Samsung Galaxy M20 Data Bölümünü Mount Etme

kamuran731

Üye
Rootlu M20 telefonda TWRP den Data bölümü mount edilemiyor.
Wipe > advance wipe kısmında Data yı Seçip Repair file system > Change file system tıklayıp EXT2 seçip onayladığımda
Data mount edilebiliyor ama telefonu yeniden başlattığımda
your phone is encrypted for security.
To start up your device. enter your password
. uyarılı şifre isteyen bir ekran geliyor

AP.trar içerisinde bulunan userdata.tar dosyasını odin ile yüklediğimde
Telefon şifre istemeden ama sıfırlanarak açılıyor

Dosya sitemini mount edilebilecek durumdan çıkartmdan Bu ekranı geçmenin bir yolunu bilen varmı?

Normalde wipe bölümünde format data dan yes yazıp sıfırlayınca aktif olması gerekiyor ama telefon yeniden başlatınca yine aynı oluyorsa twrp den de kaynaklı olabiliyor

Normalde wipe bölümünde format data dan yes yazıp sıfırlayınca aktif olması gerekiyor ama telefon yeniden başlatınca yine aynı oluyorsa twrp den de kaynaklı olabiliyor
wipe bölümünde format data yaptım yine aynı.
TWRP-3.3.0-0 kulanıyorum, TWRP den olduğunu sanmıyorum.
9.0 yazılım kullanıyorum. Yazılıma eklenen bir güvenlik engeli olduğunu düşünüyorum
oreo da böyle bir sorun olmayabilir ama oreo kullanmadığım için kesin bir şey diyemiyorum
siz ne düşünüyorsunuz bu hususta Hocam

wipe bölümünde format data yaptım yine aynı.
TWRP-3.3.0-0 kulanıyorum, TWRP den olduğunu sanmıyorum.
9.0 yazılım kullanıyorum. Yazılıma eklenen bir güvenlik engeli olduğunu düşünüyorum
oreo da böyle bir sorun olmayabilir ama oreo kullanmadığım için kesin bir şey diyemiyorum
siz ne düşünüyorsunuz bu hususta Hocam
A10 m10 ve devamı olan serilerde güvenlik diğerlerinden farklı zaten. Daha önce yükledim bu modellerden birine de böyle bişey yaşamadım

Twrp den data bölümünün format türünü değiştirerek mount edilebilmesini sağladıktan sonra;
userdata.img içerisindeki dosyaları unpack ettikten sonra dosyaları data bölümüne kopyalarsak sorun çözülebilir belki
userdata dosyası img veya tar olarak yüklendiğinde data bölümünü unmount edilemeyecek şekilde ayarlıyor diye düşünüyorum

userdata.img dosyasını unpack etme konusunda tecrübeli
Hoca ve Arkadaşlarımızdan yardım bekliyorum

Geri
Üst Alt