Samsung Galaxy C9 Pro SM-C9000 ROOT Sorunu

• Konbuyu başlatan tolcay
  • Başlangıç tarihi
T

tolcay

Merhaba arkadaşlar ve sayın yönetim abiler benim samsung cihazım var 6 aydan beri root atmaya çalışıyorum ama bir türlü beceremedim oem kilidi yok hiçbir şekilde bulamıyorum ayarlarda ve geliştirici seçeneklerde bende tam twrp yüklerken fap is enabled not allow download non fap recovery binary hatası veriyo rom atarkende aynısını veriyo cihaz güvenli
downloading.png
kırmızı işaretle oem kilidini aç gel diyo ama oem kilidi hiçbir yerde yok lütfen yardımlarınızı bekliyorum

Merhaba arkadaşlar ve sayın yönetim abiler benim samsung cihazım var 6 aydan beri root atmaya çalışıyorum ama bir türlü beceremedim oem kilidi yok hiçbir şekilde bulamıyorum ayarlarda ve geliştirici seçeneklerde bende tam twrp yüklerken fap is enabled not allow download non fap recovery binary hatası veriyo rom atarkende aynısını veriyo cihaz güvenliEkli dosyayı görüntüle 4392 kırmızı işaretle oem kilidini aç gel diyo ama oem kilidi hiçbir yerde yok lütfen yardımlarınızı bekliyorum
Gmail hesabindan cikis yap. Ekran kilidini kaldir. Tekrar Twrp yukle ölür ama bunlarda soyle bir problem var. Twrp ve root yaparsın. Tekrar gmail girdigin zaman cihaza ve telefonu reboot edersen frp lock da takılır cihaz açılmaz yazilim yükleyene kadar

Gmail hesabindan cikis yap. Ekran kilidini kaldir. Tekrar Twrp yukle ölür ama bunlarda soyle bir problem var. Twrp ve root yaparsın. Tekrar gmail girdigin zaman cihaza ve telefonu reboot edersen frp lock da takılır cihaz açılmaz yazilim yükleyene kadar
öyle bişey olursa uygun yazılım önerirmisiniz ?

Merhaba arkadaşlar ve sayın yönetim abiler benim samsung cihazım var 6 aydan beri root atmaya çalışıyorum ama bir türlü beceremedim oem kilidi yok hiçbir şekilde bulamıyorum ayarlarda ve geliştirici seçeneklerde bende tam twrp yüklerken fap is enabled not allow download non fap recovery binary hatası veriyo rom atarkende aynısını veriyo cihaz güvenliEkli dosyayı görüntüle 4392 kırmızı işaretle oem kilidini aç gel diyo ama oem kilidi hiçbir yerde yok lütfen yardımlarınızı bekliyorum
Bu cihazlardan 2 model şeklinde bulunmamaktadır. 1 tanesi Çin için üretilmiştir ve içinde Türkçe dil google play mağazası yoktur.

Diğer modeli Hongkong için üretilmiş olup içinde Türkçe ve Google Play Mağaza vardır. 2 modelin yazılımları da bir birine uymamaktadır.

Ayrıca bu cihazlarda crome service olayı vardır. Onu kaldırmadan da işlem yapılmıyor.

Cihazın ayarlarında oem kilidi olmadığı için root vesaire yapınca cihaz frp lock hatasına düşüyor.

Yani cihaza root yaptıktan sonra Google Play Mağaza kullanmamanız lazım veya kullansanız bile kapatıp açarken cihazı veya şarjı bitmesine yakın ayarlardan Gmail hesabından çıkış yapmanız lazım. O zaman cihaz hataya düşmeyecektir.

Veya Google Play Mağaza alternatifi başka uygulamaları kullanmanız gerekir.

Şu an cihazın yazılım sürümü nedir?

Arama yerinden *#1234# yapıp çıkan resmi konuya atın bakalım.

Bu cihazlardan 2 model şeklinde bulunmamaktadır. 1 tanesi Çin için üretilmiştir ve içinde Türkçe dil google play mağazası yoktur.

Diğer modeli Hongkong için üretilmiş olup içinde Türkçe ve Google Play Mağaza vardır. 2 modelin yazılımları da bir birine uymamaktadır.

Ayrıca bu cihazlarda crome service olayı vardır. Onu kaldırmadan da işlem yapılmıyor.

Cihazın ayarlarında oem kilidi olmadığı için root vesaire yapınca cihaz frp lock hatasına düşüyor.

Yani cihaza root yaptıktan sonra Google Play Mağaza kullanmamanız lazım veya kullansanız bile kapatıp açarken cihazı veya şarjı bitmesine yakın ayarlardan Gmail hesabından çıkış yapmanız lazım. O zaman cihaz hataya düşmeyecektir.

Veya Google Play Mağaza alternatifi başka uygulamaları kullanmanız gerekir.

Şu an cihazın yazılım sürümü nedir?

Arama yerinden *#1234# yapıp çıkan resmi konuya atın bakalım.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190521-100724_DeviceKeystring.jpg
    Screenshot_20190521-100724_DeviceKeystring.jpg
    59.7 KB · Görüntüleme: 31
Bu arada dediğinizi yaptım oldu Allah razı olsun valla uygun magisk sürümü bulamadım oreo 8 için birde süpersu ile magisk beraber çalışır mı ?

Bu arada dediğinizi yaptım oldu Allah razı olsun valla uygun magisk sürümü bulamadım oreo 8 için birde süpersu ile magisk beraber çalışır mı ?
İkisi beraber çalışmaz magisk v16 öneririm

oem kilidi yoksa Chimera ile Rmm unlock yaparsaniz Oem kilidi gelicektir

Bu cihaza uygun twrp bulurmusunuz

Bu cihaza uygun twrp sürümü bulurmusunuz supersu yada magisk yğklicem cihazı henüz rootlamadım open gapps yüklicem ozaman düzelirmi ?
Cihazın recovery dosyasını atarsanız twrp port yapmaya uğraşırız.

dosya linki atabilirmisiniz rica etsem ?
Cihazın üzerindeki yazılımı indirin *#1234# yaptıktan sonra AP yazan kısmı Google'da yazın ve çıkan yazılımı indirin. Yazılımın içinden recovery dosyasını atın.

Yanlış yazıldı yorum kaldıramadım

Geri
Üst Alt