Çözüldü Samsung Galaxy J7 Prime SM-G610F Android 8.1.0 TWRP ve Root Yapılışı

silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy J7 Prime SM-G610F cihazına nasıl TWRP yüklenir ve root yapılır onu anlatacağım.

Lütfen konu altına yorum yaparken Teşekkürler, Elinize sağlık, süper, sağol, helal olsun gibi kelimeler yazıp konuları kirletmeyelim. Herkes aradığını bu mesajlar yüzünden bulamıyor. Altta beğen butonuna basmanız yeterlidir. Konu ile ilgili sorununuzu veya çözümünüz varsa yorum yapın. Konu ile alakasız cevaplar silinecektir.

Bu işlemi yapmadan önce tüm gerekli yedeklerinizi düzgünce alın. Ayrıca root nedir ve ne işe yarar araştırıp o şekilde root yapın.

İşlemleri yapmak için konuyu dikkatlice okuyun ve takıldığınız yerde konu altından sorarak yardım isteyebilirsiniz.

Ayrıca gene azda olsa bu işlemler için PC bilginizin olması gerek.

Ben genelde hem manuel hemde Samsung programı olan Smart Switc ile yedeklerimi alıyorum.

Smart Switc programını kurun ve sonra Yedekle simgesine dokunun telefondan gerekli izinleri verin yedekleme yapsın.

Tekrar aldığınız yedeği geri yüklemek içinde Geri Yükle simgesine dokunun.

Yedeklerinizi düzgünce aldıktan sonra cihazınızın ayarlarına girip Gmail adresinden çıkış yapınız.

Bu yapacağınız işlemlerden oluşacak olumsuzluklardan ben ve gsmturkey.net sitesi sorumlu değildir. Tüm sorumluluk size aittir.

Detayları görmek için konuyu beğenin ve yorum yapın. Sonra Sayfayı yenileyin link detaylar gözükecektir.

1. Samsung USB Driver indirin ve çalıştırın.

2. Odin 3.13.1 yazılım yükleme programını masa üstüne çıkartın ve açın.

3. TWRP Recovery

4. Cihazınızı kapatın 10 saniye bekleyin.

Sonra SES KISMA ve HOME tuşuna basılı tutarken POWER tuşuna basın. Cihaz açılmaya başladığı anda elinizi POWER (Kilit) tuşundan çekin. SES KISMA ve HOME tuşlarına basmaya devam edin.

Ekrana gelen download yazısını gördükten sonra bir kere daha ses açma tuşuna basın ve cihazınızı saglam bir usb kablo ile pc'ye bağlayın.

5. Odin programında com yazılı yerde cihazınız görünüyor ise twrp yükleme işlemi için hazırdır.

6. Odin programında AP yerine İndirdiğiniz TWRP seçin.

7. Şimdi Start tuşuna basın ve TWRP yüklemesi bitmesine yakın hemen ses açma home ve power tuşlarına basarak TWRP moda girmeye çalışın.

8. TWRP açmazsa aynı işlemi tekrar edin.

9. TWRP açılınca hemen WİPE kısmına girin yes yazarak format atınız.

10. Ardından Magisk indirin ve cihazın içine atın. Hafıza kartı ile veya cihazı TWRP modda PC'ye bağlayarak içine atabilirsiniz.

11. TWRP modda install kısmından Magisk zip dosyasını yükleyin ve reboot sytem yapın.

12. Cihaz açıldığı zaman root edilmiş olacaktır.

13. Cihazı Wi-Fi bağlayın ve Magisk Manager içine girip güncelleme yapın.

İşlemler bu kadar. Takıldığınız yerden konu altından yardımcı olmaya çalışacağım.
[/B]

[/CENTER]

Son düzenleme:
Detayları görmek için konuyu beğenin ve yorum yapın. Sonra Sayfayı yenileyin link detaylar gözükecektir.
telefon samsung yazısndan sonra

doğrulama başarısız
cihaz yeniden başlatılamıyor bütünlük doğrulaması başarısız cihazınızı varsayılan ayarlarına sıfırlamanız gerekiyor diyo sıfrla diyorum twrp ye gonderiyo sonra yine aynısı oluyor acıll yardım

Moderatör tarafında düzenlendi:

doğrulama başarısız
cihaz yeniden başlatılamıyor bütünlük doğrulaması başarısız cihazınızı varsayılan ayarlarına sıfırlamanız gerekiyor diyo sıfrla diyorum twrp ye gonderiyo sonra yine aynısı oluyor acıll yardım
Reboot edince yine twrp mi geliyor?

doğrulama başarısız
Sizin Cİhazın Modeli Ne Ustam G611F Değilmiydi Siizn Bu Root Dosyası G610F Cihazının Root Dosyası

ustadım tşk ederim inş olur denemedim root dosyası kalmadı

Daha önce Repair işlemi yapılmışsa ve sıfırlama yaptıysanız şebeke gitmiş olabilir. *#0011# yapıp ss atarmısınız
Screenshot_20191125-220218_Service mode RIL.jpg

Buyrun ss. Sd kartı da okumadığını farkettim. Orjinal rom indiriyorum şimdi tekrar yüklemeyi deneyeceğim. Ama başka çözümü varsa onu da yapabilirim.

Şebekem tekrar geldi. Tekrar teşekkürler ama root atamadım telefona. Orjinal rom yükledim ama sadece AP kurdum diğer dosyaları bilmediğim için kurmadım sorun olur mu? @adnanmirsad56

masaüstü resim.jpg

merhaba arkadaşlar bu magisk'in bir sürü sürümleri mevcut hangisini indirip kuracağım , ben rootlayıp gereksiz uygulamaları kaldırmak istiyorum en etkili uygulama silme öneriniz varsa söylerseniz memnun olurum.
Ayrıca dün bir deneme yapmıştım telefona twrp yüklemiştim resetlenip duruyordu zor kurtardım. şuan hindistan romu kurdum bunu kurup sorunsuz kullanan varmı. kimse cevap vermiyor net olarak tedirgin oluyoruz lütfen yardımcı olun rica ediyorum..

merhaba arkadaşlar bu magisk'in bir sürü sürümleri mevcut hangisini indirip kuracağım , ben rootlayıp gereksiz uygulamaları kaldırmak istiyorum en etkili uygulama silme öneriniz varsa söylerseniz memnun olurum.
Ayrıca dün bir deneme yapmıştım telefona twrp yüklemiştim resetlenip duruyordu zor kurtardım. şuan hindistan romu kurdum bunu kurup sorunsuz kullanan varmı. kimse cevap vermiyor net olarak tedirgin oluyoruz lütfen yardımcı olun rica ediyorum..
Hocam Herhangi bir Yazilimda Sorun cikarmaz Hepsi Aynı İşlemi
Görür Yazilimin Farkı yoktur.
Sadece Ülke Yazilimi Kurdugunuzda
Yazilimin içinde Olan Değisik Uygulamalar Gelir
Onuda Silebilirsiniz
Silmek İstediginiz Uygulamalar Nedir?

Hocam Herhangi bir Yazilimda Sorun cikarmaz Hepsi Aynı İşlemi
Görür Yazilimin Farkı yoktur.
Sadece Ülke Yazilimi Kurdugunuzda
Yazilimin içinde Olan Değisik Uygulamalar Gelir
Onuda Silebilirsiniz
Silmek İstediginiz Uygulamalar Nedir?
öncelikle ilgine alakana teşekkür ederim üstad , şimdi benim amacım telefon üzerinde yüklü olan yer kaplayan kullanmadığım uygulamaları kaldırmak mesela yazılım ile gelen boltwire denilen kaldırılamayan uygulamaları samsung pay,bazıgoogle uygulamaları hangouts vs hem yer kazanmak hemde rami genişletmek için düşünüyorum. tabi tam olarak hangilerini kaldırmam lazım bilemiyorum ama sizler daha iyi bilirsiniz. suan amaç bu. belki olursa custom rom da denemek istiyorum bu safhaları öğrendikten sonra. yardımını esirgeme kardeşim sağol..

Geri
Üst Alt