Bilgi Samsung Galaxy J Serisi Cihazlarda Unbrick

Ekto02

Üye
Merhaba Sayın Forum Sakinleri Bu Konumda Sizlere J7 J6 J8 Herhangi Bir J Serisi Cihazda Unbrick İşlemi Yapmayı Adım Adım Ve İhtimal İhtimal Detaylı Bir Şekilde Anlatıcam Bu Adımları Uygulayarak Cihazınızı Unbrick Edebilirsiniz Öncelikle Brick Olayını Açıklamak İstiyorum

Brick Kısa Bir Şekilde Telefonunuzun Yazılımıyla Oynarken Vb... Yanlış Bir İşlem Sonucu Kilitlenen Kısacası Açılmayan Telefondur Hızlı Bir Şekilde Unbrick Yöntemlerine Geçmek İstiyorum

Adım 1=Cihazınızın Bataryasını Kontrol Edin

Bazı Cihazlarda Batarya Çıkarmak Mümkün Oluyor Brick Olan Bir Cihaz Durmadan Logoda Durabilir Veya Hiç Ekran Gelmeyebilir Bu Yüzden Bataryanızı Kontrol Edin Eğer Değiştirilebilir Bir Bataryaya Sahipseniz Unbrick Açısından +1 Adım İleride Oluyorsunuz Çünkü Tak Çıkar Yaparak Telefonu Kapatma Şansınız Olmakta

Adım 2=Recovery Mode Geçişi

Her Cihaz Farklı Bir Şekilde Recovery Yani Kurtarma Moduna Geçmektedir Cihazınızda İlk Olarak Kurtarma Moduna Geçmeyi Deneyin Eğer Geçerseniz Hızlı Bir Şekilde Ordaki Power Off Butonuna Basarak Cihazınızı Kapatın Ve Download Mode Alın Eğer Recovery Mode Geçemezseniz Bi Sonraki Adımı İzleyin

Adım 3=Usb Jig Kullanımı Ve Bootloop

Eğer Cihanız Boot Logo Da Takılmış İse Durmadan Logo Geliyorsa Elinizi Recovery Tuşlarına Basılı Tutarsanız Recovery Moduna Geçersiniz Fakat Hiç Geçemezseniz USB Jig Adlı Aparatı Telefonculardan Yada İnternetten Temin Etmeye Çalışın Ardından Aparatı Şarj Alanına Taktığınızda Telefon Download Mode Geçicektir

Adım 4=300K Tool Kullanımı

Eğer Usb Jig Bulamadıysanız Veya Alacak Durumunu Yok İse Download Mode Geçmek İçin Bir Alternatif Yöntem İse 300K Tool Aracıdır Aşağıda Vericeğim Linkten Bilgisayarınıza İndirip Yönetici Olarak Çalıştırın Ardından Brick Olan Telefonunuzu usb İle Bilgisayarınıza Bağlayın Tool Cihazınızı Algılarsa Ortadaki Tuşa Bastığınızda
Telefon Direk Download Mode Girecektir

Adım 5=Diğer Adımları Unutun!

Telefonunuzu Download Mode Geçirmeyi Başardıysanız Diğer Adımları Artık Unutabilirsiniz Şimdi Geriye Tek Yapmanız Gereken Cihazınıza Ait En Güncel Stock Firmare Dosyasını İndirmek Ve Odin Üzerinden Telefona Yüklemek Yükleme İşlemi Bitince Telefonunuz Unbrick Olmuştur Ve Kurtulmuştur :) Peki Ya Yüklenmiyorsa ? O Zaman Bir Sonraki Adıma Geçin

Adım 6=TWRP Kurulumu

Eğer Telefonunuz Odin İle Stock Firmware Flash Almıyorsa TWRP Kurmalısınız Cihazınıza Uygun Bir TWRP Bulun Ve Odin İle Cihazınıza Flash Atın Flash Attıktan Sonra Cihaz Başlarken Recovery Mode Girmek İçin Tuşlara Eliniz Basılı Kalsın TWRP Ekranını Görüceksiniz Burdan Sonraki Aşamaları İzleyin

Adım 7=Custom Rom Yükleme Ve Unbrick İşlemi

Ardından Wipe Kısmına Gelin Format Data Yazan Tuşa Basın Ve Datanızı Silin Ardından Tekrar Wipe Kısmına Gelin Ve Advanced Wipe Bölümünden (System,Data,İnternal Stroage,Cache,Dalvik) Alanlarını Silin Ardından Cihazınıza Uygun Bir Custom Rom Bulup MicroSD Kartınıza Atın Ve Kartınızı Telefona Takın

Adım 8=Son İşlem

TWRP Bölümünden Reboot Basın Ve Recovery Seçin Ardından Cihazınız Tekrar TWRP Ekranında Açılınca İnstall Tuşuna Basın Ve MicroSD Kart Üzerindeki Romunuzu İnstall Yaparak Kurun Kurulumdan Sonra Cihazınızı Reboot Bölümünden System Seçip Yeniden Başlatın

Bu İşlemlerin Hepsini Yaptıktan Sonra Herhangi Bir Şekilde Cihanız Açılmadı Veya Unbrick Olmadıysa Tek Çareniz Telefonu Garantiye Vermektir Dostlarım Ama Genelde Soft Brick Veya Standart Brick Olan Telefonlarda İşe Yaramaktadır Adımları İzleyerek Sizde Cihazınızı Çıkmaz Sokaktan Çıkarabilirsiniz :) Bi Sonraki Konuda Görüşmek Üzere.

Geri
Üst Alt