Yardım Samsung Galaxy J7 Prime Şebeke Sorunu

taboglu53

VIP Üye
s.a ustalar elimde j7 prime var cihaz repair için geldi cihazı repair yaptım telefon 4.5 g çekiyor görünüyor hat üzerinde internete giriyor sorun yok ama aramalarda cihaza 3g ye düştüğünde arama yapamıyor nede arama alabiliyor cihaza combination yükledim aynı 6.1 düşürdüm yine sorun devam etti cihazdaki ime sağlam .donanımsal mı arıza yoksa yazılımsal mı ustalar

ustalar fikri olan yardımcı olabilirmi

ustalar fikri olan yardımcı olabilirmi

Donanımsal olsa hiç girmezdi 4.5 g ile.Stock rom yükleyip magisk ile rootla tekrar işlemleri yap.Farklı boxla deneyin.
Bir ihtimalde operatörden olabilir 4.5 ayarlarını aktif ettirin açıksa kapattırın öyle deneyin.

İşlemler başarılıysa sorun mobil hat ayarlarında olabilir diye düşünüyorum . Şebeke tercihlerini değiştirip tepkileri takip edin . 2G/3G/LTE tarzı olan ayarlarla bir oynayın bakın sonuç ne .

ustam cihaz 4.5 g aktifken mesaj alabiliyor mesajda gönderiyor internete giriyor sadece arama yaparken cihaz 3g ye düştüğü ana arama yapamıyor cihaz arandığı an şebekede sinyal geldiği zamanda 3 g ye düşüp ulaşılamıyor . cihazı gsm ye alınca aramada hiçbir sıkıntı yok

ustam cihaz 4.5 g aktifken mesaj alabiliyor mesajda gönderiyor internete giriyor sadece arama yaparken cihaz 3g ye düştüğü ana arama yapamıyor cihaz arandığı an şebekede sinyal geldiği zamanda 3 g ye düşüp ulaşılamıyor . cihazı gsm ye alınca aramada hiçbir sıkıntı yok
Mobil veri ve arama tercihlerini kontrol et . Sonuç alamazsan farklı bir root yöntemiyle işlemleri tekrar yap şu an başka bir fikir gelmiyor aklıma .

Geri
Üst Alt