silivriserdar

Genel Moderator
eb32cc1821a10ebdec8c14268be6aaad.jpg

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy J5 Pro SM-J530F cihazının FRP Sorunu nasıl aşılır onu anlatacağım.

Bu işlemde lütfen en son sürüm odin programını kullanın.

İndirilecekler;

1. En son sürüm odin burada bulunan konuda tüm odin sürümleri mevcuttur indirin.
2. Combination dosyasını indirin.

3. Stock Android 7.0 indirin.

Yapılışı;

1. Önce odin son sürüm ile combinasyon dosyasını Samsung Galaxy J4 SM-J400F cihazına yükleme yapalım.
2. Cihaz açıldığı zaman ayarlardan usb hata ayıklama açın ve oem kilidini açın. Ayrıca hesap makinesine girip *#0808# yapıp adb açın.
3. Cihazı kapatın ve download moda alın.
4. Stock android 7.0 yazılımını odin ile yükleme yaparken.
AP > AP
BL > BL
CP > CP
CSC > HOME CSC
seçerek yükleme yapın.
5. Cihaz ilk açılışta geç açılır. Açılmaz ise recovery moda girerek format atın.

6. Gene açılmaz ise yukarıdaki işlemleri tekrar deneyin.

d052cae353f519244e676dec465ede85.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
teamweiver ver istersen z3x ilede yöntemi var halledeyim hemen

önce combınatıon yükle odin ile ama
ardından z3x ile ap kısmından firmware yuklerken
boot, sboot, recovery, system, tikleri seçili olacak sadece bu şekilde yükleme yap
ardından cihaz ana menüde açılacaktır
ayarlardan hemen Oem ac. cihazı tekrar donwload moda al
Sonra odin ile tekrar full firmware yükle işlem bu kadar

önce combınatıon yükle odin ile ama
ardından z3x ile ap kısmından firmware yuklerken
boot, sboot, recovery, system, tikleri seçili olacak sadece bu şekilde yükleme yap
ardından cihaz ana menüde açılacaktır
ayarlardan hemen Oem ac. cihazı tekrar donwload moda al
Sonra odin ile tekrar full firmware yükle işlem bu kadar
deniyorum hemen :)

hocam şunu bir incelermisin bu yöntem de oluyor gibi galiba ben beceremedim.Daha basit ve kullanışı gibi.
bu yöntem her cihaz için geçerli değil sana anlattığım yöntemi tüm samsung model cihazlara uygulayabilirsin
hiç topllamadı bende bugune kadar

Combination yükleyin konudaki işlemleri yapın.

Yazılımı odin son sürüm ile yükleme yapın.

BL > BL
AP > AP
CP > CP
CSC > HOME CSC

Bu şekilde yükleme yapın.

hocam şimdi dediğin gibi odin ile combination yazılımı yükledim.Cihaz açıldı sonra sonra dowload mode alıp z3x ile dediğin yerleri işaretli olarak flaşladım.
denemeyeceksin yapacaksın (y)
Hocam dediğin herşeyi yaptım.ama sonda odin ile full frimvare yükle dedin.Ben yine z3x ile yükledim.Bir an olmayacak kesin başa dönecem yine derken cihaz açıldı.Çok sağolunÇok teşekkür ederim. :)

hocam şimdi dediğin gibi odin ile combination yazılımı yükledim.Cihaz açıldı sonra sonra dowload mode alıp z3x ile dediğin yerleri işaretli olarak flaşladım.

Hocam dediğin herşeyi yaptım.ama sonda odin ile full frimvare yükle dedin.Ben yine z3x ile yükledim.Bir an olmayacak kesin başa dönecem yine derken cihaz açıldı.Çok sağolunÇok teşekkür ederim. :)
eline sağlık

Geçmiş olsun. Yapamadığımız işlemi paylaşım yapmıyoruz. Bizzat yaptığım cihazdan konudaki görüntüler.

merhaba usta j530f u3 frp yapamadım
Combination yükleyin konudaki işlemleri yapın.

Yazılımı odin son sürüm ile yükleme yapın.

BL > BL
AP > AP
CP > CP
CSC > HOME CSC

Bu şekilde yükleme yapın.

Teşekkürler

Geri
Üst Alt