Çözüldü Samsung Galaxy J7 Pro SM-J730F Android 9 U8 IMEI Repair ve Patch Certificate

tekno67

Üye
Merhanba j730f aynı sorun bende de mevcut imei repair yapmam lazım ama android 9 pie yüklü olduğu için imei repair yapamıyorum. android sürüm düşürme de yapamıyorum düşük versiyonlarda u8 olmadığı için. android 9 u8 i daha düşük android sürümüne düşürme yöntemi bilen var mı root yaptım twrp yükledim sonuç hep olumsuz. chimera ile deneyecektim ancak ücretli lisansım olmadığı için yapamadım. samsung z3x ile de yapamadım. farklı bir yöntem bilen imei repair için ya da android sürüm düşürme için yardımcı olan olursa çok memnun olurum.

EDİT ÇÖZÜLDÜ
Kod:
Chimera Mobile Phone Utility version: 37.64.1122 @ 2023-11-21
Repair started
Gathering phone info...
Collecting information. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Model: SM-J730F
Sales Code: XSG
Country Code: UAE
Timezone: Europe/Istanbul
Android Version: 9 [PPR1.180610.011] [SDK 28]
Build Date: Thu Jul 8 16:17:26 KST 2021
PDA Version: J730FXWU8CUG1 [july 2021, rev1]
Phone Version: J730FXXU8CUE1 [may 2021, rev1]
CSC Version: J730FOJV8CUF2 [june 2021, rev2]
Board Platform: EXYNOS5
Modem Platform: SHANNON315
Serial Number: R58JC0QLHJN
Imei:
Imei2:
Battery Status: 4.20V (100%)
Network Type: GSM
SIM Status: ABSENT,ABSENT
Multisim Config: DSDS
Knox Version: v30
Warranty Bit: 1
Security Patch: 2021-05-01
Repair imei...
Servicing phone. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Restarting phone
Waiting for ADB connection. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Waiting for ADB connection. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Current IMEI2:
Repaired IMEI2:
Successfully finished.
Finished at local time: [11.21.23 20:47:39]
WorkID: 245063956

Kod:
Chimera Mobile Phone Utility version: 37.64.1122 @ 2023-11-21
Printing phone history

Repair IMEI
21/11/2023
17:41

Patch certificate started
Gathering phone info...
Collecting information. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Model: SM-J730F
Sales Code: XSG
Country Code: UAE
Timezone: Europe/Istanbul
Android Version: 9 [PPR1.180610.011] [SDK 28]
Build Date: Thu Jul 8 16:17:26 KST 2021
PDA Version: J730FXWU8CUG1 [july 2021, rev1]
Phone Version: J730FXXU8CUE1 [may 2021, rev1]
CSC Version: J730FOJV8CUF2 [june 2021, rev2]
Board Platform: EXYNOS5
Modem Platform: SHANNON315
Serial Number: R58JC0QLHJN
Imei:
Imei2:
Battery Status: 4.27V (100%)
Network Type: GSM
SIM Status: ABSENT,ABSENT
Multisim Config: DSDS
Knox Version: v30
Warranty Bit: 1
Security Patch: 2021-05-01
Preparing...
Servicing phone. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Patching certificate...
About 20-60 seconds after the phone has started, check the imei status.
You can check the status of imei by using: *#0011#
The patchcert can be removed by repeating the process.
If you modify firmware, imei, csc, simlock status, or if *#0011# does not show "IMEI Status: OK", you should repeat the patchcert process.
Successfully finished.
Finished at local time: [11.21.23 20:53:59]
WorkID: 245065441

Moderatör tarafında düzenlendi:
Onlara şuanlık çözüm yok sadece geçici kayıtla olur :)

merhaba bu cihazlar tam bir baş ağrısı ne sürüm düşüyor nede işlem yapılıyor sinirlik çözüm bulan varmı ?

Boxların desteklemesini beklemekten başka çare yok şu anda.

octoplus varda yine ayni hatayı verdi
Mesaj Otomatik Birleştirildi:

pacth sertifica failed diye bir hata veriyo

EFT Pro Samsung Repair mi yapıyor ? Başarı raporu iletirmisin J730F u7 EFT ile repair patch yapılmış.
Restore orjinal imei bölümünden Yapıyorum,Daha Önce imeisi tamir edilmiş ve süresi dolduğundan yada klonlandığından dolayı şebekeye kapatılmış cihazları root yaptıktan sonra asıl imelerine döndürüyorsun çalışıyor her iki sim 4'er ay

Restore orjinal imei bölümünden Yapıyorum,Daha Önce imeisi tamir edilmiş ve süresi dolduğundan yada klonlandığından dolayı şebekeye kapatılmış cihazları root yaptıktan sonra asıl imelerine döndürüyorsun çalışıyor her iki sim 4'er ay

Ustam 3 seferdir mesajlarını takip ediyorum eksik,yanlış yada güncelliğini yitirmiş bilgiler veriyorsun.Geçen mesajında da IOS 15'e jailbreak yapıyordun.
Klonlanan bir numara klon eşleştirme işlemi haricinde nasıl şebeke verecek ? Kayıt dışıysa orjinale dönünce evet her yıl yeniden 120 gün şebeke verir bir tek bu kısım geçerli.

ios 15.xx jail break yaptığım idiasını kanıtlayamazsın...Yalana
Ustam 3 seferdir mesajlarını takip ediyorum eksik,yanlış yada güncelliğini yitirmiş bilgiler veriyorsun.Geçen mesajında da IOS 15'e jailbreak yapıyordun.
Klonlanan bir numara klon eşleştirme işlemi haricinde nasıl şebeke verecek ? Kayıt dışıysa orjinale dönünce evet her yıl yeniden 120 gün şebeke verir bir tek bu kısım geçerli.
yalana ihtiyacım yok...bazen sayfaya göz atıyorum bazen yardıma ihtiyaç duyarım bazende yardım etmeye çalışırım art niyet yalan karım değil.,önyargılı olmayın

ios 15.xx jail break yaptığım idiasını kanıtlayamazsın...Yalana

yalana ihtiyacım yok...bazen sayfaya göz atıyorum bazen yardıma ihtiyaç duyarım bazende yardım etmeye çalışırım art niyet yalan karım değil.,önyargılı olmayın

Takip ediyorum mesajlarını tekrar geçersiz bilgi gelirse yaptırım uygulayağım.Milletin kafasını bulandırmayın.Kesin emin olmadığınız konularda yardım etmeye çalışmayın daha fazla karışıklığa neden oluyor.

U8 imei repair konusunda gelişme var mı? Boxların desteklemesi ne zaman olur acaba?

Cevabınız için teşekkürler. Cihazım U8 sürümünde kaldı, ne düşürebiliyorum ne de repair oluyor. Nasıl bir yol izlemeliyim?
İlgili araçların support kısmından mesaj atıp isteğinizi talep edebilirsiniz. Chimera Tool, Octoplus ve Z3X Box gibi araçlara yazabilirsiniz.​

Geri
Üst Alt