Çözüldü Samsung Galaxy J3 Pro SM-J330F U3 IMEI Repair

Baburbey

Üye
Selamun Aleykum.

Bu işlem yapılması için Chimera Tool a ihtiyaç olacaktır.

1. J330FXXU3BSA2_PHN3BSA2 Yazılımını atın (Z3X den indirebilirsinzi)
2. OEM unlock, USB hata ayıklama modu açın
3. Chimera ile RMM unlock yapın
4. Chimera ile Root
5. imei repair.
6. Patch Certificate

işlem tamamdır.

Herkeze hayırlı işler

Kod:
Chimera Mobile Phone Utility version: 21.76.1421 @ 2019-07-17
Printing phone history

Repair IMEI
7/17/2019
5:57:50
PM

Root/Unroot
7/17/2019
5:53:06
PM

Rmm Unlock
7/17/2019
5:50:38
PM

Patch Certificate
7/17/2019
5:45:06
PM

Patch Certificate
7/17/2019
3:00:43
PM

Patch certificate started
Gathering phone info...
Collecting information. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Model: SM-J330F
Sales Code: PHN
Country Code: The Netherlands
Timezone: Europe/Istanbul
Android Version: 8.0.0 [R16NW] [SDK 26]
Build Date: Thu Jan 17 18:48:05 KST 2019
PDA Version: J330FXXU3BSA2 [january 2019, rev2]
Phone Version: J330FXXU3BRJ3 [october 2018, rev3]
CSC Version: J330FPHN3BSA2 [january 2019, rev2]
Product Code: PHN
HIDSw Version: J330FXXU3BSA2/J330FPHN3BSA2/J330FXXU3BRJ3/J330FXXU3BSA2
Board Platform: EXYNOS5
Modem Platform: SHANNON305
Serial Number: R58K14KS6GH
Imei: 
Unique Number: CQE002E10CA27B4
Connections: AT,MTP
Battery Status: 3.82V (40%)
Network Type: GSM
SIM Status: READY,ABSENT
Multisim Config: DSDS
Knox Version: v30
Warranty Bit: 1
Security Patch: 2019-01-01
Data Encryption State: encrypted
Preparing...
Checking current patchcert.
Checking modem.
Checking root.
The phone is rooted by: Chimera SU v1.0
Checking boot image. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Writing boot image.
Restarting phone.
Waiting for ADB connection. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Reading data...
Checking modem version.
Reading data. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Patching certificate...
The operation is in progress. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
After the phone starts, it switches to flying mode and then returns to normal mode after 20-70 seconds.
You can check the status of the imei using: *#0011#
The patchcert can be removed by repeating the process.
If a new firmware is used, the patchcert process must be repeated.
Succeeded.
Successfully finished.
Finished at local time: [07.17.19 21:03:03]
WorkID: 66559407

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam konu hakkındaki eksikliğimi mazur görün , Ben sm j330fn cihazın imeisini değiştirmek istiyorum duyduguma göre sadece chimera bu modeli destekliyor ve imei değiştiriyormus. Size iki sorum olacak chimera imei değişikliği yapıyormu? Yapıyorsa eğer , Sizin konudaki belirttiğiniz işlemleri yaptığım takdirde imei değişikliği oluyormu yoksa orjinal imei ye geri mi dönüyor ?

hocam konu hakkındaki eksikliğimi mazur görün , Ben sm j330fn cihazın imeisini değiştirmek istiyorum duyduguma göre sadece chimera bu modeli destekliyor ve imei değiştiriyormus. Size iki sorum olacak chimera imei değişikliği yapıyormu? Yapıyorsa eğer , Sizin konudaki belirttiğiniz işlemleri yaptığım takdirde imei değişikliği oluyormu yoksa orjinal imei ye geri mi dönüyor ?
Dilerseniz değişir ama ülkemiz kanunlarınca bu suçtur ve cezası vardir. Işlem yaparken orjinal imeisini kullanmanızı tavsiye ederiz :)

Tamam ustam. Onu oradan silmeyi unutmuşum.
Uya için teşekkür ederim.
Hayırlı işler.

Tamam ustam. Onu oradan silmeyi unutmuşum.
Uya için teşekkür ederim.
Hayırlı işler.
Hocam sana zahmet olacak biliyorum ama adımları biraz detaylı anlatma imkanın var mı ? Örneğin ilk adımda z3x den indirdigimiz yazılımı cihaza nasıl atıyoruz? Telefoncu değilim sadece bu işe merakımdan öğrenmek istiyorum

Hocam sana zahmet olacak biliyorum ama adımları biraz detaylı anlatma imkanın var mı ? Örneğin ilk adımda z3x den indirdigimiz yazılımı cihaza nasıl atıyoruz? Telefoncu değilim sadece bu işe merakımdan öğrenmek istiyorum
Son sürüm odinle yada Z3x ile

Son sürüm odinle yada Z3x ile
Yanıtınız için teşekkürler hocam. Peki yanlış anlamadıysam son adımda cihaza ait bir sertifika alıyoruz ve dilersek bu sertifika icinde ki bilgileri değiştirebiliyoruz. Daha sonrasında güncelledigimiz sertifikayı tekrardan cihaza nasıl atıyoruz ?

Yanıtınız için teşekkürler hocam. Peki yanlış anlamadıysam son adımda cihaza ait bir sertifika alıyoruz ve dilersek bu sertifika icinde ki bilgileri değiştirebiliyoruz. Daha sonrasında güncelledigimiz sertifikayı tekrardan cihaza nasıl atıyoruz ?
Chimera olması gerekiyor

Chimera tool ın repair kısmında "Patch Certificate" kısmına tıklayarak otomatikmen sertifika yazmış olursun.

Hayırlı işler

Hocam yoruyorum sizleri gerçekten ama bu chimeranın eğitim videolarını nerden bulurum ?
Eğitim videosuna gerek yok. Herşeyi chimera yapıyor zaten otomatik.
Takıldığınız yerde forumdan yardımcı oluruz

Hocam işlemlere suan itibariyle basladım fakat cihazım sm j330fn. Sizin Dediğiniz sm j330f yazılımını atsam bir sorun yaşarmıyım ?
Ekleme yapıyorum , eğer atılıyorsa yazılımı nerde bulucam arastırdım dediginiz yazılım versiyonunu bulamadım

Hocam işlemlere suan itibariyle basladım fakat cihazım sm j330fn. Sizin Dediğiniz sm j330f yazılımını atsam bir sorun yaşarmıyım ?
Ekleme yapıyorum , eğer atılıyorsa yazılımı nerde bulucam arastırdım dediginiz yazılım versiyonunu bulamadım
J530f ile FN modeli farklidir verilen yazilimi yüklemez Cihazın üstündeki yazılımla IMEI repair işlemi deneyin olmaz ise geri dönüş yapin

hocam chimera ödeme si paypal oluyor tek. Baska bir yöntemle ödemesi yok mu lisans almak icin

Hocam j330fn için uygun yazılım bulamadım lütfen yardımcı olun nereden bulabilirim ? Bir sitede farklı versiyonları var farklı ülkelerin . Yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Bu cihaza atabileceğim 7.0 sürümü yazılım nerden bulabilirim

Hocam j330fn için uygun yazılım bulamadım lütfen yardımcı olun nereden bulabilirim ? Bir sitede farklı versiyonları var farklı ülkelerin . Yanlış bir şey yapmak istemiyorum. Bu cihaza atabileceğim 7.0 sürümü yazılım nerden bulabilirim
Cihazın U sürümü nedir
Ayarlarda yazar

Geri
Üst Alt