Yardım Samsung Galaxy J7 Pro SM-J730GM TWRP ve SuperSU Sonrası Zil Sesi Gitti

unvrstyy

Üye
Samsung j730gm root sonrası zil sesi gitti. yeni rom yükledim. twrp yeniden yükledim. combinasyon dosyası yükledim kaldırdım. twrp üzerinden sıfırladım, format attım. wipe data seçeneğini defalarca denedim yine de zil sesi gelmedi. bir fikri olan var mı?

Samsung j730gm root sonrası zil sesi gitti. yeni rom yükledim. twrp yeniden yükledim. combinasyon dosyası yükledim kaldırdım. twrp üzerinden sıfırladım, format attım. wipe data seçeneğini defalarca denedim yine de zil sesi gelmedi. bir fikri olan var mı?
Hiç başıma gelmedi ama original stock rom yükleyip recovery kısmından 7 8 kez hard reset atınca düzeliyor diye söylüyorlar. Bir deneyin bence.

Samfirm yazılımı ile cihazınızın en son sürümünü yükle.

J730GMDXU3ARC1 yazılımını yükle chimera root kullan sıkıntı olmaz İNDİR

Son düzenleme:
Recovery'e alıp cihaza 4 kez wipe cache partition yapın sonrasında cihaz düzelir. yazılım vs. boşa vakit kaybetmeyin.

chimera root dosyasını attım uyumsuz geldi. recovery modda wipe cache partition seçeneğini 4 defa denedim olmadı.

J730GMDXU3ARC1 yazılımını yükle

Ustam Onu Recovery Üzerinden Sıfırlayın Siz Telefon Her Acıldığında O yazıyı Görüyorsanız Recovery Üzerindn Sıfırlamanız Lazım Yoksa Her Acılışsa Sıfırlamanıza İster Sizden

Bütün çözüm olabilecek yöntemleri denedim zil sesi gelmedi. Telefona uyumlu bir root dosyası buldum şebekesi geldi. telefonun sesini kontrol ettim zil sesi yok konuşma sesi var yani gelen giden seste problem yok. Root dosyası telefonun ses dosyasına zarar verseydi telefondan hiçbir şekilde ses gelmezdi konuşma sesi dahi olmazdı. Demekki uyumsuz root dosyasını attıktan sonra zil sesi cızırtılı hale geldi ve hoparlörü patlattı. şuan telefondan ses gelmemesinin sebebi hoparlörün patlamış olmasıdır diye düşünüyorum. Fikri olan var mı? Ya da halen sorun yazılımsaldır diyen var mı?

twrp + super su sürüm kaçtı?

Bütün çözüm olabilecek yöntemleri denedim zil sesi gelmedi. Telefona uyumlu bir root dosyası buldum şebekesi geldi. telefonun sesini kontrol ettim zil sesi yok konuşma sesi var yani gelen giden seste problem yok. Root dosyası telefonun ses dosyasına zarar verseydi telefondan hiçbir şekilde ses gelmezdi konuşma sesi dahi olmazdı. Demekki uyumsuz root dosyasını attıktan sonra zil sesi cızırtılı hale geldi ve hoparlörü patlattı. şuan telefondan ses gelmemesinin sebebi hoparlörün patlamış olmasıdır diye düşünüyorum. Fikri olan var mı? Ya da halen sorun yazılımsaldır diyen var mı?

Ben onun donanımsal bir arıza olduğunu düşünmüyorum bize donanımsal arıza diye gelip rootla düzelttiğimiz ayni cihaz vardı yarın ilk iş size elimdeki root dosyalarını paylaşmak olacak bide öyle deneyelim .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben onun donanımsal bir arıza olduğunu düşünmüyorum bize donanımsal arıza diye gelip rootla düzelttiğimiz ayni cihaz vardı yarın ilk iş size elimdeki root dosyalarını paylaşmak olacak bide öyle deneyelim .

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aynı arıza benim de başıma geldi. G935f sonrası ses gitti. Yanlış hatırlamıyorsam modem yazarak sorunu çözmüştüm. Cihazda u1 yazılım varsa U2 yükle boot update olsun. Düzelmez ise root yap. Düzelmesi lazım.

Önce twrp yükleyin sonra herşeyi içinden silin. Sonra en güncel son çıkan yazılımı yükleyin. Gene recovery moda girip hard reset atın. Açılmasını bekleyin tahminim sorun donanımsal değilse büyük ihtimalle çözülmüş olacaktır.

Benim Test Yaptığım versiyon sorun yok yöntem
1 combine yükle
COMBINATION_OLC_FA70_J730GMDXU3ARA2_BOXWares.tar
*#0808# sm aut adb seç reboot de
2 rom yükle
ama csc ye home csc yükle
J730GMDXU3ARC1
3.root at
sm-j730gm_mroot_700_2.tar

Geri
Üst Alt