Çözüldü Samsung Galaxy J4+ Plus SM-J415F Sürekli Açılıp Kapanma Sorunu

Telefonda custom rom ve recovery vardı. (Lineage Os 20.0 rom - SKRP recovery)
Bugün orijinal stock rom (PDA kodu : J415FXXU6BVJ1) yükledikten sonra performans problemleri yaşadığımız için yeniden Odin ile TWRP recovery yükleyip telefonu tamamen sildim.
Sonra TWRP üzerinden Sky Hawk Recovery (SHRP) yükledim. (EDIT : Şuanda fark ettim; yüklediğim recovery J6+'a aitmiş. Sorun tam anlamıyla yanlış recovery yüklediğimden dolayı kaynaklanıyor.)
Daha sonra SHRP ile yeniden başlatmak için TWRP üzerinden Yeniden başlat>> Recovery düğmesine bastım.
Telefon kapandı ve ekranda sol üst köşede kırmızıyla "recovery is not seandroid enforcing" ve sarıyla "set warranty bit recovery" yazısı geldi.
Şuan sürekli kapanıp yeniden açılıyor.
Ne recovery moda, ne de indirme (Download/Bootloader mode) moduna giremiyorum.
Telefonu söküp, pili çıkartıp bir süre bekleyip pili tekrar taktıktan sonra yeniden açmayı denedim fakat değişen bir şey olmadı.
Ses yükseltme + Power ve Ses azaltma + Power ve de Ses yükseltme + Ses azaltma + Power buton kombinasyonlarını denedim.
Telefon sürekli kapanıp titreşim yapıp o ekrana geldikten sonra 3-5 saniye bekleyip yeniden aynı döngü içerisine giriyor. (Kapanıyor, titriyor ve o ekran gelip bekledikten sonra yine aynısı oluyor.)
USB ile bilgisayara bağlıyorum fakat telefon sürekli yeniden başladığından dolayı bilgisayar telefonu görmüyor.

EDIT : Telefonun resmini çektim.
IMG_20221226_225834.jpg

Telefon kapanıp açılıyor ve bu ekranda bir süre bekledikten sonra kapanıp yeniden açılıp bu ekrana dönüyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?

EDIT: Arkadaşlar sorunum çözüldü! Çözüm yoluna git >>

Son düzenleme:
Telefonda custom rom ve recovery vardı. (Lineage Os 20.0 rom - SKRP recovery)
Bugün orijinal stock rom (PDA kodu : J415FXXU6BVJ1) yükledikten sonra performans problemleri yaşadığımız için yeniden Odin ile TWRP recovery yükleyip telefonu tamamen sildim.
Sonra TWRP üzerinden Sky Hawk Recovery (SHRP) yükledim. (EDIT : Şuanda fark ettim; yüklediğim recovery J6+'a aitmiş. Sorun tam anlamıyla yanlış recovery yüklediğimden dolayı kaynaklanıyor.)
Daha sonra SHRP ile yeniden başlatmak için TWRP üzerinden Yeniden başlat>> Recovery düğmesine bastım.
Telefon kapandı ve ekranda sol üst köşede kırmızıyla "recovery is not seandroid enforcing" ve sarıyla "set warranty bit recovery" yazısı geldi.
Şuan sürekli kapanıp yeniden açılıyor.
Ne recovery moda, ne de indirme (Download/Bootloader mode) moduna giremiyorum.
Telefonu söküp, pili çıkartıp bir süre bekleyip pili tekrar taktıktan sonra yeniden açmayı denedim fakat değişen bir şey olmadı.
Ses yükseltme + Power ve Ses azaltma + Power ve de Ses yükseltme + Ses azaltma + Power buton kombinasyonlarını denedim.
Telefon sürekli kapanıp titreşim yapıp o ekrana geldikten sonra 3-5 saniye bekleyip yeniden aynı döngü içerisine giriyor. (Kapanıyor, titriyor ve o ekran gelip bekledikten sonra yine aynısı oluyor.)
USB ile bilgisayara bağlıyorum fakat telefon sürekli yeniden başladığından dolayı bilgisayar telefonu görmüyor.

Bu sorunu nasıl çözebilirim?
Cihaz download moda veya recovery moda giriyor mu?​

Evet arkadaşlar sorunu çözmüş bulunmaktayım. :cool:

Öncelikle telefonu kapatmam (tam anlamıyla telefonu kapalı durumuna getirmek) gerekiyordu.
Telefonu tamamen kapalı konuma getirmek için; telefonu söküp, bataryanın pinlerinin olduğu kısma kağıt sıkıştırarak cihaz ile olan bağlantısını bir an için kestim. Ve böylelikle telefon kapanmış oldu. Sonra sıkıştırdığım kağıdı tekrar çıkardım ve telefonun parçalarını topladım.
Sonra, bilgisayardan Odin programını açıp USB kablonun bir ucunu bilgisayara taktım.
Daha sonra; telefon kapalı konumdayken SES AÇMA (VOLUME UP) + SES KISMA (VOLUME DOWN) tuşlarına aynı anda basılı tutarken USB kablonun diğer ucunu da telefona taktım ve telefon Download modda başarılı bir şekilde açıldı.
Ve en son olarak da Odin ile telefonum ile uyumlu olan TWRP Recovery dosyasını yükleyip başarılı bir şekilde kurtarma moduna geçebildim. 🥰

Geri
Üst Alt