Yardım Samsung Galaxy J2 SM-J200G Şebeke Sorunu

keyman

Üye
merhaba arkadaşlar samsung j200g versiyon 2 (u2) model cihazın repair işlemleri yapıldı ancak cihaz "yalnızca acil aramalar" şeklinde kalıyor neler yaptık sıralayayım
z3x box ile :
1
imei repar
2 Patch Certificate
3 unlock
4 repair DRK

yine sinyal gelmedi tabi
farklı bir flash daha yükledik başta yaptığımız işlemi tekrar yaptık (cihazi önce twrp ile root etmiştik işe yaramadı flastan sonra chimera rootu attık yine sonuç aynı)
octopus box ile:
1
imei repar
2 Patch Certificate
3 unlock
4 repair efs
yine sinyal vermedi yani "yalnızca acil aramalar" şeklinde kalıyor octopus box ın sitesinden başka bir yazılım daha yükledik ve işlemleri tekrarladık sonuç yine aynı maalesef son çare dedik octonetwork apk dosyasını yükledim tekrar Patch Certificate yaptık değişen bir şey yok
chimera ile :
1 imei repar
2
Patch Certificate
3 unlock
4 repair efs
yine bütün işlemleri yatık sonuç alamadık . değerli abilerim kardeşlerim ustalarım biz nerede hata yapıyoruz
not: taktığımız hatlar sağlam çalışıyor kesin eminiz

merhaba arkadaşlar samsung j200g versiyon 2 (u2) model cihazın repair işlemleri yapıldı ancak cihaz "yalnızca acil aramalar" şeklinde kalıyor neler yaptık sıralayayım
z3x box ile :
1
imei repar
2 Patch Certificate
3 unlock
4 repair DRK

yine sinyal gelmedi tabi
farklı bir flash daha yükledik başta yaptığımız işlemi tekrar yaptık (cihazi önce twrp ile root etmiştik işe yaramadı flastan sonra chimera rootu attık yine sonuç aynı)
octopus box ile:
1
imei repar
2 Patch Certificate
3 unlock
4 repair efs
yine sinyal vermedi yani "yalnızca acil aramalar" şeklinde kalıyor octopus box ın sitesinden başka bir yazılım daha yükledik ve işlemleri tekrarladık sonuç yine aynı maalesef son çare dedik octonetwork apk dosyasını yükledim tekrar Patch Certificate yaptık değişen bir şey yok
chimera ile :
1 imei repar
2
Patch Certificate
3 unlock
4 repair efs
yine bütün işlemleri yatık sonuç alamadık . değerli abilerim kardeşlerim ustalarım biz nerede hata yapıyoruz
not: taktığımız hatlar sağlam çalışıyor kesin eminiz
Bu cihazlar biraz sorun çıkartıyor. Bende imei repair yazılımı vardı. Yarın tam kodunu konuya atayım.

hocam yedek aldıysanız efs cert sec vs hepsini geri yükleyin seri numarası gelmesi lazım daha sonra restore original imei yapıp combinasyon yükleyin daha sonra original stock (varsa 4 yada 5 parçalı) yükleyin ardından repair işlemini yapın

silivriserdar sizden haber bekliyorum hocam.

hamiz cihaz bana gelmeden önce baya bir uğraşmışlar orijinal hiç bir dosya bırakmamışlar o yüzden yedekte almamın bir anlamı yoktu bildiğim yöntemleri denedim 4 5 parçalı rom da denedim yine olmadı J200GDCU2AQE2+-+5.1.1+-+INS+-+Multi+Firmware+++Pit bu rom

silivriserdar sizden haber bekliyorum hocam.

hamiz cihaz bana gelmeden önce baya bir uğraşmışlar orijinal hiç bir dosya bırakmamışlar o yüzden yedekte almamın bir anlamı yoktu bildiğim yöntemleri denedim 4 5 parçalı rom da denedim yine olmadı J200GDCU2AQE2+-+5.1.1+-+INS+-+Multi+Firmware+++Pit bu rom
Nette farklı yedekler bulursunuz. Onları yükleyip deneyin

MucitYusuf0212 ustam denedim bir çok düşük versiyonu maalesef olmadı

adnanmirsad56 bir kaç tane denedim yine olmadı ustam , emin olun parasında değilim böyle gıcık oldum bu cihaza olmaması sinirlerimi bozdu inadım tuttu :D

sorun çözülmedi ancak donanım arızası olduğunu düşünüyorum artık yazılımsal olarak yapmadığımız şey hemen hemen kalmadı . müşteri daha fazla bekleyemedi şehir dışına çıkacağım deyim cihazı aldı. sağlık olsun bu da böyle olsun :)

sorun çözülmedi ancak donanım arızası olduğunu düşünüyorum artık yazılımsal olarak yapmadığımız şey hemen hemen kalmadı . müşteri daha fazla bekleyemedi şehir dışına çıkacağım deyim cihazı aldı. sağlık olsun bu da böyle olsun :)
Bazen oluyor böyle durumlar. Her zaman 5 dk da olan iş bazen saatlerce olmuyor. Bunun farklı sebepleri oluyor. Özellikle bilgisayar, box, telefon, kablo, usb port gibi gibi bir sürü etken olabiliyor.

Geri
Üst Alt