TWRP Samsung Galaxy J6 SM-J600F TWRP + Root File

sir j600fn oem option hidden after reset.how to enable please help.

[QUOTE = "silivriserdar, post: 57393, member: 2"] Hi gsmturkey.net members I will share this TWRP and Root file of Samsung Galaxy J6 SM-J600F on this subject I will share.

What is root before making root? Find out what it does. You also need to have PC knowledge and Software installation experience to do these operations.

I and gsmturkey.net are not responsible for any negativities that may occur from this transaction. All responsibility lies with you.

Make backups inside your device. Format the device.

Fabrication ;

1. Enter your device settings, sign out of the google account in the accounts section.
2. Enter the device's settings and unlock the USB debugging and oem. Do not do this if the device prompts you to perform a reset when attempting to unlock the OEM. In such cases I'll help you type your message under the subject.
3. Put the device in download mode.
4. If the device displays prenormal from the download mode screen, your device will not be root. In such cases, specify in the comments.
5. Download the latest version of odin to your computer.
6. Download TWRP and Root Select the TWRP file from the AP part with odin.
7. At the moment you start Odin, try to enter the twrp mode by pressing bixby and power button on the device's volume up near the end of the process. If not, try the same procedure over and over again.
8. When TWRP opens, type Yes from the wipe.
9. Connect the device to the PC and throw it into the Magisk zip device. It's in the TWRP file I gave.
10. Install Magisk zip 17.2 from the TWRP install section and press reboot sytem now.
11. That's it. Don't rush when the device turns on a little late at first boot.

You can ask questions by commenting under the topic where you hang. [/ QUO
THANKS ITS WORK

Merhaba öncelikle cihada Prenormal yazmıyordu ve Twrp ile Wipe yapıp Magisk i cihaza gönderdim kurulumu yaptırdım ve işlem sonunda Dontİnstall APP dedim cihazda yüklü oldugu görünmesin diye bunda bir sakınca varmı ?ve cihaz sıfırlanmış olarak kurulum yapip cihazı açtım. harici olarak ZİP dosyasında RMM diye bir zip dosyası daha var o ne işe yarıyor acaba teşekkürler
Amaç root işlemi yapmamdı.

Cihaz açıktı Z3X ile repair bastım ,
Operation: Repair
Selected model: SM-J600F
Software version: 37.0

Waiting ADB device... OK
Reading phone info...
Model: SM-J600F
Android version: 9
PDA version: J600FXXU5BSH5
CSC version: J600FOJM5BSH5
Phone version: J600FXXU5BSH5
Product code: SM-J600FZKGTUR
CSC country code: TURKEY
CSC sales code: TUR
Phone SN: RF8K52DSQQA
IMEI: 31111111111111
HW version: REV0.3A
RF cal date: 20180522
Chip name: EXYNOS7870
Modem board: SHANNON315
Security patch: 2019-09-01
Boot Warranty bit: 1
SIM State: ABSENT,ABSENT
Initialization zTool... OK
Running zTool, please wait... OK
Reading data from phone... OK
Searching server... error
Wrong login/password!

Done with Samsung Tool PRO v.37.0
Cihaz resetledi , şarj simgesi geliyor ve yukarıda kırmızı yazı var :) ne yapmalıyım :/

Cihaz açıktı Z3X ile repair bastım ,
Operation: Repair
Selected model: SM-J600F
Software version: 37.0

Waiting ADB device... OK
Reading phone info...
Model: SM-J600F
Android version: 9
PDA version: J600FXXU5BSH5
CSC version: J600FOJM5BSH5
Phone version: J600FXXU5BSH5
Product code: SM-J600FZKGTUR
CSC country code: TURKEY
CSC sales code: TUR
Phone SN: RF8K52DSQQA
IMEI: 31111111111111
HW version: REV0.3A
RF cal date: 20180522
Chip name: EXYNOS7870
Modem board: SHANNON315
Security patch: 2019-09-01
Boot Warranty bit: 1
SIM State: ABSENT,ABSENT
Initialization zTool... OK
Running zTool, please wait... OK
Reading data from phone... OK
Searching server... error
Wrong login/password!

Done with Samsung Tool PRO v.37.0
Cihaz resetledi , şarj simgesi geliyor ve yukarıda kırmızı yazı var :) ne yapmalıyım :/
Yazılım Yükleme İşlemi Yaparsanız Düzelir Ayrıca Z3x krediniz Olmadığı İcin İşlem Yapamazsınız

Yazılım Yükleme İşlemi Yaparsanız Düzelir Ayrıca Z3x krediniz Olmadığı İcin İşlem Yapamazsınız
yazılım yükledim cihazı çalıştırdım , credid gibi bir yazı yazmıyor ama , login yapılmalı diyor tam bilgi yok z3x verdigi bilgi de biraz daha araştırayım yurtdışı bakayım,
Chimera ----- desteklenmeyen modem sürümü dedi :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu Magisk kurulumu pek kullanmadım bilgi amaçlı ; Magisk kurulumu yaptıktan sonra Reboot dedim ve cihaz tekrar açıldığın da SIFIRLANMIŞ olarak açıldı bu doğru mu acaba normal de cihaz üzerinde Magisk programı kurulu olması gerekiyor değil mi ? ve bazen kurulumlar da görüyorum Magiskten Sonra RMM dosyasını da kuruyorlar bilgi veririmisiniz lütfen.

Moderatör tarafında düzenlendi:
usta root yaptım ancak menuye magısk gelmıyor ve netten magısk yukjluyorum ardandan cert yapıyom rptsuzdur dıyor yanlız dosyadakı magısk dosyasını tek yukledım rmm yazanı yuklemedım

Bu Magisk kurulumu pek kullanmadım bilgi amaçlı ; Magisk kurulumu yaptıktan sonra Reboot dedim ve cihaz tekrar açıldığın da SIFIRLANMIŞ olarak açıldı bu doğru mu acaba normal de cihaz üzerinde Magisk programı kurulu olması gerekiyor değil mi ? ve bazen kurulumlar da görüyorum Magiskten Sonra RMM dosyasını da kuruyorlar bilgi veririmisiniz lütfen.
Wi-Fi bağlayın Magisk Manager gelir.
usta root yaptım ancak menuye magısk gelmıyor ve netten magısk yukjluyorum ardandan cert yapıyom rptsuzdur dıyor yanlız dosyadakı magısk dosyasını tek yukledım rmm yazanı yuklemedım
Wi-Fi bağlayın Magisk Manager gelir.​

usta zaten wıfıye baglı oem gorunmuyordu wıfıye bagladım oem açık yanlız magısk yok twrp ekranında tekrar magısk dosyasını yukledım ancak chımera root yuklu değil diyor

usta zaten wıfıye baglı oem gorunmuyordu wıfıye bagladım oem açık yanlız magısk yok twrp ekranında tekrar magısk dosyasını yukledım ancak chımera root yuklu değil diyor
Cihazın arama yerinden *#1234# yapıp çıkan resmi konuya atın bakalım.​

çok tşk ilgin için verdıgın dosya yukledım magısk gelmedı netten magısk ındırdım bu sefer yuklu dedi

usta konuyu nereye açacagımı bilemedim This modem is not appropriate (J600FXXU4BSF5). Please downgrade if possible! hatası alıyorum repairde bunun çözümü varmı

usta konuyu nereye açacagımı bilemedim This modem is not appropriate (J600FXXU4BSF5). Please downgrade if possible! hatası alıyorum repairde bunun çözümü varmı
Sitemizde Konsu vardır. Yoksa da konu açınız. Burası uygun konu değil.​

Geri
Üst Alt