silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy C9 Pro SM-C9000 cihazına nasıl twrp yüklenir ve root yapılır onu anlatacağım.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Bu işlemler sonucunda cihazınızın garantisi geçersiz olacaktır. İşlemleri bunu bilerek yapın.

Cihazınız sıfırlanacaktır onun için tüm yedeklerinizi düzgünce alın.

Ön Hazırlık.

Cihazınızı crom service kilidini açmanız Lazım.
Crome Service APK indirin ve cihazınızı Wi-Fi bağlayın ve crom service apk kurun ve cihazınızı unlock yapın.

Bu işlemden sonra aşağıdaki işlemlere geçin.

Yapılışı ;
1. Cihazınızın ayarlarına girin usb hata ayıklama ve varsa oem kilidini açın.
2. Cihazınızın ayarlarından Gmail hesabından çıkış yapın.
3. Odin 3.13.1 yazılım yükleme programını masa üstüne çıkartın ve açın.
4. TWRP Android 7.0
5. TWRP Android 8.0
6. Android sürümünüze uygun twrp indirin ve masa üstüne atın.
7. Odin programında AP yerinden TWRP seçin ve Start basın.
8. Dosya yüklemesi bitmesine yakın cihazdan HOME tuşuna ve Ses açma ve Power tuşlarına basın twrp moduna girmeye cihazı zorlayın.
9. TWRP girdikten sonra hafızayı görmezseniz o zaman twrp içinden format atın.
10. TWRP içinden gene ne olur ne olmaz diye mutlaka TWRP Backup kısmından yedek alın.
11. Aldığınız yedeği bilgisayarınızda saklayın.
12. Hafıza kartına veya usb flash belleğe
No verity no ecrpyty atın.
13. İsteğe göre Magisk Manager veya SuperSU 2.82 yükleyin.
14. Önce SuperSU veya Magisk yükleyin.
15. Sonra No verity no ecrpyty dosyasını yükleyin.
16. Cihazı system reboot Now deyin be açılsın.
17. Cihaz açıldığı zaman root edilmiş olacaktır.

Not = Takıldığınız yerde konu altından yorum yaparsanız yardımcı olmaya çalışırız.

Son düzenleme:
Merhaba benim c9 pro c9000 oreo 8.0 sürümüm var her an gibi bir şey etkilemez değil mi ?

yaptım da fail diyor ya odini açtım sırayla dediğini yaptım download mode girdim twrp rar ekledim fail dedi
Cihazın download mode ve recovery mod ekran görüntüsünü konuya atarmısınız bakalım.

sayın yönetici c9 pro c9000zhu1crg9 sürümlü telefonumdan memnunum. ama rot atmak istiyorum. bu verdiğiniz yöntemi kullanabilir miyiz. 8.0 rot için sorunlu bir sürüm gibi.

sayın yönetici c9 pro c9000zhu1crg9 sürümlü telefonumdan memnunum. ama rot atmak istiyorum. bu verdiğiniz yöntemi kullanabilir miyiz. 8.0 rot için sorunlu bir sürüm gibi.
Evet twrp ile root yapabilirsiniz. Android 8 sürüm için twrp konu eklidir.

Eline sağlık abi güzel anlatım olmuş teşekkürler.

saçma bir soru olacak ama telefon açıkken değil telefon download modunda bu işlemleri yapacağız değil mi.

işlem uzun sürer mi. odinde recovery. img yazıyor. tl ekranında ise do not turnn off target yazıyor. öyle kaldı işlem yapmıyor

hevesimiz kursağımızda kaldı.sanırım odinle alakalı işlem yapmadan kalıyor.

üstad pardon zip dosyalarından çkarmadan recovery yapmaya çalışmışım. heyecandan. tekrar yapıp sonucu atacağım

şimdi sorun şu. odin den aP tıkladığım zaman recovery leri zipli görüyor. ama recovery zipten çıkarırsam odin çıkan dsyaları görmüyor.

bu arada zipten çıkan dosya recovery.img odin AP de bu dosyayı göremiyor.

bu arada zipten çıkan dosya recovery.img odin AP de bu dosyayı göremiyor.
Odin sadece tar ve md5 uzantılı dosyaları görür. Zip dosyasını görmez. Ama 7zip programı ile dosyayı tar yapabilirsiniz.

Teşekkürler. Şuan şehir dışındayım. Pazartesi deneyip dönüş yapacağım.

Geri
Üst Alt