Çözüldü Samsung Galaxy J7 Prime SM-G610F Android 7 Desen Kilidi Kırma İşlemi

silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy J7 Prime SM-G610F Android 7 sürümünde desen kırma işlemine ait bilgiler vereceğim.

Bu işlemi yapabilmek için elinizde EFT Dongle olması lazım bu araç ücretli bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur.

Octopus/Octoplus Box ile veya EFT Dongle ile ilk önce cihazın FRP kilidini kaldırmamız şart. Bunun için emmc frp reset yöntemini kullanın. Bu yöntem cihazın içindeki bilgilere zarar vermeden frp of yapacaktır. Eğer sboot.bin hatası verirse android 6.0.1 sürümünün sboot.bin dosyasını yükleyip işlemleri öyle yapın.

Cihazın frp kırdıktan sonra artık cihaza müdahale edebiliriz.

Cihaza twrp yükledim ama twrp girince cihazın hafızası dahil hafıza kartı gözükmüyor. Tabi bilgiler silinmesin diye herhangi bir işlem yapmadım. Twrp ile olmadı.

Cihazın boot.img dosyası ile EFT Dongle aracı ile işlem yaptım cihaza yükledim. Bu seferde cihaz sıfırlama ekranı geldi. Bende tekrar original boot.img yükledim kilit gene kalkmadı.

Cihazın recovery dosyası ile EFT Dongle aracı ile işlem yaptım cihaza yükledim. Gene açıldığı zaman sıfırlama ekranı ile karşılaştım. Tekrar original recovery.img yükledim ve açıldığı zaman kilit ortadan kalkmıştı.

Kilit kalkmıştı ama cihaz yurt içi kayıtlı olmamasına rağmen arama yapmıyor. Yukarıdan aşağıya bildirdim ekranı gelmiyordu. Bende ayarlara girerek usb hata ayıklama açtım ve smart switch ile almaya çalıştım yedeği. Ama bildirim ekranı çalışmadığı için gene işlem yapamadım. Tabi manuel yükleme yapmadım. Manuel yükleme yapılsa smart switch muhtemelen çalışacaktır.

En son manuel olarak tüm bilgileri pc'ye aldım ve cihaza yazılım full yükledim. Format attım yedeklerini yükledim işlem bitti.

Android 6.0.1 sürümünde sorun olmuyor ama android 7 sürümünde böyle bir sorun yaşadım.

Moderatör tarafında düzenlendi:
arkadaşalar g610f 7.0 desen bilgiler gitmeden kırıldı eft ile önce dowland mode aldım full remove samsung account frp dedim işlem bitince cihaz açıldı frp ok dedi sonra desen kilidi kırıldı işlem tam denendi

waıtıng for ADB DE kaldık ustam nasıl yapabılırz

Ekli dosyalar

• untitled.png
    untitled.png
    81.7 KB · Görüntüleme: 54
Geri
Üst Alt