Bilgi Samsung Galaxy J5 Prime SM-G570F IMEI Repair Sorunu

nrdn

Üye
Merhaba elimde G570F Samsung j5 prime var cihaz android 7.0 idi yazılımını 6.0.1 düşürdüm ve cihazı rootladim z3x Samsung tool v29.5 ile cihazı unlock yapmaya çalışıyorum unlock başarılı oldu şeklinde işlem bitiyor fakat cihaz ağda kayıtlı değil hatası alıyorum hala acaba sorunu nasıl giderebilirim teşekkürler ....

Merhaba elimde G570F Samsung j5 prime var cihaz android 7.0 idi yazılımını 6.0.1 düşürdüm ve cihazı rootladim z3x Samsung tool v29.5 ile cihazı unlock yapmaya çalışıyorum unlock başarılı oldu şeklinde işlem bitiyor fakat cihaz ağda kayıtlı değil hatası alıyorum hala acaba sorunu nasıl giderebilirim teşekkürler ....
Z3x Box lisanslı mı? c***k mı?

Ayrıca cihaz yurt dışı ise pasaport kaydı yaptırmanız lazım. Bu cihaz CPU ID korumalıdır. IMEI repair ve patch işlemi olmaz. Şebeke vermez.

Ayrıca cihaz yurt dışı ise pasaport kaydı yaptırmanız lazım. Bu cihaz CPU ID korumalıdır. IMEI repair ve patch işlemi olmaz. Şebeke vermez.
serdar ustanın dediği gibi cihaz repair işlemi görmez elinizde önceden aldığınız certificate yedeği varsa onarım mümkün
dip not: kullandığın mevcut z3x yazılımı c***k ise repair işlemi yapamazsın hiç hiçbir cihaza

c***k versiyonu cihaz yurtdışı pasaport kaydı yok ayrica şöyle bir şey demedim programda j5 pro j530f seçip repair kısmından j5 prime g570f cihazın IMEI lerinide değiştirdim sonuç değişmedi maalesef ağda kayıtlı değil uyarisini tekrar aldım.

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ediyorum....

c***k versiyonu cihaz yurtdışı pasaport kaydı yok ayrica şöyle bir şey demedim programda j5 pro j530f seçip repair kısmından j5 prime g570f cihazın IMEI lerinide değiştirdim sonuç değişmedi maalesef ağda kayıtlı değil uyarisini tekrar aldım.
dostum öncelikle ülkemizde sim kartı takılan cihazların seri numaralarını (IMEI) değiştirmek yasaktır
bizde GSMTurkey ailesi olarak buna dikkat ederiz lütfen forum kurallarını okuyun
cihazınızın IMEI numarası NULL yani silinme ve bozulması halinde orjinal İMEİ'yi tekrar cihaza tanımlamanıza destek olabiliriz sadece.
iyi forumlar..

Cihaza artık pasaport kaydı da yapmış olsanız cihaz şebeke vermez. Cihazın EFS yedeğini almadıysanız geçmiş olsun.

Daha önce certificate yedeğini almıştım onu tekrar yükledim....

Pasaport kaydı yapmadık hala ama kayıt yaptirmayacagim çünkü yedeği IMEI repair yaptıktan sonra almıştım yüklediğim yine bozuk certificatedir muhtemelen ayrıca yabancı bir kaç siteden certificate indirmistim onlarida yükleyip denedim yine olmadı sonuç yedek almayı başta yapacaktım onu yapmadım ve iyice araştırmadan ise giristigim için galiba telefon pert oldu bu işlerde yeniyim bunuda belirtmek isterim gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim ...

Pasaport kaydı yapmadık hala ama kayıt yaptirmayacagim çünkü yedeği IMEI repair yaptıktan sonra almıştım yüklediğim yine bozuk certificatedir muhtemelen ayrıca yabancı bir kaç siteden certificate indirmistim onlarida yükleyip denedim yine olmadı sonuç yedek almayı başta yapacaktım onu yapmadım ve iyice araştırmadan ise giristigim için galiba telefon pert oldu bu işlerde yeniyim bunuda belirtmek isterim gösterdiğiniz ilgiden dolayı hepinize teşekkür ederim ...
Benim demek istediğim de tam buydu. Yedek almak lazım. Yedek bile alınsa gene risk var. Neyse geçmiş olsun. Boxlar güncelleme alırsa o zaman düzeltilir.

Arkadaslar şu an cihaza forumun paylastigi 8 ay kullanilabilecek mesajindan sonra hat taktigimizda sebeke geldi.
Telefonda imei repair, farkli cert yukleme, yazilim dusurme islemlerinin tamamini denedim hatta yukarida anlattigim islemeride yaptim ama cihaza sebeke geldi acaba pasaport kaydi yaparsakda sebeke gelir mi?

Geri
Üst Alt