyasını indirin ve usb driver indirin kurun.
6. EFT Dongle ile Android Model Samsung EFT kısmından yükleyin.
7. Cihaz sıfırlanacaktır ve açılıp tekrar kurduğunuz zaman root edilmiş olacaktır.
8. Takıldığınız yerde konu altından yorum yaparsanız yardımcı oluruz.

Kod:
EASY-TEAM
Waiting For Android Device.......OK
Reading Device Info.......OK
Product: samsung
Device Chipset: Qualcomm
Device Model: SM-C5010
Device Serial: R28J722797T
Android Version: 8.0.0
Android SDK: 26
Architecture: arm64-v8a
Free space in system disk: 1331.2M
Phone Mode: Normal Mode
Checking Root Permission.......OK

6b66c5a68feb50cc27468fec495e4dd6.jpg

Son düzenleme:
Merhaba, EFT Dongle ile Root yaptım bir süre sorunsuz kullandım fakat şarj bitti bir kere yeniden başladı FRP Lock hatası verdi ve AP yeniden yüklemek zorunda kaldım. Komple sıfırlandı cihaz.
İlk kurduğumda da bir kere olmuştu bir yerde hata yaptım zannetmiştim.
Google hesabı ekleyince oluyor sanırım.

Merhaba, EFT Dongle ile Root yaptım bir süre sorunsuz kullandım fakat şarj bitti bir kere yeniden başladı FRP Lock hatası verdi ve AP yeniden yüklemek zorunda kaldım. Komple sıfırlandı cihaz.
İlk kurduğumda da bir kere olmuştu bir yerde hata yaptım zannetmiştim.
Google hesabı ekleyince oluyor sanırım.
Root yaptıktan sonra ayarlardan Geliştirici seçenekleri usb hata ayıklama ve oem kilidi açık kalsın. Sonra tekrar ayarlar > uygulamalar > Ayarlar bulun ve depolama kısmından verileri önbelleği temizle yapın. Geliştirici seçenekleri kapanacaktır. Bu sorun genellikle oem kilidini kapatınca ortaya çıkıyor.

AP içinden yükleme yaparken sadece system boot recovery yükleyin. içini silmez.

android 8 kullanan arkadaşlar nasıl memnun musunuz? ona göre güncelleyeceğim.

3ea067a4b5392fdde8a9b82319e6ef5c.jpg

73b97f88f6435b357de80c70a97997eb.jpg

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy C5 Pro SM-C5010 cihazaın android 8.0 sürümünde nasıl root yapılır onu anlatacağım.

İşlemler bu sürümde gereçkeleştirilmiştir. C5010ZHU1CRH1

Bu işlem cihazınızı garanti dışı bırakacaktır ve tüm bilgilerinizi silecektir.
Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu tutulamaz. Tüm sorumluluk size aittir.

Bu işlemi yapabilmk için elinizde EFT Dongle olması lazım. Bu araç ücretli bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

Cihazınızın gerekli tüm yedeklerini düzgünce alın. Yedek alma işlemini isterseniz manuel isterseniz samsung resmi yedek alma programı Smart Switch ile yedek alabilirsiniz. Smart Switch ile yedek almak gayet basittir. Programı indirin kurun ve yedekle yazsına tıklayın işlem bitene kadar bekleyin. Aldığınız yedeği geri yüklerkende gene Smart Switch programında Geri Yükle yazısına tıklayın yedekleriniz geri yüklenecektir.

Yapılışı;
1. Cihazınızın ayarlarından gmail çıkış yapın.
2. Cihazınızın ayarlarına girin ve usb hata ayıklama ve bilinmeyen kaynakları açın.
3.
Burada bulunan unlock apk uygulamasını indirin. Ve kurun cihazınız unlock olacaktır.
4. Cihazınızı wife yada moil veriniz açık olsun. Yoksa unlock işlemi olmaz.
5.
Burada bulunan boot.EFT dosyasını indirin ve usb driver indirin kurun.
6. EFT Dongle ile Android Model Samsung EFT kısmından yükleyin.
7. Cihaz sıfırlanacaktır ve açılıp tekrar kurduğunuz zaman root edilmiş olacaktır.
8. Takıldığınız yerde konu altından yorum yaparsanız yardımcı oluruz.

Kod:
EASY-TEAM
Waiting For Android Device.......OK
Reading Device Info.......OK
Product: samsung
Device Chipset: Qualcomm
Device Model: SM-C5010
Device Serial: R28J722797T
Android Version: 8.0.0
Android SDK: 26
Architecture: arm64-v8a
Free space in system disk: 1331.2M
Phone Mode: Normal Mode
Checking Root Permission.......OK

6b66c5a68feb50cc27468fec495e4dd6.jpg
merhaba bende C5010Z 8.0.0 Bunun için root varmı türkçe yapmak için ?

merhaba bende C5010Z 8.0.0 Bunun için root varmı türkçe yapmak için ?
Telefon arama yerinden *#1234# yapıp çıkan yazıları veya resmi konuya atarmısınız bakalım. Bu cihazlardan 2 model var. 1 tanesi hongkong için üretilen diğeri Çin için üretilen.

Geri
Üst Alt