Samsung Galaxy J7 Prime Şebeke Sorunu

• Konbuyu başlatan jiyunawtf
  • Başlangıç tarihi
J

jiyunawtf

Evet arkadaşlar başlıkda da belirttiğim üzere şebeke sorunu var rom attım 7.0, güncelledim 8.1'e fakat şebeke hatası alıyorum çözümü nedir ?

Hocam box vs. bilmiyorum root atarken telefon ayarlarını bozdum galiba sürekli yeniden başlıyodu çözümü rom atmakmış attım şebeke sorunu çıktı ortaya SIM Kart yok sadece acil aramalar yazıyor
Daha önce imei repair yapıldımı ?

Yok hayır telefonu 0 aldım ilk kez root denedim olmadı rom attım o da şebeke yok daha önce hiçbişey yapmadım

*#0011# tuşlayın. slot1 seçin ve imei status a bakın. Orası NG mi OK mu?
Cihaza patch certificate yapılaması gerekebilir.

Evet arkadaşlar başlıkda da belirttiğim üzere şebeke sorunu var rom attım 7.0, güncelledim 8.1'e fakat şebeke hatası alıyorum çözümü nedir ?
Günümüz üst segment Root Atılan Samsung cihazlarında artık can sıkıcı boyutlara gelen bu uyarıyı kaldırma yöntemini buldum.
Hikaye şu ki;
geçenlerde yurtdışı kayıtsız bir cihaz aldım ve sürümü 7.0 yükselttim. İmei gitmedi ama şebeke gelmedi. Neyse, çözümünü başka konu başlığı altında anlatırım. Cihaz şebekesi geldi ama zırt pırt bu sevimsiz uyarı mesajı gelmeye başladı. Bu mesaj, Knox 0x1 olduğunda yani garantiyi ortadan kaldıracak müdahaleler yaptığınızda ekrana gelmeye çalışıyor. Size düzeltme seçeneği sunuyor. Eğer ki düzelt derseniz şebeke gidiyor. Bu da tabii ki biz ustalar için sorun olmasa da, tamircilere yüzlerce lira verip yazılım attıranlar için bir sıkıntı (sadece duygusal yani) oluyor.
Gelelim sorunun ortadan kaldırılmasına.
Cihazınız mutlaka root lu olmalıdır. Zaten bu hatayı alıyorsanız root işlemi yapılmıştır. Şimdi Goole Play e giriyorsunuz ve arama bandına "Disable Application [ROOT]" yazıyor ve programı bulup cihazınıza indirip kuruyorsunuz.

Sonra programı çalıştırıyorsunuz ve arama bandından "SecurityLogAgent" buludurup üzerine tıklıyorsunuz. Açılan ekranda ilk önce "Force Stop" ve sonra da "Disable App" düğmelerine tıklıyoruz.

Şunu da unutmadan geçmeyim. Muadil olan bütün programları denedim. Bazıları sevimsiz bazılarıda beceriksiz çıktı. Satın alırsanız daha üst ayarlarda kullanımınıza açılıyor.
Programı BURADAN indirebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri
Üst Alt