Yardım Samsung Galaxy Note 2 GT-N7100 IMEI Repair Sorunu

• Konbuyu başlatan ugurayalp
  • Başlangıç tarihi
N7100XXUFND4_N7100OJVFND3_N7100XXUFND3_HOME.tar var elimde aynısı sanırım. Sağol yine de baya uğraştın kafanı şişirdim hakkını helal et şimdiden
sıkıntı değil inşallah sorun çözülür dediğim gibi samsung yazısında kalırsa cihaza hard reset yap biraz bekle

Umarım geri dönüş yaparsınız yoksa mağlubiyeti kabul edip telefonu telefoncuya götüreceğim. Elimde Samsung Note 2 (N7100) bı telefon var. Geçen gün telefonun şarjı bitti açmaya çalışırken noldu ise telefon soft brick oldu açılışta Samsung yazısında kalıyordu. Bende sinir olup telefona rom yükledim ve Android sürümünü 4.4.4 e yükselttim. Ancak telefonu açtığımda sinyal yoktu ve IMEI null du. Telefona Stock Rom yükledim tekrar telefon yine Samsung ekranında kalıyordu. Custom Rom u tekrar kurdum bu sefer şebeke gelmişti ama mobil ağda kapalı hatası alıyordum telefonun IMEI 0049la başlayan bı IMEI olmuştu. Samsung Tool Programı ile IMEI Repair işlemi yapmak istiyorum. Modeli N7100 girip Repair dediğimde önce model numaranız bu değil telefona ciddi hasar verebilir diye bı uyarı penceresi geliyor devam et deyip işleme başladığında ise ya Ztool seçilen model numarasını bulamadı hatasını alıyorum ya da crb dosya yolu bulunamadı diyor. (İnternetten birkaç farklı sürümünü indirip denedim hep bu iki hatadan birini aldım.) Yüklediğim Rom dan dolayı telefonun sürüm numarası Note 4 (SM910C) gözüküyordu. Samsung Tool da SM910C seçtiğimde ise Repair butonu ve IMEI gireceğim o kutular çıkmıyor. Telefonculara götürsem telefonun kendi IMEI numarasını girebilirler mi? Ne yapmam gerekiyor? Teşekkürler
Cihazın original yazılımını yükleyin. 0049 olsun önemli değil.

Sonra cihazı root edin.

Ben c***k kullanmadım bilmiyorum ama kullanan arkadaşlar aşağıda yorumlarda belirtmiş Octoplus c***k ile yapıldığını söylemişler. Sizde Octoplus Box ile bir deneyin. Kendi modeli üzerinden deneyin.

Sadece imei repair ile olmaz. Ayrıca repair network işlemi de yapmalısınız.

Hocam crackli z3x ve crackli octopus ile oluyor. Orijinal rom yükleme sonrası açılmıyorsa. Crackli spt box indir repair tool kısmında reset default efs butonu var cihazı download moduna alıp bu butona basın. Efs dosyası bozulduğu için bazen açılmıyor bu tarz cihazlar. İşlemi başarılı bir şekilde uyguladı iseniz fakat cihaz yine açılmadıysa custom rom yükleyip, imei no gelip gelmediğini kontrol edin..

Geri
Üst Alt