Samsung Galaxy J7 Prime SM-G610F IMEI Repair li Sıfırlama

godzilla44

Yasaklı
Kolay gelsin acil yardıma ihtiyacım var. Telefon rootlu ve 7.0 da cihaz orjinal spot factory yapınca komple şebeke felan gidiyor elimde z3x olmadığı için yapamıyorum mecburen telefoncuya para veriyorum zar zorda olsa benim sorum ayarlardan sıfırlamak istiyorum o şekilde şebeke gider mi ?

Kolay gelsin acil yardıma ihtiyacım var. Telefon rootlu ve 7.0 da cihaz orjinal spot factory yapınca komple şebeke felan gidiyor elimde z3x olmadığı için yapamıyorum mecburen telefoncuya para veriyorum zar zorda olsa benim sorum ayarlardan sıfırlamak istiyorum o şekilde şebeke gider mi ?

Gider Aynı yere çıkar.

Arkadaşlar ben twrp yükledim cihaza sorun yok ama eski bir hata verdi 0mb sorunu dosya sistemini okumuyor dolayısıylada efs yedek alamıyorum onun tek çözümü var benim bildiğim recovery üzerinden resetlemek ama o zamanda şebeke mebeke efs hepsi gider

Arkadaşlar ben twrp yükledim cihaza sorun yok ama eski bir hata verdi 0mb sorunu dosya sistemini okumuyor dolayısıylada efs yedek alamıyorum onun tek çözümü var benim bildiğim recovery üzerinden resetlemek ama o zamanda şebeke mebeke efs hepsi gider
Eğer kalıcı root atılıp patch Certificate İşlemi yapılmış ise sorun olmaz. Ama SuperSU ile root yapılıp patch Certificate İşlemi yapılmış ise o zaman şebeke gider. En güzeli Android 8 yükleyip root yapıp sonra patch Certificate İşlemi yapılmasıdır.​

sadece android 7.0 destekliyor patch herneyse şebeke felan mroot yüklü cihazda yanılmıyosam çünkü ben supersu yükledim telefoncu dedi bu telefonu kim yaptı dedi ben root attım sadece dedim içine etmişsin dedi halbuki düzgün bir şekilde yükledim ama root dandik felan dedi kendisi kalıcı root attı heralde

Dahili depolamada sıkıntı var ise yedekleri başka konuma kodlarla alabilirsiniz.

Bunun için kullanacağınız kodlar aşağıdakine benzeyecek ancak önce EFS yedeklerinin bulunduğu konumu bilmeniz gerekiyor.
Qualcomm cihazlarda aşağıdaki gibi olacak siz bundan örnek alarak bulacaksınız.

Kod:
/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1
/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2
/dev/block/bootdevice/by-name/fsg
/dev/block/bootdevice/by-name/fsc
Bunun samsung olanını inceleyin efs kısımlarını bulun ve yedekleri aşağıdaki komutlarla alın.
Kod:
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1 of=/tmp/modemst1
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst2 of=/tmp/modemst2
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/fsg of=/tmp/fsg
dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/fsc of=/tmp/fsc

Aşağıdaki kodlarla da cihaza yedekleri çekin.
Kod:
adb pull /tmp

EFS yedeklerini sağlam alırsanız geri yükleme yaptığınızda rootu da düzgün yaparsanız şebekenin gelmesi muhtemel olacaktır.

Yedeği de şuna benzer şekilde yükleyeceksiniz.
Kod:
dd if=/tmp/modemst1 of=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1

dd if=/dev/block/bootdevice/by-name/modemst1 of=/tmp/modemst1 Bunun sizin cihazınızda çalışmayacağını unutmayın, bu başka cihazın EFS kısmından bir kesit.

Geri
Üst Alt