Yardım Samsung Galaxy C5 Pro SM-C5010 Root Atma İşlemi

ptconc410

Üye
Samsung galaxy C5 pro cihazıma root atamadım. kingroot, cf root gibi işlemler işe yaramıyor. ADB fastboot yardımıyla Manuel root atmaya çalıştım, telefon açıkken adb fastboot Komutları işe yarıyor ancak telefon download moda aldığım zaman adb komutlarını görmüyor. Adb cihazı görmüyor, ne yapmam gerekiyor root atmak için?

Samsung galaxy C5 pro cihazıma root atamadım. kingroot, cf root gibi işlemler işe yaramıyor. ADB fastboot yardımıyla Manuel root atmaya çalıştım, telefon açıkken adb fastboot Komutları işe yarıyor ancak telefon download moda aldığım zaman adb komutlarını görmüyor. Adb cihazı görmüyor, ne yapmam gerekiyor root atmak için?
Cihazın android sürümü nedir?

Bütün hepsini harfiyen yaptım bu aşamaların siyah ekran da geldi, sıfırla dedim daha sonra magisk yükledim, ancak, uygulamalar rootu görmüyor, root checker uygulaması cihazınızda root düzgün bir şekilde yüklü değil diyor. çok cins bir telefon
Cihazınızız düzgünce yedeklerini alın ve Stock rom yükleyin. İşlemleri tekrar yapın. Büyük ihtimal olacaktır.

bu cihazda oem unlock nasıl yapılır?bootloader kilidi nasıl açılır acaba geliştirici seçeneklerinde mevcut değil de

Yukarıda ki verdiğim linkte hepsi yazılıdır. Crome service unlock olması lazım.
hocam çok ilginç rootu attım ilk açtığımda magisk ve root checker pro yükledim. root checker cihazınız rootlu dedi hatta root erişimine izin ver yazısı bile çıktı oh dedim sonunda oldu. 5 dakika sonra girdiğimde root düzgün bir şekilde yüklenmemiş dedi ve uygulamalar rootu hala görmüyor acaba telefon korumaya mı alıyor kendini? google hesabımı da bilerek girmemiştim.

1. 7 dakika arayla iki kontrolde de farklı sonuçlar veriyor root checker pro. acaba neden böyle yapıyor
Screenshot_20181121-002949.png

2. samsung health uygulaması da mesela cihazınız rootlu uyarısı verip girmiyor:
Screenshot_20181121-003242.png

3. ancak lucky patcher uygulaması rootu görmüyor kafam karıştı vallahi :D
Screenshot_20181121-004117.png

root olmuş cihazım o kesin ama bir süre root erişimine engel olan da bir şey var onu çözemedim.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20181121-004117.png
    Screenshot_20181121-004117.png
    203.6 KB · Görüntüleme: 20
1. 7 dakika arayla iki kontrolde de farklı sonuçlar veriyor root checker pro. acaba neden böyle yapıyor
Ekli dosyayı görüntüle 1265

2. samsung health uygulaması da mesela cihazınız rootlu uyarısı verip girmiyor:
Ekli dosyayı görüntüle 1266

3. ancak lucky patcher uygulaması rootu görmüyor kafam karıştı vallahi :D
Ekli dosyayı görüntüle 1268

root olmuş cihazım o kesin ama bir süre root erişimine engel olan da bir şey var onu çözemedim.
Dediğim gibi bir yazılım yükleyin düzelir.

şimdi tekrar stock rom yükleyip root atacağım. bu sefer telefonu açarken internete bağlanmıcam hiçbir servisi güncelleştirmeyeceğim bakalım root kalıcı olacak mı

bi yerde okudum oem unlock kapattığımız olduğu için cihazda bu durumda frp lock devreye giriyor ve root erişimini engelliyor ne kadar doğru

sorun magisk den kaynaklanıyor deneme yanılmayla çözdüm. uygulamaların root isteğine yanıt vermiyor. eski bir versiyonunu yükleyeceğim

Geri
Üst Alt