Tavsiye Samsung Galaxy Note 10 Plus SM-N975F IMEI Değişimi Sonrası Güncelleme Yaptım, Şebeke Hatası Yaşıyorum

• Konbuyu başlatan yusuf7575
  • Başlangıç tarihi
Chimera tools a bir güncelleme geldi. fakat patch cert yine yok... ancak cihazın orjinal imei lerini geri yükleme seçeneği belki olabilir. deneyen olursa yazarsa bilgi sahibi olmuş oluruz

Cihazin ilk imeilerinin yüklenmesi herhangi yeni bir oluşuma sebebiyet vereceğini sanmıyorum, çünkü cihazda şebeke yine olmayacak.

N975F U4 güncellemesi bekleyenler, patch cert güncellemesi geldi, cihazınızı yaptırabilir, şebeke sorunundan kurtulabilirsiniz.

Arkadaşlar mayıs güncellemesi alan telefonlar için bir güncelleme mevcut şuan piyasada fakat sıkıntılı ben yaptırdım 1 gün sonra şebeke tekrar gitti. Benim asıl sormak istediğim şu ben telefonumu imei atılmadan önceki haline getirme şansım varmı. Çünkü ben imei mi yasal olarak kaydettirdim bu işlerden bıkınca ama yine problem devam etti.O yüzden ben telefonumu ilk aldığım hale getirebilirsem artık yasal olan imei ile sıkıntısız kullanabilirim diye düşünüyorum. Şuan telefonumun 1. Slotunda çakılmış imei 2. Slotunda orijinal imei var.

Arkadaşlar mayıs güncellemesi alan telefonlar için bir güncelleme mevcut şuan piyasada fakat sıkıntılı ben yaptırdım 1 gün sonra şebeke tekrar gitti. Benim asıl sormak istediğim şu ben telefonumu imei atılmadan önceki haline getirme şansım varmı. Çünkü ben imei mi yasal olarak kaydettirdim bu işlerden bıkınca ama yine problem devam etti.O yüzden ben telefonumu ilk aldığım hale getirebilirsem artık yasal olan imei ile sıkıntısız kullanabilirim diye düşünüyorum. Şuan telefonumun 1. Slotunda çakılmış imei 2. Slotunda orijinal imei var.
Cihazın original kendi EFS yedekleri var mı? Veya original IMEI yazıp denemek lazım.

Cihazın original kendi EFS yedekleri var mı? Veya original IMEI yazıp denemek lazım.
Telefoncu arkadaş yedek almadan yapmış o yüzden yedeğim yok. Ama orijinal hale getirmek için samsung servise götürsem ilk yazılımını atıp düzelteme imkanları varmıdır diye düşündüm.

Telefoncu arkadaş yedek almadan yapmış o yüzden yedeğim yok. Ama orijinal hale getirmek için samsung servise götürsem ilk yazılımını atıp düzelteme imkanları varmıdır diye düşündüm.
Denemek lazım.

Repair started
Gathering phone info...
Collecting information. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Model: SM-N975F
Carrier ID: ECT
Sales Code: ECT
Country Code: Nigeria
Timezone: Europe/Istanbul
Android Version: 10 [QP1A.190711.020] [SDK 29]
Build Date: Thu Jul 23 20:05:07 KST 2020
PDA Version: N975FXXS6CTGA [july 2020, revA]
Phone Version: N975FXXS6CTGA [july 2020, revA]
CSC Version: N975FOXM6CTGA [july 2020, revA]
Board Platform: UNIVERSAL9825
Modem Platform: SHANNON5000
Serial Number:
Imei: 351591*******158
Imei2: 35159******5156
Network Type: GSM
SIM Status: ABSENT,ABSENT
Multisim Config: DSDS
Knox Version: v30
Warranty Bit: 1
Security Patch: 2020-08-01
Repair imei...
The operation is in progress. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Current imei: 3515***********58
Repaired imei: 861*********090
Current imei2: 3515*********156
Repaired imei2: 861*********108
Successfully finished.
Finished at local time: [10.24.20 15:12:31]

Patch certificate started
Gathering phone info...
Collecting information. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Model: SM-N975F
Carrier ID: ECT
Sales Code: ECT
Country Code: Nigeria
Timezone: Europe/Istanbul
Android Version: 10 [QP1A.190711.020] [SDK 29]
Build Date: Thu Jul 23 20:05:07 KST 2020
PDA Version: N975FXXS6CTGA [july 2020, revA]
Phone Version: N975FXXS6CTGA [july 2020, revA]
CSC Version: N975FOXM6CTGA [july 2020, revA]
Board Platform: UNIVERSAL9825
Modem Platform: SHANNON5000
Serial Number:
Imei: 861**********90
Imei2: 861**********08
Network Type: GSM
SIM Status: ABSENT,ABSENT
Multisim Config: DSDS
Knox Version: v30
Warranty Bit: 1
Security Patch: 2020-08-01
Preparing...
Checking root access.
The phone is rooted by: 20.4:MAGISKSU
Reading data...
The operation is in progress. Be patient! Do NOT disconnect the phone!
Patching certificate...
Checking root access.
The phone must be started in recovery mode to be rooted!
To start recovery, you must use a key combo at startup. Usually [volume_up + power] or [volume_up + bixby + power].
Without root the patchcert will not work!
Restarting phone in recovery mode...
About 30-180 seconds after the phone starts, the signal strength indicator turns OFF and then turns ON again after a few seconds.
You can check the status of the imei using: *#0011#
The patchcert can be removed by repeating the process.
After installing new firmware, the patchcert process must be repeated.
Successfully finished.
Finished at local time: [10.24.20 15:16:57]

Geri
Üst Alt