silivriserdar

Süper Kullanıcı
Moderator
Geliştirici Ekibi
21 Haz 2018
7,196
6,094
113
35

Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy J7 Core&Next SM-J701F cihazına android 8.1.0 sürümünde nasıl root yapılır onu anlatacağım.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Yedeklerinizi düzgünce alın cihazınız sıfırlanacaktır.

Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
boot.img dosyasını indirin ve EFT Dongle ile root yapın ve cihaza yükleyin. Cihaz root edilmiş olacaktır.

Edit =
Bağlantıyı görüntüleme izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
bulunan dosyayı indirin odin ile yükleme yapın. Cihaz sıfırlama isteyecektir. Sıfırlayın kurun root edilmiş olacaktır.

Son düzenleme:

silivriserdar

Süper Kullanıcı
Moderator
Geliştirici Ekibi
21 Haz 2018
7,196
6,094
113
35
usta bu islemi zx3 yada octapus ile yapamazmıyız bu kutular varda elimde eft dongle yok
Sitemizde sadece odin programı ile yüklenen dosyası da mevcut. Arama kısmına SM-J701F Root yazarsanız bulursunuz.

Bu arada EFT Dongle son yaptığı güncelleme ile root yapınca cihazına herhangi birşey olmuyor. Modem felan silinmiyor.

silivriserdar

Süper Kullanıcı
Moderator
Geliştirici Ekibi
21 Haz 2018
7,196
6,094
113
35
dediğiniz gibi yapıldı modem gitti odin üzerinden yapıldı.
Android 8.0 sürümünde root yapılınca ne yazıkki modem gidiyor. Ama EFT Dongle ile root yapılınca bu sorun olmuyor. Bu araç ücretli bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

6 Kas 2018
20
4
3
Merhabalar şimdi Odin ile boot dosyasını yükledim , Cihaz sıfırlanma işlemi geldi sıfırladım ama Su programı yüklememiş. eski sürümlerde root yüklemesinden sonra Cihaz sıfırlama hatası gelip kurulumu yapıp tekrar Root işlemi yapıyordum o zaman SU uygulaması cihaza başarılı olarak kurulmuş oluyordu.
şuanda 2 kere boot yüklemesi yaptım cihaz normal olarak başlıyor ama rootsuz.

silivriserdar

Süper Kullanıcı
Moderator
Geliştirici Ekibi
21 Haz 2018
7,196
6,094
113
35
Merhabalar şimdi Odin ile boot dosyasını yükledim , Cihaz sıfırlanma işlemi geldi sıfırladım ama Su programı yüklememiş. eski sürümlerde root yüklemesinden sonra Cihaz sıfırlama hatası gelip kurulumu yapıp tekrar Root işlemi yapıyordum o zaman SU uygulaması cihaza başarılı olarak kurulmuş oluyordu.
şuanda 2 kere boot yüklemesi yaptım cihaz normal olarak başlıyor ama rootsuz.
BOOT üzerinden yapılan root ancak magisk Manager uygulaması görür. SuperSU görmez. Ama cihaza root cheker yüklerseniz cihazınızın rootlu olduğunu görürsünüz. Root isteyen işlemlerde sorun yaşamazsınız.

6 Kas 2018
20
4
3
z3x ile denediğimde
Start ... OK
İnitialization ...OKGenerate and chack cliend prooof... OK
Verifty Proof by client... OK
Reading data ... error (1),
initialization zTool... error (1)
Try downgrade modem if possible
Böyle bir hata ile karşılaşıyorum
BOOT üzerinden yapılan root ancak magisk Manager uygulaması görür. SuperSU görmez. Ama cihaza root cheker yüklerseniz cihazınızın rootlu olduğunu görürsünüz. Root isteyen işlemlerde sorun yaşamazsınız.

silivriserdar

Süper Kullanıcı
Moderator
Geliştirici Ekibi
21 Haz 2018
7,196
6,094
113
35
z3x ile denediğimde
Start ... OK
Android 8.0 sürümünde patch işlemi olmuyor.

?

Misafir
z3x ile denediğimde
Start ... OK
Şuan Android 8.0 destek vermiyor onun için beklemeniz gerekiyor boxların güncellemesini bekleyin. Takipte kalın yakında çıkar..

ANE-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt