Samsung Galaxy J7 SM-J710F/DS Sadece Acil Aramalar Sorunu

alitoprax

Üye
Şuan kullanmakta oldugum ekteki resimdeki yazilimla telefon geldi bana yurtdisindan aldim ancak suan kullanmakta oldugum bana gelen rom haricinde herhangi bir custom veya stock roma gecsem bile sadece acil aramalae yazip sebeke gelmiyor ama telefona kurulu olarak gelen rom da sebeke felan geliyor sadece custom romlarda sebeke gelmiyor imei olmasina ragmen bide nasil cozecegimi bilmiyorum ekteki fotografta suan kullanmakta oldugum yazilim mevcut aynisini sammobileden indirdim kurdum ve ayni rom olmasina ragmen onda bile sadece acil aramalar yaziyor sonra tabi yine twrp yedegime dondum . Sorum bu imei olmasina ragmen twrp yedegim haricindeki romlarda neden sadece acil aramalar yaziyor ve ayni cscye sahip ve u surumune sahip romlari yuklememe ragmen nasil cozebilirim

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190202-205250.png
    Screenshot_20190202-205250.png
    117.5 KB · Görüntüleme: 110
  • Screenshot_20190202-205241.png
    Screenshot_20190202-205241.png
    119.5 KB · Görüntüleme: 103
  • Screenshot_20190202-205138.png
    Screenshot_20190202-205138.png
    74 KB · Görüntüleme: 90
Öncelikle sunu soyleyeyim. Elinizde box varmi.
Cihaz yurt disi daha once repair işlemi yapilmis sanirim. Siz yazilim yukledikten sonra patch de yapmaniz lazim. Patch icin z3x veya octopus olmasi lazim. Bu araclar ucretlidir ve teknik servislerde bulunur.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Öncelikle sunu soyleyeyim. Elinizde box varmi.
Cihaz yurt disi daha once repair işlemi yapilmis sanirim. Siz yazilim yukledikten sonra patch de yapmaniz lazim. Patch icin z3x veya octopus olmasi lazim. Bu araclar ucretlidir ve teknik servislerde bulunur.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet onceden sanirim yurtdisi oldugu icin box ile imei islemi gormus ve telefonda rootlu olarak geldi ancak supersu vs yoktu rootlu oldugunu tesadufen anladim.Elimde box yok malesef teknik servisler acaba ilgilenirlermi ? Ve patch yapildiktan sonra istedigimiz gibi custom rom yuklemede sikinti olusurmu?

Evet onceden sanirim yurtdisi oldugu icin box ile imei islemi gormus ve telefonda rootlu olarak geldi ancak supersu vs yoktu rootlu oldugunu tesadufen anladim.Elimde box yok malesef teknik servisler acaba ilgilenirlermi ? Ve patch yapildiktan sonra istedigimiz gibi custom rom yuklemede sikinti olusurmu?
Supersu haricinde farklı bir şekilde rootlanmış olabilir daha önce işlem yapılmışmı kontrol edebilmeniz için cihazı Download mode alın ve Knox sayacına bakıp kontrol edebilirsiniz. Cihazınız açık iken *#0011# yapın ve imei status nedir Kontrol edin. Okey ise şebeke sorunu imei ile alakalı olmayabilir. NG ise daha önce işlem yapılmış olabilir.

Imei status : Ok yaziyor nasil bir islem yapmak gerekir

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190202-215334.png
    Screenshot_20190202-215334.png
    121.7 KB · Görüntüleme: 102
zaten ikisinede baktim ikiside statusu ok gozukuyor onceden zaten imeiyi edevlet uzerinden sorgulaattim kayitli gozukuyor.

Şuanki kullandigim romla alakasi varmi statusde ok yazmasinda acaba cunku suan sebeke vs sikintisi yok orjinal halindeyim ?

Şuan kullanmakta oldugum ekteki resimdeki yazilimla telefon geldi bana yurtdisindan aldim ancak suan kullanmakta oldugum bana gelen rom haricinde herhangi bir custom veya stock roma gecsem bile sadece acil aramalae yazip sebeke gelmiyor ama telefona kurulu olarak gelen rom da sebeke felan geliyor sadece custom romlarda sebeke gelmiyor imei olmasina ragmen bide nasil cozecegimi bilmiyorum ekteki fotografta suan kullanmakta oldugum yazilim mevcut aynisini sammobileden indirdim kurdum ve ayni rom olmasina ragmen onda bile sadece acil aramalar yaziyor sonra tabi yine twrp yedegime dondum . Sorum bu imei olmasina ragmen twrp yedegim haricindeki romlarda neden sadece acil aramalar yaziyor ve ayni cscye sahip ve u surumune sahip romlari yuklememe ragmen nasil cozebilirim
Öncelikle twrp yedeğinizi güvenli bir yere depolayın.
Şunu deneyebilirsin:
1-twrp den EFS yedeği alın(onuda güvenli bir yere depolayın) ,
2-sonra yüklemek istediğin custom ve veya stock romu yükleyin,
3-cihazı rootlayın(custom rom rootlu ise burayı geçin)
4-twrp den EFS yedeğini geri yükleyin..
Eğer bu yöntemle başarılı olmazsanız.
Twrp den rom yedeğinizi geri yükleyin.
Profesyonel yardım alın veya internet ten crackli boxlar ile deneyin.

Bu İşlemleri yapmak tamamen sizin tercihiniz ile alakalıdır. Gsmturkey.net veya üyeler sorumlu değildir.

Zaten bu sorunu yasadigimda ilk basta aklima efs yedegini twrpden yuklemek gelmisti ancak bu sorunumu cozmedi ne yazikki tekrar belki bidaha denerim . Oncedendd crackli samsung tool pro ile imei repair vs yapan viddolar vardi ayni benim gibi sorun yasiyorlardi boyle cozuyorardi bende denedim ancak tam i yaparken birden program kapaniyor

bu videodakini denedim ve bundan oncede bir kac kez diger videolardan bakarakda denemeye calistim ancak hep hatalarla karsilastim program kapaniyor .

bu videodakini denedim ve bundan oncede bir kac kez diger videolardan bakarakda denemeye calistim ancak hep hatalarla karsilastim program kapaniyor .
Samsung tool pro 29.5 c***k olanlardan biri düzgün çalışıyor. Onu netten bulabilirsen dene. Şayet bulursan. İmei yerinde duruyor ise ve cihaz rootlu ise sadece patch cert yeterli olacaktır. Bu işlem custom romlarda başarılı olmayabilir. Stock üzerinde dene.

dostum yedeğini aldığın romun boot'unda mroot olduğu için pack ok olarak çıkıyor supersu olmamasinin sebebi cihaza mroot atılmış cihaz her açıldığındada mroot kendini boot ediyor eğer farklı rom yüklemek istiyorsan cihaza tekrar root atman ve cert pack yapman gerekiyor rom atarken u sürümünü yükseltmemeye özen göster

IMEI numarası kayıtlı ve Cert Status OK ise cihazda başka bir sorun vardır. Genelde donanımsal sorun olarak karşımıza çıkar. Hattınızı görüyor mu telefonunuz? Ve hattınız aramalara açık mı?

Yardimlariniz icin tessekurler . Biraz telefonu kurcaladim ve telefonun orjinal imeisine dondurdum ve suan her romda calisiyor. yasaluyari diye mesaj geldi belli bi sure beni idare eder sonra imei attiririm telefoncudan .suan istedigim her romda sikinti cikmiyor artik ancak suanki sorun; ben onceden u5 oreo yukledim ve suan u surumunu dusuremiyorum combination vs denedim olmuyor biyerde ayni android surumune sahip (u surumu dusuk ) yazilim yuklersek duzelecegini soylemis ancak yuklesem duzelirmi bilmiyorum cunku suan u5 nougat romuna dondum ve suan diger u4 nougat romuna odinden donerken fail veriyor sanirim dusuremiyorum dusurmem lazim cunku volte servisinden yararlanmam icin u2 tr oreo romuna donmem lazim .

Yardimlariniz icin tessekurler . Biraz telefonu kurcaladim ve telefom kendide has saf imeisine dondurdum ve suan her yazilimda calisiyor yaslauyari diye mesaj geldi belli bi sure beni idare eder sonra imei attiririm telefoncudan neyse suan istedigim her romda sikinti cikmiyor artik ancan suamki sorun ben onceden u5 oreo yukledim ve suan u surumunu dusuremiyorum combination vs denedim olmuyor biyerde ayni android surumune sahip u surumu dusuk yazilim yuklersek duzelecegini soylemis ancak yuklesem duzelirmi bilmiyorum cunku suan u5 nougat romuna dondum ve suan diger u4 nougat romuna odinden donerken fail veriyor sanirim dusuremiyorum dusurmem lazim cunku volte servisinden yararlanmam icin u2 tr oreo romuna donmem lazim .
Ayri bir konu acmam gerekiyormu

Yardimlariniz icin tessekurler . Biraz telefonu kurcaladim ve telefonun orjinal imeisine dondurdum ve suan her romda calisiyor. yasaluyari diye mesaj geldi belli bi sure beni idare eder sonra imei attiririm telefoncudan .suan istedigim her romda sikinti cikmiyor artik ancak suanki sorun; ben onceden u5 oreo yukledim ve suan u surumunu dusuremiyorum combination vs denedim olmuyor biyerde ayni android surumune sahip (u surumu dusuk ) yazilim yuklersek duzelecegini soylemis ancak yuklesem duzelirmi bilmiyorum cunku suan u5 nougat romuna dondum ve suan diger u4 nougat romuna odinden donerken fail veriyor sanirim dusuremiyorum dusurmem lazim cunku volte servisinden yararlanmam icin u2 tr oreo romuna donmem lazim .
Samsung U Sürümü Hakkında

Geri
Üst Alt