Çözüldü Samsung Galaxy Grand Prime SM-G531H/DS Knox Kaldırma ve IMEI NG Düzeltme

• Konbuyu başlatan Aydar"
  • Başlangıç tarihi
?

***"

SM-G531H/DS Knox Kaldırma Ve İmei NG Düzeltme

Samsungun ürettiği en kötü ve riskli cihazlardan birisidir G531 serisi. Efs yapısı bozulunca açılmaz, yazılım atarsın root atarsın imei ng ye düşer.Ng olayını sonra başka bir yazıda anlatacağım. İmei cert dosyamızın doğru imzalandığını ve şebekemizin sisteme bağlandığını şöyle kontrol edebiliriz. Arama ekranına *#0011# yazdığımızda, en altta, imei cert karşısında Ng yazıyorsa, o telefonla görüşme yapamayacağımızı, pass yazıyorsa şebekemizin açık olduğunu anlarız. Şimdi bu modelde, root atıldığı için certi Ng ye düşmüştü. Belki dolambaçlı yolu seçtim ama temiz hava alayım dedim. :) Twrp ile cihaza root attım.

Gizli İçerik
Sonra UAT ile knoxu iptal ettim. Diyeceksiniz ki konoxu neden devre dışı bıraktın, baştan beri yıldızım barışmadı. Hep içimden kaldırasım gelmiştir. Şaka bir yana kaldırmamız gerekiyor.
Gizli İçerik
G531_H_KNOX_KALDIRMA.jpg

Sonra EFT ye geçtim ve;

G531_H_NG_KALDIRILDI.jpg

buradan da sertifikayı tekrar patch yaptık.

Sonuç ;

G531_H_Ng_yok.png

Cihazımızın cert yapısı düzeldi ve şebekemiz geldi.​

"Yetkisiz eylemler algılandı" hatasını bertaraf etmek için Knox'u devre dışı bıraksak sorun çözülür mü? Özellikle S7 Edge modellerinde root sonrası sorun oluyor? Silentlogdisabled yerine bu işe yarar mı?

Bu sorun için çok güzel bir çözüm var elimde pazartesi günü ekleyeceğim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

S7 edge de uyarıyı veren servisi dondurdum. Su an sorunsuz.

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt