İstek Samsung Galaxy J6 SM-600F Android 8 Root İsteği

Prenormal gözüküyor cihaz. Önce bu sorunu ortadan kaldırmak lazım.

Arkadaşların denediği yöntemler oldu ama ne yazıkki prenormal sorunu düzelmedi. Arkadaşların verdiği konuda geçen gün baya bir yorum yapıp çözüm yolu aradık. O konuya bakarak işlemleri deneyin derim. Sonucu açıkçası bende merakla bekliyorum.
oem kilidi açık ama twrp yükleyemiyorum yardımcı olailirmisiniz

Ben sorunu Şu Şekilde Çözebildim. J600FXXX U3 Combination Yükledim. Combination yüklüyken Cihazı Rootladım Daha Sonra Miracle ile RMM Baypass Yaptım Şuan Prenormal Kalktı U3 Stock Rom Yükledim ve Cİhazı Tekrar Rootladım. Tüm Repair işlemleri rahatça yapılabiliyor.

Ben sorunu Şu Şekilde Çözebildim. J600FXXX U3 Combination Yükledim. Combination yüklüyken Cihazı Rootladım Daha Sonra Miracle ile RMM Baypass Yaptım Şuan Prenormal Kalktı U3 Stock Rom Yükledim ve Cİhazı Tekrar Rootladım. Tüm Repair işlemleri rahatça yapılabiliyor.
tam olarak hangi yazılımı yüklediniz

COMBINATION : COMBINATION_FAC_FA80_J600FXXU3ARH5
Firmware : MID-J600FXXU3ARJ2_J600FOJM3ARJ2

Root için KingoRoot veya iRoot Kullanabilirsiniz.

ve hangi root dosyasını kullandınız

Buradaki Dosyayı indir.

Rar Password : gsmturkey.net

Öncelikler Rar içerisinde aşağıdaki dosyalar çıkacak.
TWRP-3.2.3-TwrpBuilder-j6ltedx-2018-08-21_14-15.tar
Magisk-v16.7.zip
Magisk-v18.0.zip

Bu yöntem cihaz Prenormal'de ise çalışmaz ilk önce yukarıda bahsettiğim işlemi yaparak prenormal açmalısınız.

Cihazı Download moda alın TWRP Yükleyin cihaz açılırsa TWRP silinir o yüzden odinden auto reseti kaldırarak yükleyin ve cihazın ilk açılışını-
power tuşu ve ses açma tuşu ile yapın. Magisk-v16.7.zip,Magisk-v18.0.zip dosyalarını hafızakartına yükleyin ve cihaza takın. TWRP açılınca ilk olarak format data yapın. cihazı resetlemeden geri gelerek install bölümüne girin sd kartı seçin. ilk olarak Magisk-v16.7.zip daha sonra Magisk-v18.0.zip arka arkaya yükleyin bu işlemler sırasında cihazı kesinlikle resetlemeyin. Magisk-v18.0.zip kurulumu bitince reset atın ilk açılışı uzun sürecektir sabırlı olun. Açıldığında menüde Magisk gördüyseniz root işleminiz başarılı olmuş demektir.

Bu işlem Samsung Galaxy J600F Cihazda başarılı bir şekilde yapılmıştır.

iyi çalışmalar.

Buradaki Dosyayı indir.

Rar Password : gsmturkey.net

Öncelikler Rar içerisinde aşağıdaki dosyalar çıkacak.
TWRP-3.2.3-TwrpBuilder-j6ltedx-2018-08-21_14-15.tar
Magisk-v16.7.zip
Magisk-v18.0.zip

Bu yöntem cihaz Prenormal'de ise çalışmaz ilk önce yukarıda bahsettiğim işlemi yaparak prenormal açmalısınız.

Cihazı Download moda alın TWRP Yükleyin cihaz açılırsa TWRP silinir o yüzden odinden auto reseti kaldırarak yükleyin ve cihazın ilk açılışını-
power tuşu ve ses açma tuşu ile yapın. Magisk-v16.7.zip,Magisk-v18.0.zip dosyalarını hafızakartına yükleyin ve cihaza takın. TWRP açılınca ilk olarak format data yapın. cihazı resetlemeden geri gelerek install bölümüne girin sd kartı seçin. ilk olarak Magisk-v16.7.zip daha sonra Magisk-v18.0.zip arka arkaya yükleyin bu işlemler sırasında cihazı kesinlikle resetlemeyin. Magisk-v18.0.zip kurulumu bitince reset atın ilk açılışı uzun sürecektir sabırlı olun. Açıldığında menüde Magisk gördüyseniz root işleminiz başarılı olmuş demektir.

Bu işlem Samsung Galaxy J600F Cihazda başarılı bir şekilde yapılmıştır.

iyi çalışmalar.
malesef dediğiniz işlemleri yaptım ama hala prenormal açamadım

Son yazdıklarımın Prenormal ile alakası yok zaten. Prenormali şu şekilde açacaksın.

Aşağıdaki Dosyaları Bul ve indir.

COMBINATION : COMBINATION_FAC_FA80_J600FXXU3ARH5
Firmware : MID-J600FXXU3ARJ2_J600FOJM3ARJ2

ilk Olarak Combination dosyasını cihaza yükle. Yükleme yaptıktan sonra "Kernel Panick" hatası verecektir. önemli değil cihazı recoverye al ve sıfırla.
cihaz factory mode'da açılacaktır. iroot programının windows sürümünü bilgisayarına indir kur. cihazı bağla ve root işlemini başlat. Root işlemi bitince Miracle 2 sürüm konunun başında ilaçlı olarak bir arkadaş vermişti bilgisayarına indir ama çalıştırma bilgisayarının interneti kapat yoksa miracle güncelleme var diyip Start Butonunu açmaz. RMM reset yap ve download moda girip Prenormal kalkmışmı kontrol et. işlem başarılı ise Stok rom yükle ve diğer root işlemini uygula bukadar.

Geri
Üst Alt