ysfakc

Üye
Öncelikle en alttaki dosyaları indiriyoruz
Süper su
TWRP

-Telefonun geliştirici seçeneklerini aktif edip oem kilidi ve usb hata ayıklamayı açıyoruz.
-İndirdiğimiz dosyalardan SR1-SuperSU dosyasını telefona HAFIZA KARTI takarak atıyoruz.
- Telefonu ses kısma+ home tusu+ acma tusu ile download moduna alıyoruz
-Sonra telefonu bilgisayara bağlıyoruz ve odin programında ID:COM sekmesi aktif olmasını bekliyoruz.
-Daha sonra odini aşağıdaki resim gibi ayarlıyoruz ve starta tıklıyoruz işlem 3 4 sn sürüyor ve PASS yazısı çıkıyor.
-Sonra telefonun bataryasını çıkarıp 10 sn bekliyoruz ve bu kez ses açma+home+açma tuşu ile twrp menüsüne ulaşıyoruz.
-karşımıza çıkan ekranda hiçbir şeye dokunmadan alttakı çubuğu sağa dogru kaydırıyoruz ve gelen ekranda install e tıklayıp altta select stronge den hafıza kartını seçip daha önce telefona attıgımız supersuyu yüklüyoruz.
NOT:cihaz bütünlüğü bozuldu telefonunuz sıfırlanacak uyarı alınırsa:
telefonu yine ses açma home power tuşundan twrp ye alıp sıfırlıyoruz aynı işlemi tekrar yapıyoruz olana kadar devam..

Ve telefonumuz artık rootlu.

Ekli dosyalar

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    98.8 KB · Görüntüleme: 141
1. direk telefona indirip sd kartamı atıcaz
2 j710fq 8.1.0 sürümüm olurmu

"8.1.0" oolan versiyona uymaz bu abim. Cihaz Nougat "7.0" olmalı. Dilerseniz Sd Karta da atarak bu işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz de Otg Flash Disk kullanırsınız Süpersu Dosyasını otg flash disk veya hafıza kartının içine atıp cihazınıza kurarsınız. Konuda dikkat edeceğiniz tek husus 8.1.0 da "Süpersu" dosuası çalışmaz.

8.1.0 sürümünde denemek lazım. Eğer twrp açar ise önce sıfırlamak lazım. Sonra magisk Manager deneme yapılabilir veya magisk yükledikten sonra no ecrpyty dm verity zip ile cihaz kendini açabilir. Deneme fırsatım olmadı.

Sıfırlama ekranı geldi twrp supersu rottlayinca sıfırlamiyor çözümü nedir tekrar nasil rootlaya bilirim 7.0 sürüm

Sıfırlama ekranı geldi twrp supersu rottlayinca sıfırlamiyor çözümü nedir tekrar nasil rootlaya bilirim 7.0 sürüm
Sıfırlama işlemi gelip sıfırlamıyorsa cihazı kapatın kendiniz recovery mode alıp sıfırlayın cihazı twrp yüklüyse twrp den sıfırlayıp süpersu yükleyin rootlanacaktır

Son düzenleme:
8.1.0 sürümünde denemek lazım. Eğer twrp açar ise önce sıfırlamak lazım. Sonra magisk Manager deneme yapılabilir veya magisk yükledikten sonra no ecrpyty dm verity zip ile cihaz kendini açabilir. Deneme fırsatım olmadı.
Silivri Serdar Bey bu no ecrpyty dm verity zip işlemini neden yapıyolar bazı cihazlarda? Ben Magisk (mecisk) rootta izliyorum adamalr bunu yapıyor. yapmasa nolur? Cihaz açmaz mı? Birde bazen de twrp işlemini yaparken ilk gelen ekranı swipelamıyorlar read only diye bişe var ona basıp twrpnin içine giriyolar sebebi nedir? Amaç nedir yani

Silivri Serdar Bey bu no ecrpyty dm verity zip işlemini neden yapıyolar bazı cihazlarda? Ben Magisk (mecisk) rootta izliyorum adamalr bunu yapıyor. yapmasa nolur? Cihaz açmaz mı? Birde bazen de twrp işlemini yaparken ilk gelen ekranı swipelamıyorlar read only diye bişe var ona basıp twrpnin içine giriyolar sebebi nedir? Amaç nedir yani
@silivriserdar

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Android 7.0 sürümünde çok kullanılırdı. Android 8.0 ve 9.0 sürümünde no ecrpyty dm verity dosyasına gerek kalmadı. Çünkü Magisk zip kullanıyoruz. Ama SuperSU kullandığımız zaman no ecrpyty dm verity zip lazım oluyordu.

Android 7 den sonra SuperSU kullanmak cihazda değişik sorunlara yol açıyor.

Android 7.0 sürümünde çok kullanılırdı. Android 8.0 ve 9.0 sürümünde no ecrpyty dm verity dosyasına gerek kalmadı. Çünkü Magisk zip kullanıyoruz. Ama SuperSU kullandığımız zaman no ecrpyty dm verity zip lazım oluyordu.

de işte ben bi video izledim daha az evvel ama şimdi yolla bana desen valla bulamam neyse adam tamda bu dediklerimi yapıyodu. Zaten magisk kuruyosak ne gerek var ki onlara

Serdar abiye katılıyorum ;)

MI 6 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Geri
Üst Alt