silivriserdar

Genel Moderator
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy J7 SM-J700T cihazına ait full Türkçe yazılımının paylaşacağım.

Direk twrp yüklü gelecek isterseniz root edebilirsiniz.

Bu romu odin aracı ile sorunsuz yükleme yapabilirsiniz. Yükledikten sonra cihazınıza recovery moda girerek format atın.

Şifre Yok.

Lütfen konu altına yorum yaparken Teşekkürler, Elinize sağlık, süper, sağol, helal olsun gibi kelimeler yazıp konuları kirletmeyelim. Herkes aradığını bu mesajlar yüzünden bulamıyor. Altta beğen butonuna basmanız yeterlidir. Konu ile ilgili sorununuzu veya çözümünüz varsa yorum yapın. Konu ile alakasız cevaplar silinecektir.

dd858e92e04b4a3aa7d885ad9c3fe596.jpg

c50644b682cc6867877e48e8ac066f35.jpg

a942daa829eb44643e19a3afe1b053e2.jpg

aa453ce8acb89518674eba04ca5e1255.jpg

1d65517bf2ee7b0acfb1584ea01097d0.jpg

Burada ve buradan indirebilirsiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Merhaba arkadaşlar bu paylaşacağım konuda Samsung Galaxy J7 SM-J700T cihazına ait full Türkçe yazılımının paylaşacağım.

Direk twrp yüklü gelecek isterseniz root edebilirsiniz.

Bu romu odin aracı ile sorunsuz yükleme yapabilirsiniz. Yükledikten sonra cihazınıza recovery moda girerek format atın.

Şifre Yok.

dd858e92e04b4a3aa7d885ad9c3fe596.jpg

c50644b682cc6867877e48e8ac066f35.jpg

a942daa829eb44643e19a3afe1b053e2.jpg

aa453ce8acb89518674eba04ca5e1255.jpg

1d65517bf2ee7b0acfb1584ea01097d0.jpg

Öncelikle elinize sağlık hocam ben romu indirip kurdum şebeke sıfırlandı şebekeyi telefoncuda açtırdım fakat telefonu kapatıp açınca costum binary blocked by FRP Lock uyarısı verdi ve telefon açılmadı.Telefoncu orijinal romunu kurup kilidi kaldırdı ve bu romdan önce kullandığım 6.0.1 sürümünü geri yükledi ve şebekeyi açtı şu an telefonu eski romumla kullanıyorum bu romun yarısı Türkçe yarısı İngilizce Ortadoğu romu.Şimdi tekrar bu sizin romu yüklemek istiyorum.Acaba bu costum binary blocked by FRP Lock sorununu nasıl çözebiliriz?

Öncelikle elinize sağlık hocam ben romu indirip kurdum şebeke sıfırlandı şebekeyi telefoncuda açtırdım fakat telefonu kapatıp açınca costum binary blocked by FRP Lock uyarısı verdi ve telefon açılmadı.Telefoncu orijinal romunu kurup kilidi kaldırdı ve bu romdan önce kullandığım 6.0.1 sürümünü geri yükledi ve şebekeyi açtı şu an telefonu eski romumla kullanıyorum bu romun yarısı Türkçe yarısı İngilizce Ortadoğu romu.Şimdi tekrar bu sizin romu yüklemek istiyorum.Acaba bu costum binary blocked by FRP Lock sorununu nasıl çözebiliriz?
O by locked sorunu ayarlardan Geliştirici seçeneklerinde açık olan oem kilidini kapatınca oluyor.

Cihaza yazılımı yükleyin ardından format atın. Ardından telefoncu cihaza sadece patch işlemi yapacak. Bu işlemi yaptıktan sonra, siz cihazın ayarlarına girip uygulama yöneticisinde ayarlar bulun ve veriyi sil yapın.

Bu hataya bir daha düşmez.

hocam dikkatli bir şekilde yapmaya çalıştım ama bir türlü formatlayamamıştım ve hocam patch işlemi dediğiniz şey şebeke kaydı mı? Son olarak hocam romu sağlıklı bir şekilde yükledikten sonra rootu kaldırabilir miyiz ?

hocam dikkatli bir şekilde yapmaya çalıştım ama bir türlü formatlayamamıştım ve hocam patch işlemi dediğiniz şey şebeke kaydı mı? Son olarak hocam romu sağlıklı bir şekilde yükledikten sonra rootu kaldırabilir miyiz ?
Root kaldırırsanız cihazınızın şebeke vermez. Cihazınız yurt dışı olduğu için mecburen root yapılacak. Root olmak zorundadır.

Ve götürdüğünüz teknik servis bu son sürüm yazılımda elinde büyük ihtimalle Chimera Tool olmadığı için Android sürümünü aşağı çekip sizin deyiminizle şebeke işlemi yapmış.

Elinde Chimera Tool olması lazım. Chimera Tool en bu konudaki son sürüme işlem yapmaktadır.

Bu Chimera Tool ücretli bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur. Her telefoncu da olmayabilir.

Sıfırlama işlemini ayarlardan yapabilirsiniz.

Root kaldırırsanız cihazınızın şebeke vermez. Cihazınız yurt dışı olduğu için mecburen root yapılacak. Root olmak zorundadır.

Ve götürdüğünüz teknik servis bu son sürüm yazılımda elinde büyük ihtimalle Chimera Tool olmadığı için Android sürümünü aşağı çekip sizin deyiminizle şebeke işlemi yapmış.

Elinde Chimera Tool olması lazım. Chimera Tool en bu konudaki son sürüme işlem yapmaktadır.

Bu Chimera Tool ücretli bir araçtır ve genellikle cep telefonu tamir yapan yerlerde mevcuttur. Her telefoncu da olmayabilir.

Sıfırlama işlemini ayarlardan yapabilirsiniz.

hocam şu anda kullandığım sürümde root yok ve şebekede sorun yok.Telefoncu romunuzda da şebekeyi açmıştı iki gün kullandıktan sonra telefonu kapatıp açınca by locked uyarısı vermişti ve telefoncu eski sürümü yükleyip tekrar şebekeyi açmıştı.Hatta bu romu kullandıktan sonra ekran görüntüsünü almıştım.Ekli dosyayı görüntüle 3571

hocam şu anda kullandığım sürümde root yok ve şebekede sorun yok.Telefoncu romunuzda da şebekeyi açmıştı iki gün kullandıktan sonra telefonu kapatıp açınca by locked uyarısı vermişti ve telefoncu eski sürümü yükleyip tekrar şebekeyi açmıştı.Hatta bu romu kullandıktan sonra ekran görüntüsünü almıştım.Ekli dosyayı görüntüle 3571
Şu an cihazınızda root var. Ama siz onu göremezsiniz. Kontrol etmek için root cheker apk kurun. Veya CMD açın cihazınızın usb hata ayıklama açık şekilde bağlayın.

CMD ekranına aşağıdaki kodları girin. Çıkan ekran görüntüsünü veya yazıları konuya yazın.

adb devices

adb shell

su

Screenshot_20190403-221804.png
Rootchecker ekran görüntüsü

CMD nasıl oluyor bilmiyorum hocam telin pasaport kaydı durumunu da malesef bilmiyorum yalnız romunuzu yükledikten sonra imei numaram değişmemişti eskisiydi sadece şebeke yoktu ve muhtemelen konuyla alakası yoktur ama eski romumu yükledikten sonra sürekli bildirim geliyor hocam ekran görüntüsü şu şekilde

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190403-222524.png
    Screenshot_20190403-222524.png
    211.7 KB · Görüntüleme: 53
tıkladığımda da bu uyarıyı veriyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190403-222549.png
    Screenshot_20190403-222549.png
    90.7 KB · Görüntüleme: 39
Durum Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir
Üretici: ZTE Corporation Pazar Adı: ZTE MF190 Model Bilgileri
Hocam zaten bu imei başka cihazlara kopya olmuş. Şebeke vermez 3 5 güne benden söylemesi. Yaptırdığınız yere gidip durumu bildirin.

Artı dediğim gibi cihazınız boot.img üzerinden root edildiği için göremezsiniz. Root olmadan imei repair ve patch işlemi yapılmaz.

CMD PC'de açılır. PC varsa yukarıda yazdım.

hocam biraz fazla soru sordum farkındayım sonuç olarak romu odinle yükleyip şebekeyi açtırırsak telefon çökmez değil mi? Bir de bu şebekeyi illa Chimera Tool ile mi yapmalı telefoncuda var mı yok mu bilmiyorum o yüzden soruyorum geçen sefer şebeke açılmıştı ama hangi yöntemle yaptığını bilmiyorum.ekran görüntüsü burada
Screenshot_20181018-091903.jpg

hocam biraz fazla soru sordum farkındayım sonuç olarak romu odinle yükleyip şebekeyi açtırırsak telefon çökmez değil mi? Bir de bu şebekeyi illa Chimera Tool ile mi yapmalı telefoncuda var mı yok mu bilmiyorum o yüzden soruyorum geçen sefer şebeke açılmıştı ama hangi yöntemle yaptığını bilmiyorum.ekran görüntüsü burada
Ekli dosyayı görüntüle 3577

Dediklerimi yaparsanız çökmez. Çökse de şebeke gitmeden yöntemleri vardır.

Siz sadece son sürüm android 7.1.1 sürümünde şebeke gelmesini istiyorum deyin o anlar. Android 7.1.1 Türkçe kullanmak istiyorum deyin.

sa hocam romu şu anda kurdum telefon t mobile logosunda takılı kaldı açılmıyor

Yaptım hocam twrp den işe yaramadı

Geri
Üst Alt