Bilgi Samsung Galaxy J5 Prime SM-G570F IMEI Repair Sorunu

yk0011k kodunu gir imei statusta ne yazıyor

Telefonu ben kullanmadığım için şu an elimde değil maalesef deneme şansım yok ama tel iki saat önce hattı takılıp aramalara açık bir şekilde kullanılıyor...

gerçi kodu girmenize gerek yok modem hasar görse şebeke vermezdi cihazı kayıt edip kullanabilirsiniz
pasaport kaydı yaptırmaya değer mi o ayrı bir konu tabi :)

gerçi kodu girmenize gerek yok modem hasar görse şebeke vermezdi cihazı kayıt edip kullanabilirsiniz
[/QUOT

yk0011k kodunu girdiklerinde IMEI status ok yazıyor

Haklısınız kayıt Edip etmeme konusunu 8 ay sonra düşünürüz artık...

But şekilde yazıyor .
IMG-20190117-WA0009.jpg

Bu arada modem düşürme de (downgrade) yapmıştım.

Repair işlemini cihazda ilk başta yüklü olan android 7.0 sürümünde modem downgrade yaparak denedim sonuç alamayınca gsmhosting sitesinde repair %100% denendi ve olumlu sonuç alındı şeklinde paylaşılan android 6.0.1 sürümünü yükleyip tekrar repair işlemi yaptım ve ayrıca birinci sayfada yazdığım ve uyarı aldığım mesajda belirttiğim islemide (iMei degistirme) işlemini de yaptım ve sonra tekrar orijinal olanlarla değiştirdim ayrıca farklı certler denedim daha sonra imei change yaptığım sertifikayı yükledim en son dediğim gibi orijinal IMEI leri yükleyip bırakmıştım olumlu sonuç alamadım ve şimdi cihaz şebeke alıyor ...

Repair işlemini cihazda ilk başta yüklü olan android 7.0 sürümünde modem downgrade yaparak denedim sonuç alamayınca gsmhosting sitesinde repair %100% denendi ve olumlu sonuç alındı şeklinde paylaşılan android 6.0.1 sürümünü yükleyip tekrar repair işlemi yaptım ve ayrıca birinci sayfada yazdığım ve uyarı aldığım mesajda belirttiğim islemide (iMei degistirme) işlemini de yaptım ve sonra tekrar orijinal olanlarla değiştirdim ayrıca farklı certler denedim daha sonra imei change yaptığım sertifikayı yükledim en son dediğim gibi orijinal IMEI leri yükleyip bırakmıştım olumlu sonuç alamadım ve şimdi cihaz şebeke alıyor ...
Cihazın yedeklerini EFS ve CERT dosyalarının yedeğini alıp tekrar yüklemiş iseniz sıkıntı olmaz.

J5 PRİME g570f imei 0 sıfır oldu rom yükledim yine olmadı yedek almamıştım ne yapabilirim 7.0 rootladim cihaz açılmıyor tekrar rom yükledim imei gelmiyor 000000000000000 bu sekil

Ekli dosyalar

• 20190122_015252.jpg
    20190122_015252.jpg
    1.6 MB · Görüntüleme: 9
serdar ustanın dediği gibi cihaz repair işlemi görmez elinizde önceden aldığınız certificate yedeği varsa onarım mümkün
dip not: kullandığın mevcut z3x yazılımı c***k ise repair işlemi yapamazsın hiç hiçbir cihaza
Ustam çoğu telefonlarda işe yarıyor craklı test ettim box yok bende de

Siz Crackli versiyon kullanıyorsunuz sanırım. bi kaç özellik çalışmaz. Böyle durumlarda en üst versiyonu kullanmalısınız.
Siz birde bu efs dosyasını deneyin
Bu linkdeki Nv data yı yükleyerek sorunu çözdüm 6.0.1 düşürüp rootladım z3x box 29.5 craklı sürümle telefonu açıp kapattım imei şebeke geldi fakat *#06# imei ekrana gelmiyor telefon tepki vermiyor ayarlardan imei bilgisinde imei ler gözüküyor sorunsuz çalıyor

Bu linkdeki Nv data yı yükleyerek sorunu çözdüm 6.0.1 düşürüp rootladım z3x box 29.5 craklı sürümle telefonu açıp kapattım imei şebeke geldi fakat *#06# imei ekrana gelmiyor telefon tepki vermiyor ayarlardan imei bilgisinde imei ler gözüküyor sorunsuz çalıyor

Ekli dosyalar

• CollageMaker_20190122_060314721.jpg
    CollageMaker_20190122_060314721.jpg
    3.5 MB · Görüntüleme: 13
Z3x box da rapir yapılmıyor j5 prime ye sürüm 34.11 yeni sürümle gelirmi acaba

Geri
Üst Alt