Yardım Samsung Galaxy Note 10 Plus SM-N975F Açılışta Kırmızı Uyarı Yazıları

maselz

Üye
Merhabalar sm-n975f ds cihazımın günü dolunca imei tamir ettirdim fakat açılışta kırmızı uyarı yazıları çıkıyor. (bu cihaz orjinal samsung yazılımı ile çalışmıyor güvenlik sorunlarına sebep olabilir gibi) Bu durumdan kurtulmak mümkünmüdür? Server imeiden bahsediliyor yapıldığında odinle rom yüklense dahi imeinin gitmediğini sorunsuz güncelleme aldığını söylüyorlar doğrumudur? Server imei yi uzaktan yardım ile yapabiliyormusunuz? ve fiyatı nedir?

Ekli dosyalar

• thumbnail_Screenshot_20201103-020153_DeviceKeystring.jpg
    thumbnail_Screenshot_20201103-020153_DeviceKeystring.jpg
    75.5 KB · Görüntüleme: 30
Merhabalar sm-n975f ds cihazımın günü dolunca imei tamir ettirdim fakat açılışta kırmızı uyarı yazıları çıkıyor. (bu cihaz orjinal samsung yazılımı ile çalışmıyor güvenlik sorunlarına sebep olabilir gibi) Bu durumdan kurtulmak mümkünmüdür? Server imeiden bahsediliyor yapıldığında odinle rom yüklense dahi imeinin gitmediğini sorunsuz güncelleme aldığını söylüyorlar doğrumudur? Server imei yi uzaktan yardım ile yapabiliyormusunuz? ve fiyatı nedir?

İşlemi yapan arkadaş logo Fix adımını atlamış. Korkacak bir durum yok, root izni ve Bootloader kilidi açılması sonrası tüm telefonlarda güvenlik önlemi mesajları alırsınız. Bilmediğiniz 3üncü parti uygulamalara kök dizin izni vermemeniz için göz korkutma olay tamamen, bilinçsizce kaynağı belirsiz uygulamalar yüklenmediği sürece cihazda herhangi bir sorun veya güvenlik açığı olmaz. Şebeke yaması yapılması ve kalıcı olması için Samsunglarda root daimi olarak mevcut olmalidir. Cihazın Açılıştaki yazı ve güvenlik bildirim logosunu ise EFT dongle vb. Programlar ile normale cevirebilirsiniz veya logo fix dosyasını bulup kendiniz Odin in BL kısmından flashlayabilirsiniz. Server üzeri dedikleri şeye de mecbur olmadığınız sürece bulaşmayın. Garantisi de olmaz, fiyatlar da fahiş olur. Güncelleme yapmadan su anki sürümde sadece logo fix yapmanızı tavsiye ederim

Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Yalnız bende o programların hiçbiri yok. Dediğiniz dosyayı nasıl temin edeceğim ve odin ile yükleme yaparsam imei gitmez mi?

SM-N975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

İşlemi yapan arkadaş logo Fix adımını atlamış. Korkacak bir durum yok, root izni ve Bootloader kilidi açılması sonrası tüm telefonlarda güvenlik önlemi mesajları alırsınız. Bilmediğiniz 3üncü parti uygulamalara kök dizin izni vermemeniz için göz korkutma olay tamamen, bilinçsizce kaynağı belirsiz uygulamalar yüklenmediği sürece cihazda herhangi bir sorun veya güvenlik açığı olmaz. Şebeke yaması yapılması ve kalıcı olması için Samsunglarda root daimi olarak mevcut olmalidir. Cihazın Açılıştaki yazı ve güvenlik bildirim logosunu ise EFT dongle vb. Programlar ile normale cevirebilirsiniz veya logo fix dosyasını bulup kendiniz Odin in BL kısmından flashlayabilirsiniz. Server üzeri dedikleri şeye de mecbur olmadığınız sürece bulaşmayın. Garantisi de olmaz, fiyatlar da fahiş olur. Güncelleme yapmadan su anki sürümde sadece logo fix yapmanızı tavsiye ederim
Cevabınız için teşekkür ederim hocam. Yalnız bende o programların hiçbiri yok. Dediğiniz dosyayı nasıl temin edeceğim ve odin ile yükleme yaparsam imei gitmez mi?

dosyayı atarız sorun değil ve yükleme yapıldığında da her hangi bir sorun çıkmaz

Arkadaş paylaşmış zaten fix dosyasını. BL den flashlama yapın. AP ve CP ye dokunmadığınız sürece şebeke ile ilgili sorun yaşamazsınız.

Sayın hocalarım son birşey daha sorayim affınıza mahcuben benim cihazda ekranda ikide bir parmak izi güncelleme çıkıyır ve iptal edemiyorum bu bildirim kapatılamaz diyor. Bunu kapatmanın bir yöntemi varmı?

Ekran görüntüsü
bdaa757d95ac07782fd0e7450498d03e.jpg
e3db02002475fe46c67b257c85624629.jpg

Arkadaş paylaşmış zaten fix dosyasını. BL den flashlama yapın. AP ve CP ye dokunmadığınız sürece şebeke ile ilgili sorun yaşamazsınız.
Hocam bende note 10 plus var exynos model çift simli one ui 2.1 Ağustos güncellemesinde kaldı malum imei kaydı olduğu için güncelleme gelmiyor ben ise telefonumu güncellemek istiyorum odin veya farklı bir yol varsa o yolla. Ama imei gider mi gitmez mi bilmiyorum şebeke gider diyorlar onuda bilmiyorum. Şuna bile razıyım uzaktan yapılabiliyorsa güncelleyelim sonra tekrar imei atalım.
Screenshot_20201128-160014_DeviceKeystring.jpg

Hocam bende note 10 plus var exynos model çift simli one ui 2.1 Ağustos güncellemesinde kaldı malum imei kaydı olduğu için güncelleme gelmiyor ben ise telefonumu güncellemek istiyorum odin veya farklı bir yol varsa o yolla. Ama imei gider mi gitmez mi bilmiyorum şebeke gider diyorlar onuda bilmiyorum. Şuna bile razıyım uzaktan yapılabiliyorsa güncelleyelim sonra tekrar imei atalım.Ekli dosyayı görüntüle 13998

Güncelleme yapmak istemenizin sebebi nedir? Repair + patch işlemi görmüş cihazlar update olmaz. Yapılsa da şebeke durumu NG olur ve şebeke gelemez. İşlemi yapan teknik servise verin aynı işlemi daha güncel bir firmware ile tekrarlatın. Elinizde profesyonel toollar yoksa sizin yapabileceğiniz bir şey yok.

Güncelleme yapmak istemenizin sebebi nedir? Repair + patch işlemi görmüş cihazlar update olmaz. Yapılsa da şebeke durumu NG olur ve şebeke gelemez. İşlemi yapan teknik servise verin aynı işlemi daha güncel bir firmware ile tekrarlatın. Elinizde profesyonel toollar yoksa sizin yapabileceğiniz bir şey yok.
Hocam eski sürüm olduğu için one ui 2.1 de kamera ile alakalı bir kaç hata var ve daha öncede s10 + kullanmıştım ui 2.5 ti daha hızlıydı yani yazılımsal sıkıntı olduğunu düşünüyorum ve kablosuz dex gibi birkaç özellikte var. Bu işi ben kendim zaten yapamam ancak yapabilecek veya sizin referans olabileceğiniz kişiler var ise telefonu bu şekilde güncellemek istiyorum.araştırmalarım sonucu dediğiniz gibi imei ler gitmez ancak NG durumuna düşer bunun içinde pach cert yapılması gerekiyormuş. Ama her sürümde olur mu olmaz mı bilmiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim. İyi günler.

Geri
Üst Alt