Yardım Samsung Galaxy M11 TWRP Yüklerken Hata

E

enesonlys

Günlerdir Samsung Galaxy M11 cihazıma root atmaya çalışıyorum. Root, room atma gibi işlemler hakkında daha önce bir deneyimim olmadı. SanMobile sitesinden Stock Room yükledim çünkü odin ile TWRP yüklemeye çalışırken oem kilidi açık olmasına rağmen "custom binary blocked by oem lock" hatası alıyordum Stock Room yükledikten sonra bu hata düzeldi ve başarılı bir şekilde Stock room ile beraber Magisk yazılımını TWRP ile kurdum. Cihazı açtığımda ise deoplama alanı -17gb olduğunu ve hiç bir dosya yükleyemediğimi farkettim ve TWRP'den tekrar Stock room yükledim. Stock Room yüklendikten sonra Magisk yazılımını indirmek için geliştirici seçeneklerine girdiğimde OEM kilidinin olmadığını farkettim tekrar
Kısacası: OdinV3 ile TWRP yüklemek için dowland menüsüne geldiğimde şu hata ile karşılaştım. "only official released binaries are allowed to be flashed" bu hatayı çok uğraşsamda çözemedim sebebini bilen var mı?
Screenshot_1.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Günlerdir Samsung Galaxy M11 cihazıma root atmaya çalışıyorum. Root, room atma gibi işlemler hakkında daha önce bir deneyimim olmadı. SanMobile sitesinden Stock Room yükledim çünkü odin ile TWRP yüklemeye çalışırken oem kilidi açık olmasına rağmen "custom binary blocked by oem lock" hatası alıyordum Stock Room yükledikten sonra bu hata düzeldi ve başarılı bir şekilde Stock room ile beraber Magisk yazılımını TWRP ile kurdum. Cihazı açtığımda ise deoplama alanı -17gb olduğunu ve hiç bir dosya yükleyemediğimi farkettim ve TWRP'den tekrar Stock room yükledim. Stock Room yüklendikten sonra Magisk yazılımını indirmek için geliştirici seçeneklerine girdiğimde OEM kilidinin olmadığını farkettim tekrar
Kısacası: OdinV3 ile TWRP yüklemek için dowland menüsüne geldiğimde şu hata ile karşılaştım. "only official released binaries are allowed to be flashed" bu hatayı çok uğraşsamda çözemedim sebebini bilen var mı?Ekli dosyayı görüntüle 16023
Ustam cihazın hem prenormal hem oem lock : on bunu çözmek için
cihazı açıp wifi bagla oem kilidini aç oem lock : off olması lazım ve cihaz prenormalden kalkması lazım yoksa yükleme yapmaz

Ustam cihazın hem prenormal hem oem lock : on bunu çözmek için
cihazı açıp wifi bagla oem kilidini aç oem lock : off olması lazım ve cihaz prenormalden kalkması lazım yoksa yükleme yapmaz
Geliştirici seçeneklerinde eskiden oem kilitleme vardı ama artık yok, prenormalden nasıl kaldıracağım
Screenshot_20210730-182343_Settings.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cihazı Wifi ye bağladıktan sonra youtube üzerinden bir kaç video izle sonra tekrar geliştiriciye gir otomatik olarak görünmesi lazım ustam.
Telefonu 2 saattir WiFi üzerinden kullanmaktayım youtubeden 17dklık video izledim hatta ama açılmadı.

KG status: prenormal olduğu için gelmiyor olabilir mi?

Açılacağını pek sanmıyorum formu açalı 5 saat oldu ve hala OEM kilidi seçeneği yok, başka neyden kaynaklanıyor olabilir?
bazen yazılımdan kaynaklanabiliyor farklı bölge yazılımı atıp deneyiniz.

bazen yazılımdan kaynaklanabiliyor farklı bölge yazılımı atıp deneyiniz.
Bu konuyu yabancı forum sitelerinde çok araştırdım ve OEM klidi seçeneği KG Status: Prenormal olduğundan dolayı gözükmüyormuş bu sadece samsunga 2017+ cihazlarında hırsızlık sebebi ile güvenlik amaçlı bulunmaktaymış. Kaldırmanın yolu ise 168 saat boyunca İnternete bağlı bir şekilde telefonun çalışması gerekiyor ve google/samsung hesaplarının giriş yapılı olması gerekiyormuş. Prenormal olmasının sebebini tam anlamadım ama sanırım TWRP den yaptığım birşeyden kaynaklı. Umarım bu bilgiler doğrudur.

Geri
Üst Alt